Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABT B4] woda w aucie...

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

[ABT B4] woda w aucie...

Post autor: homer » 21 maja 2008, 21:47

witam panowie mam taki problem dzisaj zuwarzylem w swoim samochodzie wode znajduje sie ona za kierowca tam gdzie pasazer tylniej kanapy trzyma nogi... (tunel srodkowy i podloga podloga po kierowca suche) wode wybraloem gabka... po ok 8 h pojawila sie ponownie(po opdach deszczu) moje pytanie ktoredy woda moze sie tam dostawac??
dziurawa podloga odpada-sprawdzalem na kanale
podsufitka cala sucha
uszczelki szczelne
przeprowadzilem probe ze szlaufem i nie zauwarzylem z kad ta wodfa mogla by ciec....
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

Awatar użytkownika
Silvesters
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 13 wrz 2007, 22:55
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Silvesters » 21 maja 2008, 22:18

Nie jestem pewnien jak to jest i czy masz szyberdach, ale z tego co wiem to są 4 odplywy z szyberdziury i moze jeden ci sie przetarł i gdzies sobie poprostu tak ścieka niewidocznie ze powoduje kałużę w aucie ;-)

Ale powtarzam, to tylko przypuszczenia na podstawie tego co pisali inni na podobne tematy

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 21 maja 2008, 22:33

wlasnie zapomnialem dodadc ze nie mam szyberadcu wiem ze sa w audi jakies odplywy z przodu i z tylu czy mozliwe jest ze lwasnie tamtedy woda dostaje mi sie do autka ??
i jak dobrze rozumiem bez wyciagania foteli i tapicerki sie nie obejdzie w znalezieniu przyczyny?? :-/
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 21 maja 2008, 22:38

homer, jak nie masz szybra to nie masz i odpływów. Ja coś czuję, że to przez przelotkę linki od otwierania maski ciśnie ta woda i zbiera się za fotelem. Jak stoi auto, na równym czy pochyło?

Awatar użytkownika
Silvesters
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 13 wrz 2007, 22:55
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Silvesters » 21 maja 2008, 22:39

No jak nie masz szyberdachu to chyba nie masz tych odpływów (nie wiem czy dobrze zrozumialem pytanie)

Wpadło mi do głowy to ze moze masz problem podobny do wielu osob które maja wode w bagażniku, tylko ty masz w srodku, bo mozliwe ze problem jest spowodowany dostawaniem sie wody przez uszczelke tylniej badz przedniej szyby, bo przypuszczam ze jest opcja aby woda doleciala do tego miejsca i nie bylo jej nigdzie indziej widac ;-)

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 21 maja 2008, 22:47

ok dzieki najlepiej jednak chyba bedzie jak w rozproje autko od srodka i bede bacznie obdserwowal z kad sie ciurcy i bedzie trzeba zafixowac co by mi basenu nie robilo :cry:
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 22 maja 2008, 08:29

a mokrą masz wykładzinę od góry czy pod spodem od blachy? bo to istotne...

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 22 maja 2008, 11:25

Jeśli zamierzasz wyciągać cała wykładzine to trzeba troche czasu, cierpliwości i rozkęcania. Nie i wiem jak jest w b4 ale w b3 jest jedna cała wykładzina i żeby ją wyjąć trzeba:
1.ściągnąć te plastiki po bokach co sa przy progach
2. wyjąc tylna kanape
3.wyjać przednie fotele
4.wymontować schowek po stronie pasażera(chyba że masz poduche to wtedy nie wiem jak będzie)
5.wymontować tą półke koło nóg kierowcy
6.ściągnąć te osłony ręcznego i lewarka
7.wymontować popielniczke
8.wymontować mocowanie popielniczki
9.tam koło nóg kierowcy jest taki plastik który zabezpiecza przed przecieraniem wykładziny -trzeba go sciągnąć
10. napewno coś jeszcze ale nie pamiętam:/

i jak to wszystko zrobisz to możesz wyciągnąć dywan <mikolaj> . Wszystko to musiałem zrobić w b3, a nie wiem jak jest w b4. pozdrawiam. powodzenia.
ps. jak już wyciągniesz ten dywan to możesz go wyprać.

A jakbyś chciał to ma zdjęcia jak to wygląda po wymontowaniu dywanu i mat wygłuszających.
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 22 maja 2008, 12:18

jak bys przeslala to bede wdzieczny :D ze roboty bedzie to sie spodziweam ale przy okazji sobie kable od CA rozciagne jakos z glowa <ok>

[ Dodano: 2008-05-24, 12:13 ]
oki roblem rozwiazany <ok> okazalo sie ze woda przecieka przy antenie i sobie powoli sciekala po kablu sygnalowym :roll: wsjo uszczelnione i po problemie wszystkim dzieki za pomoc <ok> :mrgreen:
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

RONINK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2008, 18:51
Lokalizacja: krakow

Post autor: RONINK » 27 maja 2008, 19:47

Witam.Miałem podobny problem jednak woda była też z przodu.Okazało sie,że wlewała sie podczas sporych deszczów oraz myjni automatycznej przez.............filtr kabinowy!!!

Awatar użytkownika
Gruszka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 521
Rejestracja: 27 cze 2007, 15:14
Lokalizacja: Kąpino

Post autor: Gruszka » 28 maja 2008, 18:19

sprawdz w kanale czy masz wszystkie kapselki z tyłu przy nadkolach i na środku między jednym a drugim nadkolem, mój szwagier ich nie miał bo jak zrywali starą konserwację i kładli nową to zapomnieli założyć i w miejscu które opisałeś zbierała się woda. <ok> <ok>
Audi 80 B4 sedan oceń :
- viewtopic.php?t=12597,
- http://www.youtube.com/watch?v=nFgyAfTGnzE
Szkolenie przewodników i tresura psów.
Masz problem ze swoim pupilem? dla mnie to nie problem 665-257-331 :-) certyfikat

walan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:53

[ABK B4] woda w aucie...

Post autor: walan » 11 mar 2016, 12:09

RONINK pisze:Witam.Miałem podobny problem jednak woda była też z przodu.Okazało sie,że wlewała sie podczas sporych deszczów oraz myjni automatycznej przez.............filtr kabinowy!!!
Witam,
temat wielokrotnie omawiany. czytam ale nie znalazłem odp. co zrobić z tym filtrem, mam tak samo.
Woda pod dywanikiem pasażera z przodu i z tyłu. woda sączy się po nadkolu.
odpaliłem maszynę do dymu i dym wychodzi przez ten filtr.

woojteck_dg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2012, 08:14
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: woojteck_dg » 11 mar 2016, 17:55

Mnie woda kiedyś też dostawała się przez filtr kabinowy. Wina było plastikowe podszybie bo nie było włożone w uszczelkę od szyby

dada85

Post autor: dada85 » 31 paź 2017, 10:07

U mnie też woda się zbiera. W bagażniku podejrzewam rozleciane kapselki w podłodze. Nowe już kupiłam. Nie wydaje mi się żeby to leciało od góry, no ale może mi się źle wydawać. A pod nogami kierowcy to samo. Zostały przepchane dwa odpływy w podszybiu ale po deszczu znowu to samo. Mam szyberdach i nie wiem gdzie idą te odpływy od szybera. Tak samo w bagażniku nie wiem gdzie one tam ewentualnie idą. Czy żeby wymienić te plastikowe korki w podłodze z przodu trzeba wywalać fotele i rozbebeszać wnętrze?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 31 paź 2017, 11:30

Korki oryginalnie są wsadzane z zewnątrz. A do środka po stronie kierowcy najczęściej leci przez otwór linki otwierania maski.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga