Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[90 B3 1.8 88KM] Kilka pytań od początkującego

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
Tokash
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 23:38

[90 B3 1.8 88KM] Kilka pytań od początkującego

Post autor: Tokash » 16 cze 2014, 00:04

Witam!
Jest to mój drugi post na tym forum, przepraszam jeśli dział nie ten, postaram się jak najszybciej zaklimatyzować :)

Przechodząc do tematu głównego, mam kilka pytań związanych z moim nowym zakupem, chciałbym jeszcze wspomnieć że kupiłem Audi dosłownie dzień temu, będąc w pełni świadomym jego wad i że wymaga kilku poprawek, nie zraziło mnie lekko przechodzone wnętrze za to pokochałem klimat tego samochodu ;)
Jeśli chodzi o mechanikę miałem doświadczenie z motocyklami (pomijamy tu oczywiście Romety WSKi itp.), niestety jestem trochę zielony jeśli chodzi o elektrykę mimo to chciałbym się trochę rozwinąć :)

Pytania:
1. Czy normalnym jest że otwierając drzwi kierowcy przy zgaszonych światłach słyszę pikanie? (W Octavii II podobny dźwięk słyszałem otwierając drzwi przy zapalonych światłach) Oczywiście po włączeniu świateł dźwięk ustaje. Jeśli jest to nie normalne, jak to naprawić ?
2. Mam spalone najprawdopodobniej wszystkie żarówki na kokpicie, tzn pod zegarami i przy pokrętłach od nawiewu (tam też powinno się coś świecic?), jedna nie spalona (tak mi się wydaje) jest zaraz pod wyświetlaczem wskazującym godzinę.
Właściwe pytanie:
Czy problemem jest to że po prostu spaliły się żaróweczki i trzeba je wymienić, czy jest to jakiś głębszy problem? Jaki typ/rodzaj żarówek jest potrzebny? Nie chcę na darmo skręcać i rozkręcać zegarów ;)
3. Odpalać (i gasić) zimny i rozgrzany silnik powinienem na gazie czy na benzynie ? Pierwszy raz (poza nauką jazdy) jeżdże samochodem z gazem i słyszałem przeróżne opinię jak to powinno wyglądać, a teraz chciałbym wiedzieć jak to jest w tym konkretnym modelu(gaźnik) ? Pan sprzedający samochód mówił żeby odpalać i jeździć na gazie, kłamał ? ;)
3.5 Dzisiaj odpalając już rozgrzany silnik na benzynie poleciało mi z niego trochę białego dymu (pierwszy i jedyny raz) jak bardzo duży to problem ?

4. Przyzwyczajony do temperatury silnika utrzymującej się na kresce 90C (we wspomnianej wcześniej Octavii [Diesel 1.9TDI) powinienem być bardzo przestraszony w związku z tym że temperatura w Audi utrzymuje się między 90 a 120 ? (jeżdząc na gazie)

5. Proszę o wyrozumiałość i nie zabijania mojej nowej miłości do Audi ;)

Edit.
6. Czasem przełączając na światła "długie" gasną "krótkie" i nie zaświecają się w ogóle "długie" a czasem bez problemu wchodzą "długie". W czym jest problem?
Ps. Wiem że krótkie mają zgasnąć ;)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 16 cze 2014, 09:41

Tokash pisze:1. Czy normalnym jest że otwierając drzwi kierowcy przy zgaszonych światłach słyszę pikanie?
jeśli światła są wyłączone to nie, nie jest to normalne
Tokash pisze:3. Odpalać (i gasić) zimny i rozgrzany silnik powinienem na gazie czy na benzynie ?
odpalać powinieneś na bp i jechać do momentu osiągnięcia powiedzmy tych 30 stopni, chodź skoro Twój poprzednik tego nie robił to pewnie zajeździł już parownik i w bardzo niedługim czasie będzie Cię czekała jego wymiana lub regeneracja.
Co do gaszenia to nie koniecznie ale pozostawiając na noc na bp rano będzie łatwiejszy rozruch szczególnie zimą.
Tokash pisze:4. Przyzwyczajony do temperatury silnika utrzymującej się na kresce 90C (we wspomnianej wcześniej Octavii [Diesel 1.9TDI) powinienem być bardzo przestraszony w związku z tym że temperatura w Audi utrzymuje się między 90 a 120 ? (jeżdząc na gazie)
tu nie będzie tak wesolo często są skoki temperatur chodź niekoniecznie. U ciebie jednak obstawiam że ktoś wymienił czujnik temp do licznika i dał jakieś gówno delikatnie mówiąc i dlatego masz takie przekłamanie.
Tokash pisze:6. Czasem przełączając na światła "długie" gasną "krótkie" i nie zaświecają się w ogóle "długie" a czasem bez problemu wchodzą "długie". W czym jest problem?
pewnie pająk padł znaczy przełączniki przy kierownicy może z tąd to piszczenie przy otwieraniu drzwi.
Tokash pisze:Czy problemem jest to że po prostu spaliły się żaróweczki i trzeba je wymienić, czy jest to jakiś głębszy problem? Jaki typ/rodzaj żarówek jest potrzebny?
pewnie tak, trzeba to sprawdzić aby mieć 100% pewność.

Do licznika idzie coś takiego i koniecznie 1,2 W i 12V rzecz jasna tylko jedna tam jest 2 W od ładowania.

Obrazek

a takie do konsoli środkowej

Obrazek



Skoro piszesz że masz 88 KM to obstawiam że to SF na Keihin'ie tak :?:
WRC is for boys.
Group B was for men.

Tokash
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 23:38

Post autor: Tokash » 17 cze 2014, 10:24

Dzięki ! Dzisiaj mam trochę dnia wolnego to będę działał z Audi !
Chciałbym jeszcze zapytać się jakie są objawy wytyranego parownika ?
Tak tak, taki silnik na gaźniczku :)

Dzięki za pomoc! Bardzo często jak chodzę po forach o różnej tematyce często pojawiającą się odpowiedzią jest żeby iść do specjalisty, co mnie drażni ;)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 17 cze 2014, 10:35

Tokash, na lpg to ja nie specjalnie znam ale jak mi kiedyś padał to wiem że np duże spalanie lpg i częsty brak wolnych obrotów znaczy po prostu gasł na luzie.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Tokash
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2014, 23:38

Post autor: Tokash » 17 cze 2014, 23:31

Dla mnie lpg też raczej jest obce więc zostawie to specowi z okolicy.
Dzięki raz jeszcze za pomoc !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga