Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Opinie - Audi a4b5 vs. VW Passat B5

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Bailando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 10 cze 2009, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Opinie - Audi a4b5 vs. VW Passat B5

Post autor: Bailando » 31 paź 2010, 18:17

Cześć
Potrzebuje opinii za i przeciw obydwóch aut, który wypada lepiej w porównaniu. Jeżeli chodzi o samą eksploatacje i awaryjność. Wiadomo nie od dziś, że są to konstrukcyjnie zbliżone modele, ale może jednak czymś się różnią?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 23:07 przez Bailando, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 31 paź 2010, 18:21

Ponoć A4 lepiej wyciszone, przynajmniej tak mi mówił gość który na codzień zajmuję się przekładkami anglików.

Jak masz dylemat który model wybrać to wybierz ten który trafi się w lepszym stanie.
Części samochodowe online - Motostacja

Bailando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 10 cze 2009, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bailando » 31 paź 2010, 18:25

A jeżeli chodzi o zawieszenie ? i ogólna eksploatacje, chodzi mi o cenę poszczególnych części co wypada lepiej?

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 31 paź 2010, 18:26

Pasat jest wizualnie większy co jeszcze silniki są te same ja mam jedno takie porównanie elektryka w audi jest lepsza czasami naprawiam passaty i zawsze z elektryką są jakieś problemy niech ktoś sie wypowie jak z jakością elementów w środku czy w passaćie coś trzeszcze ja jeszcze dodam że porównując starsze modele moje audi 80 b3 i passata b3
to jakość wykonania wnętrza i elektryki to jest niebo a ziemia cena A4 a passatA B5 jeden plus passatów jest dużo więcej i łatwiej jest coś wybrać kupując

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 31 paź 2010, 18:28

zawieszenie masz to samo wszystko układ hamulcowy też jakie ceny częsci cie interesują do audi to ci powiem

Bailando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 10 cze 2009, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bailando » 31 paź 2010, 18:32

goldi j51 pisze:...jeden plus passatów jest dużo więcej i łatwiej jest coś wybrać kupując
Nie wiem czemu, ale odniosłem wrażenie przeglądając ogłoszenia, że właśnie A4 jest więcej niż Passatów. Jednak ogólnie myślę, że niezachwaszczonego Passata jest łatwiej kupić niż A4 B5 nie wiem dlaczego.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 31 paź 2010, 18:40

teraz na obecną chwilkę ta róznica w się wyrównała w ilości aut jest podobnie ale to nie zmienia faktu że trzeba sie naszukać jak chcesz dobrze kupić ja szukałem jakieś 3 miesiące ale to było dwa lata temu jeśli chodzi o silniki tdi komputer w dłoń i szukasz

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 31 paź 2010, 18:41

Główne podzespoły są te same, czyli silniki, zawieszenie itp. Słyszałem jednak że do Audi drobne podzespoły były lepszych firm niż w VW, ale nie wiem czy tyczy się to też aut współczesnych. Sam passat B5 uchodzi za udany model - ale chyba dlatego że tak dużo ma wspólnego z Audi. Wystarczy popatrzeć: A80 B3 podobne jest do B4, B4 natomiast do A4 B5 - można powiedzieć to ta sama linia aut (no bo tak jest). A w passatach? B2 podobne jest do B3. B3 do B4. A passat B5 w ogóle nie jest podobny do swoich poprzedników, prędzej już do Audi A4.

Co do środka to słyszałem opinie że Passaty mają gorsze wnętrza. W sumie nic na ten temat nie wiedziałem, dopóki nie wsiadłem do jednego z takich passatów. Mimo iż rocznikowo był młodszy od mojego A4 to wnętrze wyglądało gorzej. Liczniki jakieś takie zwykłe proste, boczki też takie jakieś ciulowe - generalnie tak jak by w passacie oszczędzali na tym - i takie też są ogóle opinie.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 31 paź 2010, 18:49

Kolego to może tak interesujecie cie pasek b5 fl czy ten zwykły ? fl to jest ta wersja po liftingowa. Mój ojciec ma paska b5 1.8T 150km,wszystko jest w jak najlepszym porządku jak na razie. Jedyny problem mamy z abs ponieważ kontrolka się pali abs nie działają a nie można się dostać do komputera.

Odwołując się do kolegi Labiel, każdy ma swoją opinie odnośnie wnętrz. Jak dla mnie pasio właśnie bardzo fajnie jest zagospodarowany w środku.

http://img179.imageshack.us/i/dsc01084w.jpg/ zdjęcie mojego paska.

Co do zawieszenia między audi a vw nie pomogę ponieważ nie znam się na tym.

Bailando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 10 cze 2009, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bailando » 31 paź 2010, 18:57

KoralB3 pisze:Kolego to może tak interesujecie cie pasek b5 fl czy ten zwykły ?...
Dla jasności, chodzi mi o wersje B5 przed liftem

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 31 paź 2010, 19:36

Bailando, mhm.. czyli chodzi ci o taką wersje jaką ja mam, a szukasz go w TDi ? czy w benz. i dokładasz gaz do tego ? a no i sedan czy kombi ?

Z tego co słyszałem to podobno a4-ki mają słabe aluminiowe zawieszenie ale czy to prawda to nie wiem i dlatego nie będę się o tym rozpisywał.

A co do części to powiem że ostatnio z ojcem podjechałem na szrot i szukaliśmy pompki albo całego zbiorniczka z pompką do spryskiwaczy ... do passata niestety nie było ale facet miał od A4 bodajże, pompka weszła idealnie wszystko pasuje i chodzi cały czas :-)

Bailando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 10 cze 2009, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bailando » 31 paź 2010, 19:44

Jeżeli chodzi o silniki to Diesel, albo Benzyna bez gazu nie ukrywam że bardziej pasowałby mi sedan. Puki co zbieram opinie a następnie wybiorę faworyta

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 31 paź 2010, 19:44

KoralB3 pisze:Z tego co słyszałem to podobno a4-ki mają słabe aluminiowe zawieszenie
Słabe jest, jak się je remontuje na badziewnych częściach, to wtedy faktycznie trzeba remontować je co roku. Po za tym passat B5 ma to samiutkie zawieszenie więc pod tym kątem nie możesz krytykować jednego czy drugiego - bo mają to samo.
KoralB3 pisze:do passata niestety nie było ale facet miał od A4 bodajże, pompka weszła idealnie wszystko pasuje i chodzi cały czas :-)
Bo tak jak było pisane już wcześniej - duży % części jest dokładnie taka samiutka. Gdybym otworzył ci maskę od A4 i passata B5 z tymi samymi silnikami to nie wiem czy byś poznał co jest co - bo wszystko wygląda niemal identycznie, łącznie z karoserią, grodziami itp.
Części samochodowe online - Motostacja

Bailando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 10 cze 2009, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bailando » 31 paź 2010, 19:50

Czyli nasuwa się jeden wniosek, który wcześniej podejrzewałem obydwa auta różnią się od siebie tylko wyglądem. Po przeczytaniu waszych opinii podejrzewam, że jeżeli chodzi o cenę danych części są identyczne. Tak ciekawości ile kosztuje kompletny remont zawiasu w A4?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 31 paź 2010, 19:53

Bailando pisze:Tak ciekawości ile kosztuje kompletny remont zawiasu w A4?
Na ori częściach coś koło 2tyś zł.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga