Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 2.0E] brak sprzęgła

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
bron1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2014, 15:54
Lokalizacja: Ctbinka

[80 B3 2.0E] brak sprzęgła

Post autor: bron1979 » 15 sie 2014, 18:35

witam kolegów i mam taki problem że tydzień temu podczas jazdy gdzie musiałem zwolnić i przejechać przez tory kolejowe wpadł mi pedał sprzęgła gdzie tak został i był duży problem wbicia biegu żeby do domu wrócić,no ale długo nie myśląc odrazu uderzyłem po mechanikach żeby przyczynę naprawić i trwało to tydzień zanim doczekałem w kolejce oczywiście w między czasie auto było odpalane i jeżdżone i zanim wjechałem na warsztat pedał sprzęgła się sam naprawił,ale mechanik mówił że dla pewności wymieni wysprzęglik sprzęgła i tak zrobił i chodziło fajnie ale tylko dwa dni i teraz znowu mi pedał wpadł ale to już tak mocno że nawet już biegu wcale nie wbije i taka moja prośba koledzy doradźcie co mogę naprawić żeby to chodziło bo mi ręce opadają a mechanicy gadają każdy jeden co innego żeby tylko kasę skroić z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi,

jarod7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 53
Rejestracja: 27 maja 2011, 10:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarod7 » 15 sie 2014, 21:01

Ja bym zaczął od porządnego odpowietrzenia sprzęgła, właśnie na wysprzęgliku masz zaworek, potem sprawdził działanie pompy przy pedale

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 16 sie 2014, 17:21

bron1979, a płyn kiedyś w ogóle był wymieniany :?:
WRC is for boys.
Group B was for men.

bron1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2014, 15:54
Lokalizacja: Ctbinka

Post autor: bron1979 » 16 sie 2014, 17:49

co do płynu koledzy myślę że był wymieniany bo jakiś rok temu jak robiłem hamulce to mówiłem dla mechanika żeby też wymienił ale czy to zrobił to nie wiem bo na ręce mu się nie patrzałem

[ Dodano: 2014-08-16, 17:51 ]
co do płynu koledzy myślę że był wymieniany bo jakiś rok temu jak robiłem hamulce to mówiłem dla mechanika żeby też wymienił ale czy to zrobił to nie wiem bo na ręce mu się nie patrzyłem

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 16 sie 2014, 19:04

a pedal sprzegla da rade podniesc noga jak jedziesz?Mialem kiedys przypadek ze pedal wpadl w podloge i tak juz zostal.Mozna go bylo tylko noga podniesc by powrocil do normalnego polozenia lecz przy kazdej zmianie biegu problem powracal.Uszkodzona zostala sprzezyna centralna w docisku.
WSZYSTKIE CZĘŚCI DO VAGÓW I DO RESZTY SWIATA.PISAĆ PW JAK COS POTRZEBA.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 16 sie 2014, 21:21

obstawiam pompe sprzegłą :) przerabialem to .
SPRZEDAM
wygluszenie maski diesel
kierownica b4
licznik b4 sedan z big benem
deske rozdzielczą
szyberdach manual sprawny
elektryka szyb przod z wiazką w drzwiach
moje b4 =]

Awatar użytkownika
damianek1234561
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 605
Rejestracja: 27 maja 2009, 18:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: damianek1234561 » 17 sie 2014, 11:32

Najpierw to porządnie odpowietrz kolego to jest sprzęgło i odpowietrza się ciężej (dłużej) niż hamulce. Kolego PieterB w sumie to w tej chwili płyn nie ma nic do żeczy jeśli chodzi o wymianę bo kolega miał zmieniany wysprzęglik wiec zapewne do zbiorniczka wlano nowy płyn który w tej chwili znajduje się w wysprzęgliku. Po prawidłowym odpowietrzeniu zajrzyj kolego pod pedał sprzęgła czy nie jest tam mokro tam jest pompka sprzęgła.

bron1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2014, 15:54
Lokalizacja: Ctbinka

Post autor: bron1979 » 17 sie 2014, 12:42

do kolegi luk448,pedał da rade podnieść ale to i tak nić nie daje bo i tak opada odrazu i sprzęgła i tak nie ma i jutro na wieczór stawiam auto myślę że do dobrego mechanika i będzie mi pompkę sprzęgła wymieniał ale to dopiero będzie we wtorek albo w środę i jak odbiorę i będzie wszystko ok to napewno napiszę żeby następni klubowicze mieli jakieś podpowiedzi

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 17 sie 2014, 18:43

warto również sprawdzić stan przewodu elastyczno-metalowy łączący pompkę sprzęgła z wysprzeglikiem. Główną jego niesprawnością bywa pęknięte wzmocnienie części elastycznej. Wtedy cieśnienie zamiast tłoczyć płyn hydrauliczny do wysprzeglika rozpycha uszkodzoną ściankę przewodu, przez co skok tłoczka w wyprzęgliku jest mocno ograniczony co uniemożliwia pełne wysprzeglenie.
OOOO Cztery pierścienie, robią wrażenie

bron1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2014, 15:54
Lokalizacja: Ctbinka

Post autor: bron1979 » 18 sie 2014, 17:04

witam koledzy i chcę się pochwalić że auto już jest u mechanika i jutro powinienem wiedzieć co jest zepsute ale mechanik dzisiaj mówił że sprzęgła też nie wyklucza więc juto nap co padło w mojej babuni

[ Dodano: 2014-08-22, 21:37 ]
witam kolegów i chce się pochwalić że babunia naprawiona <ok> i chodzi jak złoto a przyczyną było wysprzęglik sprzęgła bo ten nowy wysprzęglik co wcześniej mechanik czyli póltora tygodnia temu go wymieniał to fabrycznie był źle wkręcony odpowietrznik i sam nawet se te pytanie zadaje jak on mi te sprzęgło odpowietrzył jak się nie dało bo nie dosyć że było krzywo wkręcone to jeszcze płyn się sączył i się układ zapowietrzał.no ale całe szczęście że są jeszcze inni dobrzy mechanicy co potrafią poprawić po innych mechanikach ale jeszcze dla spokojnego poprosiłem żeby wymienił mi też pompe sprzęgła i przepłukał cały układ hydrałliczny wraz z układem hamulcowym i zalał nowym płynem i tak zrobił bo kto wie ile czasu temu to było robione a chociaż teraz chodzi jak się należy i dzięki wszystkim kolegom za podpowiedzi

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 27 sie 2014, 20:23

Mam nadzieję, że przepłukał układ, ale świeżym płynem hamulcowym :p Co do pompki to dobrze zrobiłem wymieniając ją za jednym zamachem. Ja też tak zrobiłem i nie wiem co to problemu ze sprzęgłem :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga