Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Jakie kable rozruchowe

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

[ALL] Jakie kable rozruchowe

Post autor: grze » 09 sty 2009, 14:26

Witajcie,
potrzebuję informacji na temat kabli rozruchowych (jakie wybrać i jak potem podłączyć aby czegoś nie zepsuć lub np. nie rozładować akumulatora w drugim aucie). Użyłem szukajki ale nic na ten temat nie znalazłem.
Na Allegro znalazłem kable o różnym amperażu:
100A http://www.allegro.pl/item519656033_kab ... _etui.html
200A http://www.allegro.pl/item519656037_kab ... _etui.html
400A http://www.allegro.pl/item515881634_kab ... grube.html
600A http://www.allegro.pl/item525614478_kab ... tanio.html

Ps.
Audi oczywiście odpala i ma byc dawcą prądu dla innego auta, które stało niejeżdzone przez te kilka dni mrozów - skutkiem czego akumulator podziękował :-P

Awatar użytkownika
penki00 (usunięty)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:02
Lokalizacja: Tychy

Post autor: penki00 (usunięty) » 09 sty 2009, 15:26

Kup sobie te 400A,w zupełności wystarczą <ok>

irecki76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 108
Rejestracja: 22 paź 2008, 20:19
Imię: Irek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: irecki76 » 09 sty 2009, 15:47

Podłaczajac zawsze pierwszy plus pózniej masa rozłaczajac najpierw masa pózniej plus jesli sie myle niech mnie ktoś poprawi

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 09 sty 2009, 16:16

http://www.allegro.pl/item520975731_kab ... io_fv.html
jeżeli miałbym kupować to tylko takie na tych nawet diesel odpalisz ;-)

noorbi

Post autor: noorbi » 09 sty 2009, 16:21

goldi j51, po co komuś z ABT kable do diesla ?
Bierz 400, kosztują 25 zeta, po co przepłacać.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 09 sty 2009, 16:26

a może kiedyś będzie miał diesel raz kupujesz i na wieki spokój takie moje zdanie i innym zawsze można pomóc ;-)

Awatar użytkownika
basu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 06 sty 2008, 13:41
Lokalizacja: DKL

Post autor: basu » 09 sty 2009, 16:51

nie rozumiem tylko po co płacić za przesyłkę, jeśli takie same przewody jak te w aukcji kupisz w sklepie za takie same pieniądze albo i taniej. i przynajmniej czekać nie będziesz musiał aż ci sprzedający łaskawie wyśle.
A jeśli chodzi o wybór to spokojnie wystarczą 400A, a i na 200A też odpalisz. Co do podłączania to żeby nie rozładować akumulatora to przede wszystkim nie zapomnij odpalić u siebie silnika przed podłączeniem ;-) to czy + czy - najpierw chyba nie ma wiekszej różnicy. podładuj trochę ten drugi aku na wolnych obrotach a później dodaj gazu tak na 2500-3000obr i wtedy odpalaj drugi samochód.
A jak chcesz szybciej to weź linkę i w miarę mądrego kierowce coby ci w tył się nie władował, zahacz samochód i przeciągnij trochę po ulicy próbując odpalić tak samo jakbyś na pycha odpalał. Szybciej i taniej ;-)

Używane części -> OLX.pl
Moje <quattro>

Awatar użytkownika
treblaa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 09 sie 2007, 13:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: treblaa » 09 sty 2009, 17:09

Witam!
Wczoraj w biedronce trafilem zaj****ta promocje :) Linke holownicza, komplet zarowek zapasowych i kable rozruchowe (takie jak w tym 3cim linku) kupiłem za... 2,97zl! Tak tak:) Dobra promocje mieli :) Wszystko 0,99zl :)

A co do podlaczania to z tego co widzialem w TVN Turbo, u dawcy pradu nie ma roznicy co pierwsze (plus czy minus) ale oba konce do akumulatora, a u odbiorcy pradu podobno najpierw plus do akumulatora a mase do SILNIKA (!), aby uniknac wybuchu akumulatora odbiorcy pradu (od iskry mozna bardzo latwo zapalic wydzielajacy sie wodor z akumulatora). I niby tak samo mowili o ladowaniu akumulatora prostownikiem.

Ile w tym prawdy to nie wiem. Przyznam sie, że dwa razy zdarzyło mi sie już moją audi odpalać przez kable, ale ja mialem u siebie 2 akumulatory polaczone rownolegle wiec takiego problemu nie mialem bo plus do jednego a minus do drugiego :) a jesli uzywaz prostownika to i tak podlaczam zabki prosto pod akumulator :)

[ Dodano: 2009-01-09, 17:22 ]
Odpalasz swoja fure i caly czas ma chodzic, podlaczasz kable plus>plus minus>minus czekasz chwile zeby podladowala tamten aku w hondzie. Wsadzasz druga osobe do hondy a Ty w tym czasie podkrecasz audi tak do 2-3 tys obortow a ta druga osoba odpala honde:)
Było:
Audi 80 B3 1.8 RU
VW Golf MkIII 1.4 ABD

Jest:
Ford Scorpio MkII 2.0 DOHC :)

ppawlo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:06
Lokalizacja: Różan/Wawa

Post autor: ppawlo » 09 sty 2009, 17:27

Nie no ludzie trochę się pośmiałem. Prądem 100A to można spawać, a jakiej grubości są kable przy spawarce?! A te wszystkie kable z pierwszego postu to do niczego by mi się nie przydały. Proponuję popatrzeć na te kable:
http://www.allegro.pl/item525660057_kab ... ratis.html

Środkowa fotografia przedstawia to co napisałem wyżej. Kabelki, które podałem w linku są w stanie w sposób ciągły przesłać około 50A!!! (Czyli nie będą się grzały przy ciągłym przepływie takiego prądu)

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 09 sty 2009, 17:37

dlatego właśnie założyłem ten temat. nie znam się na elektryce i nie chce niechcący czegoś uszkodzic przez nieprawidłowe podłączenie kabli :shock:

linki podane w pierwszym poście są tylko przykładowe. kable chcę kupić w motoryzacyjnym, ale najpierw muszę się dowiedzieć jakie - żeby mi nie wcisnęli badziewia ;-)

mam przez to rozumieć, że w cenie do ok. 35 zł nie kupię w miarę bezpiecznych kabli rozruchowych? jeśli to prawda, to chyba wymontuję tamten aku z auta i podładuję go w domu - będzie bezpieczniej i taniej :-/
Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 09 sty 2009, 18:51

Co do kabli to zgodze sie z gościem z tej aukcjiz kablami za 89zł. Tata kupił kiedys jakieś tanie kable i wygladało to w ten sposób, że na zawnatrz wyglądało że są grube, ale po przecięciu 3/4 to izolacja, a w środku kilka drucików. Auto udło się nam odpalić na takich kablach chyba 3 razy, a póżniej już nie. <ok>
grze, jak masz mozliwość podładowac aku na prostowniku i kable mają ci posłużyć jednorazowo to nie ma sensu kupować. Wyciągasz aku, podpinasz na kilka godzin pod prostownik na małym zakresie ładowania i po problemie i bez wydawania kasy. pozdrawiam <ok>

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 09 sty 2009, 18:51

mam przez to rozumieć, że w cenie do ok. 35 zł nie kupię w miarę bezpiecznych kabli rozruchowych? jeśli to prawda, to chyba wymontuję tamten aku z auta i podładuję go w domu - będzie bezpieczniej i taniej :-/
Co o tym myślicie?[/quote]

koledzy o tej taniznie to zapomnijcie (pala sie nawet przy benzyniakach).Ja sobie takowe kable sam zrobilem bo przewod mialem taki gruby tylko dokupilem te zaciski na klemy i sie sprawuja swietnie nawet przy dieslach :) A takie juz w miare to powinienes kupic za okolo 80zl

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 09 sty 2009, 19:02

Można jeszcze samemu ustrugać z takiej oto linki

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 09 sty 2009, 19:37

treblaa pisze:Witam!
Wczoraj w biedronce trafilem zaj****ta promocje :) Linke holownicza, komplet zarowek zapasowych i kable rozruchowe (takie jak w tym 3cim linku) kupiłem za... 2,97zl! Tak tak:) Dobra promocje mieli :) Wszystko 0,99zl :)
hehehe to swietna promocja.. ale chyba na tej lince to sanki pociagniesz a kablami latarke odpalisz. ja jestem zdania ze jak chcesz cos dobrego to za damo nikt ci tego nieda...
kabli to juz z worek przerobilem... tesco,alegro.real i inne tego typu, kupilem w sklepie za 75 zeta w bialym stoku bo tam mi kiedys zamarzl aku :( i do dzis odpalilem na nich juz nie jedno auto byl nawet bus w dieslu VV T4,

linek tez nie polecam z marketow ani takich za 10 zl z biedr... bo szarpniecie i moze sie okazac ze zabezpieczenie haka za miekknie bylo a sam hak macie wbity w tylna szybe :( z autopsji to wiem..dobra linka to kosz 40-50 zl >

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 09 sty 2009, 19:48

Kable rozruchowe, to ja polecam zrobić sobie samemu z kabli do spawarki, a nie jakieś z allegro, więcej izolacji niż tego kabla. Większą rolę odegra powierzchnia styku kontektora z klema akumulatora, to jest ważne, no i oczywiście duże mocne konektorki.
KorNoLio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga