Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Zestaw nasadowy Honiton94 EL. czarny czy zielony

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
nyquist
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 22 mar 2010, 08:56
Lokalizacja: lubelskie

[All] Zestaw nasadowy Honiton94 EL. czarny czy zielony

Post autor: nyquist » 04 maja 2013, 10:34

Witam wszystkich.
Mam pytanie do osób, które lubią samodzielnie "dłubać" przy swoich autach. Chcę kupić zestaw kluczy nasadowych, tak powiedzmy do 270 zł. Po rozejrzeniu się w temacie rozsądnym wyborem wydaje mi się zestaw Honiton H4056.

I teraz... Zauważyłem, że jeśli chodzi o Honiton-a, to panuje (oprócz oczywistego podziału na różne zestawy) pewien umowny podział na klucze Honiton w walizce CZARNEJ oraz ZIELONEJ, przy czym zestawy zielone są uważane za lepsze (bardziej trwałe), a rozgraniczenie to przybrało już charakter bliski legendy, w efekcie czego zestawy w walizkach zielonych są średnio 30 - 40 zł droższe od czarnych...

Z kolei, z tego co zauważyłem, sam Honiton nie prowadzi jakiegoś podziału ze względu na kolor walizek...

Dlatego zwracam się o pomoc do osób używających kluczy marki Honiton - czy faktycznie jest różnica w jakości kluczy, np. wspomnianego zestawu H4056 w zależności od koloru walizki?
Ostatnio zmieniony 08 maja 2013, 13:36 przez nyquist, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ganimadeus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 726
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ganimadeus » 04 maja 2013, 11:50

Ja ost kupiłem sobie zestaw czarny - ponoć to nowsza walizka i jest kilka innych kluczy niż w wersji zielonej. Zwracałem również uwagę na zatrzaski walizki bo są dziwne wersje z dołu i z góry co może wskazywać na podróbki...

http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-honit ... 76931.html ja brałem od niego.

Sprawdź sobie też na stronie producenta co i jak wygląda ;]

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 04 maja 2013, 12:08

Cześć :-) Mam Honiton w zielonej walizce i wydaje mi się że największa różnica to jest w samym pudełku i konfiguracji umieszczenia kluczy.Zanim kupiłem używałem pożyczanego zestawu czarnego mojego kumpla i różnic według mnie nie ma żadnych.Dobre zestawy w dobrej cenie(allegro) choć trzeba się przygotować na to że nasadki mogą pękać.Na szczęście z dokupieniem nie ma większego problemu nawet lepszych jakościowo.Pozdrowienia :-)
Moje sunia:
Audi COUPE 2.8 AAH+Blos

Audi COUPE

Awatar użytkownika
nyquist
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 22 mar 2010, 08:56
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: nyquist » 04 maja 2013, 21:05

Ganimadeus pisze:Ja ost kupiłem sobie zestaw czarny - ponoć to nowsza walizka i jest kilka innych kluczy niż w wersji zielonej. Zwracałem również uwagę na zatrzaski walizki bo są dziwne wersje z dołu i z góry co może wskazywać na podróbki...
http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-honit ... 76931.html ja brałem od niego.
Sprawdź sobie też na stronie producenta co i jak wygląda ;]
Slawo777 pisze:Cześć :-) Mam Honiton w zielonej walizce i wydaje mi się że największa różnica to jest w samym pudełku i konfiguracji umieszczenia kluczy.Zanim kupiłem używałem pożyczanego zestawu czarnego mojego kumpla i różnic według mnie nie ma żadnych.Dobre zestawy w dobrej cenie(allegro) choć trzeba się przygotować na to że nasadki mogą pękać.Na szczęście z dokupieniem nie ma większego problemu nawet lepszych jakościowo.Pozdrowienia :-)
Dziękuję za wypowiedzi, obie dają mi do myślenia.
Stronę producenta odwiedziłem zanim założyłem ten temat i stąd wiem np., że nie ma oficjalnego podziału na zestawy czarne i zielone. Konkretny zestaw występuje w jednej konkretnej walizce, np. H4056 jest oficjalnie w zielonej (http://honiton.cz/pol/getfile.php?FileID=1376), co faktycznie może być dość zastanawiające w obliczu wielu ofert tego samego zestawu w "nowszej" czarnej walizce... Można się zastanawiać, czy producent promowałby się za pomocą "przestarzałego" nieaktualnego zdjęcia..? ps. Ganimadeus, Ty z tego co widzę zakupiłeś zestaw H4040 (nie H4056), który oficjalnie występuje właśnie w czarnej, więc bez obaw :-)

Slawo777, możesz napisać jeszcze czy masz konkretnie zestaw taki jak na zdjęciu (H4056), czy inny i czy właśnie w nim zdarzyły się pękające nasadki, czy działo się to w zestawie kolegi? Z góry dzięki.

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 05 maja 2013, 10:15

Patrząc z katalogu Honitona mam H4056.Mój kolega H4040.Niestety w obu przypadkach coś może pęknąć od nasadki po bita czy torxa(imbusy dają radę) ale to przy odkręcaniu extremalnym.Wiadomo że nie wszystkie śruby będą się odkręcać za dotknięciem i trzeba będzie użyć konkretnej przedłużki czy też siły. To nie są zestawy z górnej półki ale takim też zdarza się odmówić użyteczności.Honiton jest zestawem takim jak dla Nas amatorów najlepszym.W jakości nie ma między nimi różnicy oprócz opakowania i co sobie przypomniałem w zielonym występuje giętka przedłużka do małej grzechotki.I to jest ta różnica :-) Czasem się przydaje ale mocno dokręconych śrub/nakrętek nie odkręcisz ale zawsze opcja dodatkowa jest.Kup sobie Marcin H4056.Pozdrowienia :-)
Moje sunia:
Audi COUPE 2.8 AAH+Blos

Audi COUPE

Awatar użytkownika
nyquist
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 22 mar 2010, 08:56
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: nyquist » 05 maja 2013, 23:27

Slawo777 pisze:Patrząc z katalogu Honitona mam H4056.Mój kolega H4040 (...)W jakości nie ma między nimi różnicy oprócz opakowania i co sobie przypomniałem w zielonym występuje giętka przedłużka do małej grzechotki.I to jest ta różnica :-) (...) Kup sobie Marcin H4056.Pozdrowienia
Tak, zdecydowałem się już praktycznie na H4056 :-)
Ale jeszcze jedno nie daje mi spokoju... W swoim poście mówisz prawdopodobnie o różnicy pomiędzy zestawem H4040 (czarna walizka), a H4056 (zielona walizka), natomiast obecnie na rynku (przykładowo na znanym portalu aukcyjnym) jest masa ofert z zestawami H4056 w "nowej czarnej walizce", które jako zestaw nie różnią się niczym od H4056 w walizce zielonej, a jedyną różnicą jest sama walizka no i nieco niższa cena, średnio o 20 - 30 zł. Przyznam, że chyba podzielę obawy kolegi Ganimadeusa i dołożę jednak do "starszej" walizki zielonej ;-)
Ale jeżeli jest ktoś, kto ktoś zakupił, używa zestawu H4056 w "nowej czarnej walizce" i mógłby potwierdzić jego oryginalność i jakość, będę bardzo wdzięczny za wypowiedzenie się, zawsze zostałoby mi parę złotych w kieszeni... :-)

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 06 maja 2013, 10:37

Czyli mówisz o tym zestawie http://allegro.pl/honiton-94-zestaw-klu ... 24963.html .Tu to ewidentnie różnica jest w opakowaniu.Powiem szczerze że samo zamykanie wydaje się lepsze niż w mojej zielenince a czarny kolor bardziej funkcjonalny bo z biegiem czasu niestety zielone brudnieje. Cena też dobra w tej ofercie allegro a i sprzedający ma 100% pozytywów.Pozdrowienia :-)
Moje sunia:
Audi COUPE 2.8 AAH+Blos

Audi COUPE

tomkom1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 452
Rejestracja: 21 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: tomkom1 » 06 maja 2013, 12:41

hm...powiem tak.
zestaw wyglada jak biedronkowy za 99 zl.
i przyznam szczerze ze nie wiem czy nie wolalbym.2,5 zestawu z biedronki kupic.
smiejcie sie jak chcecie.
rozebralem tym w drobny mak 7-8 aut.na czesci pierwsze.
nasadki daja rade sobie zarowno ze srubami przegfubow gdzie do odkrecenia uzywalem naprawde ok metrowej rury.grzechotak wytrzymala i nie widac nie czuc oznak zuzycia.
podobnie torxy itp.w tej chwili po 4-5 miesiacach intensywnego uzytkowania pekl jeden torx.tyle.
no i oczywiscie dodam ze jade na tym z pneumata.daja rade.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2013, 13:49 przez tomkom1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Tomka "tomkom1".
Administratorzy, moderatorzy i klubowicze Audi80.PL.

Awatar użytkownika
masterdisco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2011, 13:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: masterdisco » 06 maja 2013, 13:31

Różnicy pomiędzy kompletami (czyt.jakość) w zielonej czy czarnej walizce nie ma żadnych, dla majsterkowicza w zupełności wystarczy, posiadam od około roku największy zestaw na 1/2, 3/8, 1/4 w czarnej walizce to chyba ten największy i sprawują się bardzo dobrze

Awatar użytkownika
nyquist
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 22 mar 2010, 08:56
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: nyquist » 06 maja 2013, 14:20

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
Jednocześnie przepraszam za odświeżenie mojego pytania, ale czy może jest ktoś, kto używa konkretnie zestawu H4056 w czarnej walizce (takiego jak wskazany wyżej przez Slawo777) i mógłby się wypowiedzieć na jego temat? To by rozwiało moje wątpliwości.

Awatar użytkownika
jaco80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 709
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:11
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: jaco80 » 06 maja 2013, 21:28

Oj bierz chłopie, a nie wydziwiaj :-) Honiton to Honiton, nie rozpadną się za szybko. Ja używam bliźniaczego zestawu Yato i nic nie klękło.
Grammar nazi.

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 06 maja 2013, 21:54

Bierz tego czarnego co znalazłem na allegro od spoko sprzedającego :-) .Na dzień dzisiejszy właśnie taki bym kupił i teraz kosztuje o 100zł mniej niż ja dałem hmm 5 lata temu.Nawet bym się nie zastanawiał. Pozdrowienia :-)
Moje sunia:
Audi COUPE 2.8 AAH+Blos

Audi COUPE

Awatar użytkownika
nyquist
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 22 mar 2010, 08:56
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: nyquist » 08 maja 2013, 09:40

jaco80 pisze:Oj bierz chłopie, a nie wydziwiaj :-) Honiton to Honiton (...)
Szczerze? Za wiele razy naciąłem się na najróżniejsze podróbki, żeby brać coś w ciemno, może po prostu za stary już jestem ;-)
Jako ciekawostkę powiem, że z jednego ze sklepów na moje pytanie odnośnie zestawów Honitona otrzymałem taką oto odpowiedź: "(...) W zeszłym roku występowały dwa rodzaje czarna i zielona walizka, czarny był tańszy i gorszej jakości. (...)" więc o czymś to świadczy... Jednak nie koniecznie "Honiton to Honiton".

Ps. Zamówiłem już swój zestaw, jeśli wszystko okaże się ok, polecę sprzedawcę na forum ;-)

Awatar użytkownika
Ganimadeus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 726
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ganimadeus » 08 maja 2013, 10:26

Heh ale nie możesz też polegać na jednej opinii sprzedającego, który zapewne miał w zielonej skrzynce i po prostu chciał to sprzedać :) Wiesz... to co usłyszysz, przeczytasz należy brać z naprawdę dużym dystansem.

Slawo777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 711
Rejestracja: 22 wrz 2011, 22:02
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Slawo777 » 08 maja 2013, 13:15

Też tak pomyślałem Ganimadeus :-) Każdy sprzedający będzie chwalił to co na sklepie a nie to co sprzedał.Spryt handlowca.Pozdrowienia :-)
Moje sunia:
Audi COUPE 2.8 AAH+Blos

Audi COUPE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga