Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3]Problem z wysuwana anteną

ODPOWIEDZ
jareksz007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2007, 19:55

[80 B3]Problem z wysuwana anteną

Post autor: jareksz007 » 25 paź 2007, 20:10

Witam na wstepie pozdrawiam

Mam maly problem a mianowicie antena wysuwana automatycznie przez pewnien czas dzialala a obecnie nie chce sie ani wysuwac ani wsuwac co moze byc przyczyna ?????
Ostatnio zmieniony 25 paź 2007, 20:43 przez jareksz007, łącznie zmieniany 1 raz.

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 25 paź 2007, 20:25

1. brak napięcia sterującego wysuwaniem
2. brak masy dochodzącej do anteny
3. uszkodzony silnk lub zębatki
4. zatarta ( zablokowana ) antena
Przyczyn może być wiele , zależy jakie są dodatkowe efekty .

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 29 gru 2007, 10:35

odświeżam chyba wszystkie starsze tematy no ale jak się interesować naszymi nuniami to na całego ...

U mnie problem jakiegokolwiek silniczka mimo że przewód do anteny jest, przykrecony na lewym tyle mojego bagażnika ... niestety antenki brak ... poprzedni właścicil twierdził że mu jacyś ch .... połamali ... czy jak kupi antene z silniczkiem dam rade podłaćzyć ja tak by sie chowałą i wysuwałą po właczeniu silnika i po wyłaczeniu ale dopiero po pewnej chwili a może gdy włącze radio to dostani impuls i sie wysunie - tak by było najlepiej ... myślałem też o zatkaniu czymś pozostałej dziurki po antenie gdyż aktualnie chowam w schowku antene wewnętrzną i chciałem ją gdzieś umieścic no ale czyż moja czarna perła nie powinna być jak najbardziej zadbana ...

Może macie jakieś propozycje jakby to można rozwiać ... ?????? :roll:

Vinie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 06 lut 2008, 20:15
Lokalizacja: Radzyń / Łuków

Post autor: Vinie » 22 kwie 2008, 15:04

Witam, mam podobny problem z antenka... otóż antena sie wysuwa ale jak wyłącze radio to nie chce się spowrotem wsunąć :/ jak temu zaradzić ?? tzn jak trzeba podłączyć te kabelki??

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 22 kwie 2008, 16:25

W moim audi była oryginalna instalacja do wysuwanej anteny,ale anteny już nie.Powinno być tam co najmniej 3 przewody :para gdzie jest cały czas 12 V zasilanie i dodatkowy przewód sterujący z wyjścia radia-wówczas chowa się po wyłączeniu radia-jest to tzw.pełny automat.Jeśli ktoś zdecyduje się na tzw.półautomat-czyli sterowanie ręczne włącznikiem wysuwanie/opuszczanie to trzeba dołożyć dwa przewody z przodu na tył,gdyż raz idzie nimi plus i minus,a drugim razem odwrotnie.Anteny odkąd jeżdżę samochodem(prawie 20 lat) zawsze były zmorą kierowców-przez akty wandalizmu głównie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga