Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ B3 ]HELP - dziwne dźwięki przy zwalnianiu

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
SlawkoBoy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2008, 07:22

[ B3 ]HELP - dziwne dźwięki przy zwalnianiu

Post autor: SlawkoBoy » 08 sty 2008, 10:17

Witam !
Jestem nowy na tym forum i prosze o wyrozumiałość bo w mechanice samochodowej jestem laikiem. Mam natomiast problem ze swoim B3 i szukam pomocy.

Podczas zwalniania (delikatnego hamowania lub zwalniania na luzie ciężarem samochodu) w przodzie wydobywa się jakiś dziwny dźwięk (przważnie gdy zwalniając jadę ok 5km/h). Jest on przytłumiony (nie jakies tarcie czy zgrzytanie) i ma charakter pulsacyjny tzn. nie jednostajny tylko częstotliwościowy. Im bardziej zwalniam tym bardziej go słychać a po stanięciu całkowicie milknie. Wydaje mi się że jakaś jednostka napędowa (może obracający się wał :roll: napierając na coś powoduje to pulsacyjne tarcie). Myślałem że to któryś z przegubów wewnętrznych no ale przy jeździe na luzie to czy nie są one odłączone od napędu. A może skrzynia się rusza czy coś.

Proszę o pomoc co to może być. Jeżdżę z tym wprawdzie kilka miesięcy i nic w tej sytaucji sie nie pogarsza ale mnie to strasznie denerwuje i boję się żeby się coś całkiem nie starło czy coś ?

Panowie mechaniki HELP :-(

szantis
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 214
Rejestracja: 02 paź 2007, 09:14

Re: [ B3 ]HELP - dziwne dźwięki przy zwalnianiu

Post autor: szantis » 08 sty 2008, 12:05

SlawkoBoy pisze: Myślałem że to któryś z przegubów wewnętrznych no ale przy jeździe na luzie to czy nie są one odłączone od napędu.
Przeguby wewnętrzne ruszają się wraz z półosiami, jęsli byłyby uszkodzone to byś zaobserwował kołysanie skrzynia (zjawisko mimosrodu ) itp.

Masz ABS ? Bo może koronka zardzewiała i ociera ?

SlawkoBoy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2008, 07:22

Re: [ B3 ]HELP - dziwne dźwięki przy zwalnianiu

Post autor: SlawkoBoy » 08 sty 2008, 14:40

szantis pisze:
Przeguby wewnętrzne ruszają się wraz z półosiami, jęsli byłyby uszkodzone to byś zaobserwował kołysanie skrzynia (zjawisko mimosrodu ) itp.
Może są właśnie jakieś luzy na przegł. wewnęt. Zauważyłem, że nie jest to związane (jak to cholender wyrazić) hmmmm z pełnym obrotem koła. Tzn. zwalniając obrót koła o 360 stopni jest coraz wolniejszy a częstotliwość powtórzeń dźwięku jest taka sama, wniosek :roll: :?:
szantis pisze:


Masz ABS ? Bo może koronka zardzewiała i ociera ?
Tak jest ABS i klima.
Nie sprawdzałem czy jest ten dźwięk jak wyłączę ABS.
Sprawdzić da to coś.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 08 sty 2008, 15:00

nie wiem czy u ciebie jest podobna sytuacja jak u mnie ale ja z podobnym problemem mecze sie juz dwa lata.u mnie jest dziwna sytuacja bo słysze taki przytłumiony dżwięk tylko w tedy jak założe wyższe opony np zimowe.wtedy słysze dźwiek jakbym miał dziurawy tłumik.co dziwne dźwiek jest tylko słyszalny w kabinie na zewnątrz wszystko jest ok.niezła zagadka nie :mrgreen:

madazaw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 243
Rejestracja: 09 sie 2007, 19:16
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: madazaw » 17 sty 2008, 20:39

mi to wygląda na wyząbkowane opony

mazi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 137
Rejestracja: 16 gru 2007, 01:32
Lokalizacja: Kazimierza W.

Post autor: mazi » 18 sty 2008, 18:25

witam sprawdz tarcze morze ktoras ma delikatne bicie i obciera kuzyn tak mial jak chamowal to cisza jedac powoli bylo slychc powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga