Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Urwana linka od klapy przedniej

ODPOWIEDZ
mlek0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2012, 21:58

[B3 1.8 PM] Urwana linka od klapy przedniej

Post autor: mlek0 » 30 sty 2015, 17:50

Witam, urwała mi się w mojej b3 linka przy rączce i teraz moje pytanie jak ją wymienić ? ona idze od kabiny do klapy czy są gdzieś jakieś łaczenia? według informacji jakich doczytałem się na forum można ją wymienić na zwykła linkę stalową i dać na końcu śrubkę. Ale gdzie ona idze? i jak ja zamontować ? Jutro zamierzam brać się za to przeczytałem wiele wątków na temat otwierania maski ale nie wiem jak ją wymienić POMOCY...
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 08:23 przez mlek0, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 30 sty 2015, 20:00

Jak otworzysz maskę, to zobaczysz jak jest zamontowana. Jest w całości, bez żadnych łączeń.

sokraal

Post autor: sokraal » 31 sty 2015, 03:13

Dokładnie jak napisał kolega jeśli maskę otworzysz to reszta w miarę z górki.

Linka idzie od dźwigni wzdłuż lewego błotnika (po stronie kierowcy) aż do przodu i tam w poprzek do obu prętów (czy jak tam się nazywają te co maskę uwalniają).

Możesz użyć zwykłej linki stalowej tylko o odpowiedniej długości. Co do wymiany to jeśli uda ci się nową linkę jakoś przepchnąć przez cały pancerz to sukces, a jeśli nie no to całą linkę razem z pancerzem musisz jakoś wyciągnąć aż do kabiny (jeśli tak zrobisz to polecam od razu pancerz wymienić (na metry w każdym rowerowym powinni sprzedawać) no i włożyć tak samo jak była oryginalna.

mlek0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2012, 21:58

Post autor: mlek0 » 01 lut 2015, 20:56

Może opisze bardzej to komuś się to przyda. Doba co chodzi o otworzenie maski to zajmuje max 5 minut... Dwa sposoby pierwszy i najlepszy ściągamy przedniego grilla i mamy dostęp do lewego i prawego zamka śrubokrętem albo nawet ręką przesuwamy zapadkę i gotowe. Drugi sposób to wkladamy śrubokręt ok 10-15cm od konica grilla na wysokości krawędzi reflektora i na czuja przesuwamy zapadki prawy reflektor, zapadka w lewo. Lewy reflektor zapadka w prawo. Problem u mnie przynajmniej zaczyna się z zamontowaniem linki...
Nie dostałem w sobotę linki więc kupiłem linkę stalową ok 3.5m koszt 5 zł. Przepchałem linkę przez stary pancerz najlepiej wcześniej napsikać wd40 do pancerza linka lepiej wchodzi :mrgreen:
Fotka gdzie idze pancerz
Obrazek

Obrazek

Potem prawy zamek musi przejść przez nazwijmy to oczko linka
Obrazek

Potem dałem pancerz na środek żeby linka się nie rozwarstwiała
Obrazek

no i prawa strona

Obrazek

na końcu dałem naciągamy linkę ja zaczołem od zabezpieczenia linki od kabiny dałem śrubę na nią podkładki i skręciłem na maxa żeby linka się nie cofneła. na konicu dałem tak zwaną śrubę zamykającą, dorzuciłem jeszcze nakrętkę z podkładką i skręciłem.

Problem tchwi u mnie w z tym że niby ładnie wszystko jest napięte zamykam klapę najpierw na sucho ciągnę kombinerkami od kabiny i maska się otwiera zamykam jeszcze raz i dupa... nie otwiera się linka zrobiła się luźna... potem naciągam ją jeszcze raz i sprawdzam z otwartą maską ciągnę i oby dwie zapadki się przesuwają elegancko tylko maska nie chce odskoczyć do góry i nie da się już jej otworzyć poddałem się i nie mam już pojęcia co to może być <buu> Macie jakieś pomysły ? Mocniej ją naprężyć ?

u mnie wyglądało tak. Mam tylko pytanie czy przy tych tulejkach powinna być jakaś śruba ?

Obrazek

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 01 lut 2015, 21:24

Jesteś pewny, że pancerz, który dałeś między zamkami (przed chłodnicą) nie blokuje Ci zakresu linki?

Ruszełeś elementy zamków wkręcone w maskę?

PS: Mam wrażenie (może źle patrze na foty), że z pancerzem poszedłeś za daleko na pierwszym oczku. Na drugim wygląda, jakby linka z pancerzem szła obok oczka. :) To nie ma prawa działać :)

mlek0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2012, 21:58

Post autor: mlek0 » 01 lut 2015, 22:27

Dałem linkę przez oczko to jest fotka zanim wsadziłem linkę przez oczko :)

Na sucho chodzi w sensie jak maska jest w górze to zapadki się przesuwają po ciągnięciu linki...
Co masz na myśli czy ruszyłem elementy zamków w masce?

Teraz będę miał okazję dopiero w sobotę z tym walczyć bo pracuję do późna...
Dlatego zbieram informację co jeszcze mogłem dać nie tak... Najbardzej wkur... mnie to że koszt naprawy marny a roboty na całą sobotę przy najmniej dla mnie...
A jak kupię tą linkę orginalną w sensie normalną to też jest tyle zabawy czy już mniej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga