Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 all] Brak tabliczki znamionowej!!!

Awatar użytkownika
TYTUS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwie 2007, 15:09
Lokalizacja: Nysa

[B3 all] Brak tabliczki znamionowej!!!

Post autor: TYTUS » 23 wrz 2007, 12:54

mam audi 80 i nie mam tabliczki znamionoiwej pod maska! policja mnie skontrolowala i zabrala dowod! powiedzieli ze mam ja wyrobic na stacji diagnostycznej. auto mam sprowadzone z austri, a slyszalem ze w austri nie maja w autach tabliczek! ktos moze wie cos na ten temat? a jezeli bede musial ja wyrobic to na jakie moge napotkac problemy? czy mam sie obawiac ze autko jest jumane!!? na podstawie czego beda ta tabliczke wybijac jak dowod mi zabrali? karty pojazdu? prosze o odpowiedz :-/
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2007, 17:50 przez TYTUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 wrz 2007, 13:04

Moja kumpela kupiła ostatnio Seata Toledo. W dowodzie ma wpisane że był produkowany w 95 a wszytskie wszyby ma z roku 93 (oprócz chyba jednej). Tabliczki znamionowej też nie ma.

Kolega mówi że ma auto z Austri. Kurcze ja też mam Austryjaka ale nie kojaże czy mam tą tabliczke czy nie. Muszę iść zobaczyć.

[ Dodano: 2007-09-23, 13:18 ]
Faktycznie ja też nie mam tej tabliczki. Mam tylko naklejke koło mocowania prawego amorka (jaki typ sa,mochodu i takie tam), no i najklejke w bagażniku o lakierze i to tyle.

Michałek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 200
Rejestracja: 16 maja 2007, 09:20
Lokalizacja: Szczyrk

Post autor: Michałek » 23 wrz 2007, 19:29

Labiel pisze:Mam tylko naklejke koło mocowania prawego amorka (jaki typ sa,mochodu i takie tam),
To jest właśnie tabliczka znamionowa numer nadwozia tez tam musi byc.
TYTUS pisze:mam audi 80 i nie mam tabliczki znamionoiwej
To jak ci przeglad kolego zrobili.Z tegoco wiem to jak nie ma tabliczki to przeglądu nieprzejdzie.Kolega w reno niemai co roku w łape daje bo się mu niechce jej wyrabiać.

Awatar użytkownika
labek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 11 cze 2007, 00:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: labek » 23 wrz 2007, 19:57

Idzcie do urzedu komunikacji powiedziecie jaka sprawa i wam nadadza nowe albo nabija wg dowodu i po klopicie. Mojemu wujkowi wycieli jak robili blacharke, poszedl i nabili na nowo.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 23 wrz 2007, 20:20

a dokładnie do wydziału komunikacji złożyć podanie o wydanie skierowania do SKP na wykonanie tabliczki znamionowej zastępczej. A swoją drogą do dość często robie pierwsze przeglądy samochodów sprowadzonych z zagranicy i w tym z Austrii i jeszcze się nie spotkałem żeby nie było tabliczki a tabliczki w nowych samochodach są montowane przez producenta i nie ma to wpływu na jaki rynek samochód jest przeznaczony.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 wrz 2007, 20:58

Ja mam tylko tą naklejke którą zaznaczyłem strzałką. Nie jest to żadna blaszka ani nic takiego. To mówicie że to jest tabliczka znamionowa :?: Oprócz tego oczywiście numery nadwozia są wybite na podszybiu. Obrazek

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

Re: [B3 all] Brak tabliczki znamionowej!!!

Post autor: Omen » 23 wrz 2007, 21:33

TYTUS pisze:mam audi 80 i nie mam tabliczki znamionoiwej pod maska! policja mnie skontrolowala i zabrala dowod! powiedzieli ze mam ja wyrobic na stacji diagnostycznej. auto mam sprowadzone z austri, a slyszalem ze w austri nie maja w autach tabliczek! ktos moze wie cos na ten temat? a jezeli bede musial ja wyrobic to na jakie moge napotkac problemy? czy mam sie obawiac ze autko jest jumane!!? na podstawie czego beda ta tabliczke wybijac jak dowod mi zabrali? karty pojazdu? prosze o odpowiedz :-/
Czy to byli funkcjusze z RD czy prewencji :?: Tak czy tak pogratulować im wiedzy....
Modele dedykowane na rynek np. amerykański/kanadyjski posiadają np. tabliczkę znamionową w formie wklejki na lewym środkowym słupku a nr VIN w małym okienku szyby przedniej po stronie lewej... no i na grodzi przedniej....
Jestem szczęśliwym posiadaczem właśnie wersji ameryckiej i parę lat temu pojechałem na STK PKS-u, gdzie fachman także wymagał tabliczki znamionowej w komorze silnika, pojechałem do trochę mądrzejszych, którzy wiedzieli o tym jaka firma/marka stosuje w zależności od modelu i rynku umieszczanie tabliczek znamionowych i w jakiej one występują formie.... I wcale to nie musi być aluminiowa blaszka z wytłoczonymi danymi przynitowana do nadwozia w komorze silnika, czasami są to wklejki np. na słupkach ( prawym lub lewym) albo na pasie przednim ( np. Ren.Laguna)..

Pozdr. Adam

noise13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:00

Post autor: noise13 » 25 wrz 2007, 23:31

kupiłem moje b3 1.8 w holandii bez tabliczki znamionowej. udałem sie tam gdzie będę rejestrował pojazd, napisałem wniosek o wydanie decyzji na nabicie tabliczki. z decyzją udałem się na pierwsze badanie techniczne samochodu sprowadzonego z zagranicy, tam tez nabili mi tabliczkę. razem z hakiem zapłaciłem hmmm około 230zł, nie pamiętam dokładnej kwoty.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 26 wrz 2007, 18:20

Rok temu miałem ten sam problem przy przeglądzie i dalej właściwie nie wiem gdzie to jest mocowane. Może mam ale gdzie to jest montowane w AVANCIE ?

PS: Byłem przy aucie i mam jakąś naklejkę przy słupki od strony kierowcy, jednak nie jest tam nic wypełnione więc nie wiem o co chodzi ? Może ktoś zrobić zdjęcie tej tabliczki.

Awatar użytkownika
TYTUS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwie 2007, 15:09
Lokalizacja: Nysa

Post autor: TYTUS » 20 maja 2008, 12:05

juz mam to za sobą. poprostu autka w austrii nie posiadaja tabliczek znamionowych. wlasciciel sprowadzajacy autko do polski ma obowiązek przed pierwszym przegladam w polsce nabic taka tabliczke! ponieważ u nas jest ona wymagana. W wydziale komunikacji pisze prosbe o nabicie jej w SKP i jedzie tam to zalatwic, nastepnie bez problemu moze jechac na pierwszy przeglad. u mnie wlasciciel sprowadzajacy popostu wymigal sie z dodatkowych kosztow jej wyrobienia majac znajomosci na SKP!:P koszt wyrobienia takiej tabliczki to okolo 80 zl. a odnosnie policjanta to naprawde pogratulowac wiedzy! facet zatrzymal mnie do kontroli i nie mial sie czego czepic wiec kazal mi otworzyc maske i szukal dziury w calym, az znalazl:P

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 20 maja 2008, 12:17

Możesz podesłać fotkę jak to wygląda ?

Awatar użytkownika
TYTUS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwie 2007, 15:09
Lokalizacja: Nysa

Post autor: TYTUS » 20 maja 2008, 12:31

poprostu zwykla tabliczka aluminiowa, facet mi to nieschludnie zamontowal bo mu sie nie chcialo jej przykrecac za akumulatorem bo nie wygodnie bylo a na ramie przedniej jest za malo miejsca no i wystawala to ja musialem zagiac. troche parodia bo facet sie nie narobil, nabil tylko recznie cyferki i numerki i za to skasowali mnie 80 zl!:-/ nabil poprostu te same numery ktore mozna znalesc w dowodzie i w aucie, i po co to wszystko, a jak numery byly przebijane i spisal nielegalne? smieszne dla mnie prawo!!!! Obrazek

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 20 maja 2008, 12:52

Hmmm to muszę się tym zainteresować bo takich cudów nie widziałem u siebie :-) Dzięks za info :-)

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 20 maja 2008, 13:32

Panowie u mnie w autku sprowadzonym z Niemiec taka tabliczka znajduje się pod uszczelką podszybia od strony pasażera zaznaczona na czerwono.

Obrazek

Awatar użytkownika
TYTUS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwie 2007, 15:09
Lokalizacja: Nysa

Post autor: TYTUS » 20 maja 2008, 15:00

no wiadomo. To akurat wiem ze tabliczka powinna sie znajdowac z przodu na ramie nad lampa albo za akumulatorkiem na sciance pod numerem nadwozia. akurat z niemiec to normalne ze ma bo tam jest to wymagane. poprostu to dotyczy nielicznych panst! wiem ze austria takich tabliczek nie ma

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga