Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1,8] Night Rider - Co to jest?

Dża

[B3 1,8] Night Rider - Co to jest?

Post autor: Dża » 14 cze 2008, 13:17

Między blokadą skrzyni biegów, a lewarkiem hamulca ręcznego siedzi sobie takie pudełeczko.
Oprócz tego, że jest przykręcone nie wykazuje żadnych innych oznak egzystencji.
Próbowałem jakoś dość do tego, co to może być za cudo, ale jakoś nie udało mi się
Może któryś z kolegów spotkał się z tym wcześniej?
Obrazek

Awatar użytkownika
wolly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 733
Rejestracja: 21 wrz 2007, 21:33
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: wolly » 14 cze 2008, 13:50

a moze poprzedni własciciel miał jakies swiatełka migajace w stawione a to pozostałosc po jakims potencjometrze(czy cos takiego) od nich.bo mi to wyglada na jakis sterownik do swiatełek i tp. z alledrogo

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 14 cze 2008, 14:06

Dokładnie wygląda na jakiś sterownik szybkością migania lub jasnością świecenia. Ale również może to być coś całkiem innego.

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 14 cze 2008, 14:57

Filmow nie ogladaliscie :mrgreen: Kiedys byl taki serial "Nieustraszony" z gadajacym samochodem w roli głównej, mial takie "biegajace" swiatelka w grillu, pamietacie? Jak na mój gust to jest regulacja szybkosci "biegania" tych swiatełek :lol:
A jak sie właczy to zapalaja sie te diody co sa na nim :?:
Forum A6Klub i Audi80

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 14 cze 2008, 15:11

Jakoś nie wyobrażam sobie jadącej audicy z przeciwka z latającymi światełkami w grilu. :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
el_scorpion
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 117
Rejestracja: 09 lis 2007, 18:58
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk

Post autor: el_scorpion » 14 cze 2008, 15:20

I tu się mylisz ;-) U mnie pod blokiem stawia gość czarną 80 podobną do mojej ale z takimi światełkami właśnie. Nie wiem czy ma takie pudełeczko w środku ale kiedyś się przypatrzę. Co mnie zdziwiło to to że czasem całą noc te diody zapierniczają :-P Chyba to strasznie mało prądu musi brać :-) Kierowcy nie widziałem, ciekawy czy podobny do davida :mrgreen:

Dża

Post autor: Dża » 14 cze 2008, 17:15

No właśnie się nie świecą :-P W ogóle to "magiczne" pudełeczko nie daje znaku życia :-P Po prostu sobie jest i o. Więcej nie robi. Szukałem właśnie jakiś wątpliwych "udoskonaleń" typu diody w dziwacznych miejscach, ale nic nie znalazłem. Być może, rzeczywiście jest to sterownik do diodek zamontowanych na grillu. Zapewne zostały wymontowane razem z nim... Przypominam, że moja B3 ma maskę od B4. Kurczę. Może ma tak brudne neony, że pomyliłem je z progami i nie zauważyłem? :-P Musze zobaczyć przy bezpiecznikach, czy nie ma jakiś śladów po podłączeniu takiej zabawki.

A. i jest jeszcze jedna opcja. Może to właśnie te diodki migały wewnątrz auta, podświetlając kierowce? :lol:

Dzięki temu, każdy kierowca mógł wyglądać niczym David oświetlony migającymi diodkami... Coś wspaniałego.. :roll: :mrgreen:

Awatar użytkownika
el_scorpion
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 117
Rejestracja: 09 lis 2007, 18:58
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk

Post autor: el_scorpion » 14 cze 2008, 21:04

W tym samochodzie o którym pisałem te diody nie są w grilu tylko zaraz nad ziemią w zderzaku jak w furze michaela knighta :-D więc może poszukaj niżej jakichś śladów. Osobiście to bym to na twoim miejscu odkręcił i po kablach może bym doszedł

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 15 cze 2008, 09:53

Ja proponuje to wykrecić i sprawdizć do kąd ida przewody wtedy wszystko bedzie jasne <ok>

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 15 cze 2008, 10:07

el_scorpion pisze:W tym samochodzie o którym pisałem te diody nie są w grilu tylko zaraz nad ziemią w zderzaku jak w furze michaela knighta :-D więc może poszukaj niżej jakichś śladów. Osobiście to bym to na twoim miejscu odkręcił i po kablach może bym doszedł
Sorry za OT, ale kolega chyba dawno nie oglądał Knight Ridera :). Te światła w KITT'cie nie były zaraz nad ziemią, tylko były wbudowane w maskę :). To samo się zresztą tyczy nowego KITT'a z nowego serialu.
Obrazek
Jest:
BMW 520d e39

Było:
Audi 80 B4 2.0E ABK

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 15 cze 2008, 10:15

Sprawdzenie po przewodzie będzie najlepszym rozwiązaniem. Ale słowo daje nawet do malucha nie zamontował bym czegoś takiego a co mówić do Audi.

PS. Może z tym maluchem przegiąłem :mrgreen:

Dża

Post autor: Dża » 15 cze 2008, 11:03

Mój tatuś kochany chciał kupić 3 miesiące temu auto (Fiata Uno lub Nissana Micre).
Dla żartów podszedł do kolesia który miał malucha. Takiego "Tuning Sport" :P
No i pyta z ciekawości, za ile ten malcz. Odpowiedź zwaliła go z nóg - 6 tyś złoty. No to ten pyta dlaczego i jaki rocznik. A facet mu odpowiada (starszy taki) :
- Bo on jest TJUNINGOWANYY. Panie, nie patrz Pan na rocznik. On ma NEONY od spodu. Panie. Pełen TJUNING dobra cena. :mrgreen:

Ręce opadają :P Niedługo w traktorach będą montować fabrycznie neony... A 3 paski na dresiku, bez Poloneza "Turbo Sport Mega Tuning LED" to będzie jak pies bez budy... Smutne to :-P

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 15 cze 2008, 11:07

Niestety takie są realia polskich dresiowozów :mrgreen: :mrgreen:

Dża

Post autor: Dża » 15 cze 2008, 11:18

http://www.automotiveblogger.net/wp-con ... -rider.jpg

- Dla zainteresowanych :-P

Jednak nadal mam przeczucie, że były zamontowane na starym grillu.
Łaałl. Już to widzę. Jaki efekt :-P
Ale to "prawie" KITT.. Ja do niego mówię, ale on nie chce odpowiadać :cry: :mrgreen:

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 15 cze 2008, 12:02

Mi się podoba nowy KITT (KLIK) :). Ford Mustang Shelby Cobra GT500.
Obrazek
Jest:
BMW 520d e39

Było:
Audi 80 B4 2.0E ABK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga