Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[audi cabriolet all] Eksploatacja w zimie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
borbet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:00
Lokalizacja: Wisła

[audi cabriolet all] Eksploatacja w zimie

Post autor: borbet » 03 gru 2008, 14:09

Zastanawiam się jak to jest z dachem materiałowym w zimie. Gdy na dachu jest dużo śniegu, w kabinie ciepło. Czy nic nie przecieka, czy mocno parują szyby ?? Czy bezproblemowo można jeździć w zimie cabrioletem ? :roll: Wiem że ciężko jest zdobyć hard top

Właścicieli cabrioletów proszę o wypowiedzi

pozdro

anton

Post autor: anton » 03 gru 2008, 19:05

Jesli chodzi o moj dach to nie mam z nim problemow zwlaszcza w zimie.
Co do przeciekow to mam czasami pare kropli wpadajacych do srodka,ale to przy silnym deszczu lub myjce.Jesli chodzi o napor sniegu to ostatnio mialem mozliwosc przetestowania swojego dachu pod naporem sniegu, bylo na niem ok 20 cm,ale nic wszystko ok.
Czesto slyszalem i slysze, ze w cabrio jest zimno - totalna bzdura (mysle,ze mowia tak z zazdrosci)Ja smigam czasami w dluzsze trasy i jezdze w koszulca i to na pol ogrzewania i jest naprawde cieplo.
Ja w chwili obecnej mieszkam w Holandii i jak ktos kiedy tu mieszkal to wie ze wilgotnosc powietrza jest spora, ale nie mam problemu z zaparowanymi szybami, sa tylko rano, ale zdarza sie to i w zwyklych autach.
Co do Twojego pytania czy mozna jezdzic cabrioletem w zime ja odpowiem TAK (ale z checia bym chcial poczytac co inni posiadacze napisza, bo w koncu do takich spraw jest forum)
Hardtop to jest chyba njalepsza rzecz a zarazem marzenie dla posiadaczy szmacianych dachow.Ja juz od dluzszego czas szukam hardtopu w dobrej cenia, ale ciezko wychaczyc.Jak jest to koszt ponad 1000euro,wiec jest to spory problem.

borbet swietny temat jestem ciekawy jak wypowie sie reszta posiadaczy cabrioletow
<ok>

Awatar użytkownika
borbet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:00
Lokalizacja: Wisła

Post autor: borbet » 03 gru 2008, 19:41

anton, dzięki za konkretne odpowiedzi ;-)

Wiem że jest super ciepło w cabrio, podobno mają wydajniejsze ogrzewania, no i są prześliczne :lol:

anton

Post autor: anton » 03 gru 2008, 20:01

borbet, czysbys chcial kupic cabrio? :lol:

eJaY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2008, 15:01

Post autor: eJaY » 03 gru 2008, 20:11

Znow trzeba obalac mity ...

Normalnie cabrio mozna ujezdzac zima mimo to ze wiekszosc pisze ze auto jezdzone tylko latem mozna wsadzic to miedzy bajki ...

Jedyne co przed zima mozna zrobic to poprostu zaimpregnowac dach i bedzie wszystko pieknie smigalo no i oczywiscie pamietac o tym zeby w zimie przypadkiem nie skladac dachu do pokrywy bo zazwyczaj szybka plastikowa tego nie wytrzymuje.

Co do sprawy przeciekania , jesli autko nie mialo mega dzwona to nie powinno sie nic przedostawac przy dobrze wyregulowanych szybach i przy nie rozwalonych uszczelkach.

Co do grzania sie w ogole nie ma co martwic bo wszystkie audisie bardzo ladnie grzeja, nie wiem jak w innych B3 i B4 ale w cabrio robi sie bardzo szybko cieplo ( podobno szybciej niz w innych nadwoziach, nie sprawdzone bo nigdy nie mialem innego ... )

To byloby chyba na tyle

Awatar użytkownika
borbet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:00
Lokalizacja: Wisła

Post autor: borbet » 03 gru 2008, 20:20

anton pisze:borbet, czysbys chcial kupic cabrio? :lol:
tak tylko pytam <mikolaj>

mellow_pak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:03
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: mellow_pak » 18 gru 2008, 23:45

Ja bym sie tam z checia zamienil na takie Cabrio lub sprzedal swoja niunke i kupil cabrio najllepiej takie z lat 96-98 :)
......-= MelloW =-.....
...........inside...........
[__\==OOOO==/__]

https://audi80.pl/viewtopic.php?t=11109

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga