Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] wycieraczki - problem

ODPOWIEDZ
xonare
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 09 mar 2014, 18:17
Lokalizacja: Rzeszów

[B4 1.9 1Z] wycieraczki - problem

Post autor: xonare » 17 cze 2016, 22:47

Witam, po włączeniu wycieraczek zakleszczyły się prawdopodobnie przez niesynchroniczny ruch względem siebie co spowodowało lekkie wygięcie ramienia wycieraczki od kierowcy i zmianę kąta pióra...
po szybkiej naprawie po kolejnym uruchomieniu wycieraczka od kierowcy pracuje normalnie z wyjątkiem niedokładnego docisku pióra i nierównej pracy po szybie a wycieraczka pasażera prawie w ogóle się nie porusza... stoi w miejscu i ruch jest max do góry na 1 cm...
próbowałem ręka przesuwać wycieraczkę od kierowcy i ramie ani drgnie a wycieraczka pasażera ramie luźno da się przesunąć po szybie,
jutro chciałbym naprawić tą usterkę, pytanie od czego zacząć, jaka może być tego przyczyna? obstawiam, ze przeczyszczenie tulei by pomogło? raczej wykluczam silniczek, pająka i przekaźnik bo się nie zatrzymują w miejscu.

P.S jeśli napisałem w złym dziale, proszę moda o przeniesienie tematu. Pozdro

Awatar użytkownika
kamsta
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 664
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kamsta » 18 cze 2016, 08:31

Kolego rozleciał Ci się mechanizm wycieraczek. Da się to naprawić bez problemu. Ale trzeba mieć warsztat. Możesz też zmienić cały mechanizm na inną używke.
1z, komp 16 bit made by kostrz, wtryski 0,210, egr out, kat out, wolna odma, skrzynia een. Co dalej czas pokaże.

xonare
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 09 mar 2014, 18:17
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: xonare » 18 cze 2016, 16:21

Sprawdziłem i po odkręceniu ramion z wycieraczkami na tej, która nie działała wytarł się całkowicie gwint przy ramieniu oraz na trzpieniu mocującym. Na 2 tez jest prawie łyso.
Trzeba będzie poszukać innego mechanizmu na szrocie i od razu nasmarować :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga