Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1,8s JN] zalana instalacja....

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek18150
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 846
Rejestracja: 25 wrz 2007, 21:25
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Mojsławice- Chelm
Kontakt:

[B3 1,8s JN] zalana instalacja....

Post autor: bartek18150 » 09 mar 2008, 23:07

Witam!!

Na samym poczatku chcialem powiedziec ze szukalem juz w szukajce na ten temat ale nic nie znalazlem. Wiec ogromnie przepraszam jezeli owy temat juz byl poruszony.

Mianowicie przechodzac do sedna tematu mam nastepujacy problem. Ostatnio postalowilem umyc sobie silnik bo juz byl nieco zakuzony. Mylem go pod sporym cisnieniem. Poczekalem az z silnika scieknie woda i odpalilem go aby wjechac do garazu aby posprawdzac kilka elemetow (swiece, kable, itp.) Jak juz wszystko mialem sprawdzone odpalilem go aby sprawdzic czy wszystko ok, silnik pracowal bez zazutow. Zgasilem, i automatycznie wlaczyl sie wentylator, pomyslalem a silnik dosyc rozgrzal sie, pod czujnik zalecialo wody co zmienilo rezystancje. Ale juz drugi dzien od tamtej pory i za kazdym razem po zgaszeniu silnika wlancza sie wentylator. Dwa razy stawilaem go aby sie dobrze zagrzal, myslalem ze woda wyparuje- bez zmian. Przegnalem go kilka razy na trasie do 180- bez zmian.

Teraz nasowa mi sie pytanie: Czy za prace wentylatora na wylonczonym zaplonie odpowiada czujnik? Co moze byc przyczyna tego zjawiska?

A i dodam ze wentylator pochodzi okolo 10-15 min i sie wylancza

Awatar użytkownika
m4ilo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 21 gru 2007, 19:07
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: m4ilo » 10 mar 2008, 20:50

Kolego nie wiem jak to jest na tych silnikach ale u mnie na silniku NG jest takie coś jak dodatkowy czujnik temp wtryskiwaczy (chyba) i miałem ten sam problem że czujnik robił zwarcie i przez to wentylator się włączał... Wentylator działa tylko 5 min po wyłączeniu silnika. Ja po prostu wziąłem polutowałem kabelki na nowo i ładnie obłożyłem koszulkami termokurczliwymi. Jeśli o to chodzi to ten czujnik powinien znajdować się jakieś 20 cm obok akumulatora na bloku silnika...
Ale jeśli się mylę to przepraszam i proszę o poprawienie mnie przez innych :oops:

Awatar użytkownika
bartek18150
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 846
Rejestracja: 25 wrz 2007, 21:25
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Mojsławice- Chelm
Kontakt:

Post autor: bartek18150 » 10 mar 2008, 21:28

m4ilo, masz racje, usterke zlikwidowalem :mrgreen: tylko ten czujnik w JN znajduje sie z przodu silnika kolo wtryskow :-)

mazi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 137
Rejestracja: 16 gru 2007, 01:32
Lokalizacja: Kazimierza W.

Post autor: mazi » 10 mar 2008, 21:31

dokladnie mowa o tym czujniku w JN znajduje sie on przed pierwszym wtryskiwaczem obok obudowy paska rozrzadu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga