Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] wymiana komputera, jak?

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

[B4 2.0 ABK] wymiana komputera, jak?

Post autor: hipolitt kwass » 02 mar 2008, 11:46

witam, byc moze temat byl gdzie juz walkowany, niestety nie znalazlem wiec pozwalam sobie zadac pytanie... czy wymiana komputera polega tylko na odpieciu starego i podlaczeniu nowego (pomijam kwestie dostania sie do niego) czy nalezy przestrzegac jakichs zasad, kolejnosci czu moze potrzebna jest wizyta w serwisie zeby go ustawic czy cos? kompletnie sie na tym nie znam ale przelozyc wtyczke potrafie, tylko czy to wystarczy?

Awatar użytkownika
matt1988
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 936
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: matt1988 » 02 mar 2008, 12:26

Jak kupujesz kompa to oczywiscie numery muszom sie zgadzac a co do podlaczenia to wystarczy tylko wtyczke wsadzic i jezdzisz jezeli oczywiscie komp ktory kupisz bedzie dobry. Najlepiej po wymnianie podpiac pod VAG-a.

PS. Skad wiesz czy ci komp padl.
Audi 80 b3 Sport Edition :)

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

Post autor: hipolitt kwass » 02 mar 2008, 13:02

tak stwierdzil elektryk w serwisie

Awatar użytkownika
matt1988
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 936
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: matt1988 » 02 mar 2008, 13:43

A co ci sie dzieje i czy masz gaz
Audi 80 b3 Sport Edition :)

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

Post autor: hipolitt kwass » 02 mar 2008, 14:28

nie mam gazu, a pali duzo za duzo, elektryk po wielu pomiarach stwierdzil ze jest padniety komp i sonda (ktora juz wymienilem, mialem nadzieje ze spalanie spadnie, ale niestety, tyle ze lepiej jezdzi), wierze ze jak podepne nowego kmompa spalanie wroci do normy, koszt zwroci mi sie po przejechaniu 900km

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 02 mar 2008, 14:42

a ile wołają za kompa i czy masz gwarancje na niego
było Audi 90 2.3NG 136KM
viewtopic.php?t=11858#112425
http://pl.youtube.com/watch?v=4L8auyMI1B0
była Audi B4 avant 1.6 ADA 101KM
viewtopic.php?t=18271
NARAZIE LIPA POZOSTAŁ ROWER

Awatar użytkownika
matt1988
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 936
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: matt1988 » 02 mar 2008, 14:55

w tych silnikach pada tez czujnik temperatury przez co caly czas ssanie jest zaloaczone i duzo pali.
Audi 80 b3 Sport Edition :)

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

Post autor: hipolitt kwass » 02 mar 2008, 15:03

1) komp do mojego (zgodne nr) znalazlem na allegro, koszt 200,- z 10 dniowa gwarancja, 2) wiem o czujniku, juz go kiedys wymienialem, ale przeciez nie bede powazal diagnizy elektryka z serwisu, skoro mowi ze komp i sonda to nie wymienie czujnika temp i pompki paliwa np :-/

Awatar użytkownika
matt1988
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 936
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: matt1988 » 02 mar 2008, 15:07

No to jak jest z 10 dniowom gwarancjom to brac i pisac czy pomoglo
Audi 80 b3 Sport Edition :)

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 02 mar 2008, 17:03

Ja bym nie kupował żadnego komputera. One uszkadzają sie naprawde sporadycznie.
Bardzo łatwo powiedzieć by klient wymienił komputer. Robią tak ci mechanicy którym nie chce się dokładnie zdiagnozować osprzetu elektrycznego. Nie to bym podważał wiedzę i umiejętności mechanika z serwisu, ale dla swiętego spokoju sprawdź ten przekaźnik - roboty niewiele a uchronisz się od wydatków.
Ja bym zaczął od poprawienia lutów w przekaźniku nr 30.
Jak chcesz za darmochę przetestować swoje auto ze sprawnym komputerem to podjedź do mnie, mam oba typy.
Dwa podzespoły jednocześnie psuja się bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 02 mar 2008, 17:47

czarekj, świete słowa. Już nie raz sam spotkałem sie z typem mechaników którzy nie wiedza co sie zepsuło i odrazu pierwsza rzecz o jakiej pomyślą to jest albo nowy sterownik albo nowa sonda. Nie wiem czy to bierze sie z lenistwa czy raczej z braku wiedzy tych pseudo mechaników, jak by nie było takich trzeba omijac wielkim łukiem bo poza straconymi pieniedzmi jeszcze narazimy sie na utrate nerwów, lepiej czasem dać wiecej za pozadna diagnoze w pewnym punkcie i zaoszczedzić czasu nerwów i $$$.

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

Post autor: hipolitt kwass » 02 mar 2008, 17:56

dzieki czarek, chetnie bym podjechal ale ta podroz by mnie zrujnowala, nie wiem czy pamietasz ale pisalem juz o tym przypadku w watku o sondzie lambda, udalo mi sie wlasnie przed chwila kupic egzemplaz za jeszcze mniejsze pieniadze http://www.allegro.pl/item320532951_kom ... p4144.html, kwestia w tym czy wystarczy tylko przelozyc wtyczke i powinno dzialac czy musze jeszcze jezdzic z nim na jakies ustawiania (kasowanie usterek itp)?,( z tego co wyczytalem w innych postach obecnosc zarejestrowanej usterki nie przeszkadza w funkcionowaniu jesli urzadzenie zostalo wymienione na sprawne)
ps
elektryk ktory mi to diagnozowal pracuje w autoryzowanym serwisie audi w lodzi, jesli nie ufac im to komu i dlaczego? uzasadnij solskier

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 02 mar 2008, 18:05

hipolitt kwass pisze:elektryk ktory mi to diagnozowal pracuje w autoryzowanym serwisie audi w lodzi, jesli nie ufac im to komu i dlaczego? uzasadnij solskier
Nie powiedziałem ze każdemu nie ufać i nie napisałem tu o mechanikach z serwisu audi chociaż i oni nie sa jakimiś góru, czesto i gesto również sie myla, i to ze sa mechanikami w serwisie audi to wcale nie znaczy ze sa jakimś szczegulnymi fachowcami.... Chodzi o to ze coraz czesciej jest jakaś nowa moda na zwalanie problemów z silnkiem na jego sterwonik a nie na inne podzespoły (i chyba to jest to co pisze Czrek - lenistwo) i kazdy mechanior kaze teraz kupowac nowy komputer. Byc moze usterka została dobrze zdiagnozowana to sie okaze dopiero po tym jak wymienisz i problem zniknie. Jesli uwazasz ze ten serwis jest zaufany i nigdy sie na nim nie zawiodłeś to nie ma zadnych przeciwskazań zeby im nie ufac, ale tak jak napisał czarek warto wziasc pod uwage również inne opcje, byc moze warto podjechać do kogos jeszcze innego dla potwierdzenia tej diagnozy, w końcu sterowni plus sonada troche pieniedzy kosztuje.

andlon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2007, 14:18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: andlon » 02 mar 2008, 18:36

Jeżeli ten mechanik jest pewien swojej diagnozy to na pewno zwróci ci poniesiony koszt za komputer albo go od ciebie odkupi w przypadku pomyłki? :lol:
Powinieneś mu zadać to kłopotliwe pytanie: Kto, w przypadku nietrafnej diagnozy pokrywa koszty? doktor czy pacjent? lepiej odpowiedź znać przed zabiegiem i ją zaakceptować bądź nie.

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

Post autor: hipolitt kwass » 02 mar 2008, 18:54

zdaje sobie sprawe ze w zadnej dziedzinie nie ma ludzi nieomylnych ale komus zaufac musze, tym bardziej ze nie stac mnie na testowanie kazdego mechanika w miescie (a zapewne kazdy ma o sobie wysokie mniemanie i wrecz przeciwne jesli chodzi o pozostalych), wierze ze mechanik ktory kaze wymienic komputer zamiast przekaznika za dlugo w serwisie nie popracuje bo pierwszy tak obsluzony klient wroci i zrobi ciezka awanture ze wywalil kilka tys (za nowy komputer z wymiana) zamiast stu za przekaznik

andlon
i co w zwiazku z tym? jeli lekarz w szpitalu zdiagnozuje Ci raka to poszukasz takiego ktory uzna ze masz zwichnieta noge a pozniej trzeciego ktory potwierdzi ktoras z tych diagnoz?
za stary jestem na takie rozwazania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga