Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 tdi 1z 93r] drgania/wibracje w czasie jazdy

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
mario00760
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:51

[B4 1.9 tdi 1z 93r] drgania/wibracje w czasie jazdy

Post autor: mario00760 » 15 gru 2012, 11:40

Witam.
Mam taki problem że od około 90 km/h całe auto wpada w wibracje/drgania, które sie nasilaja ze wzrostem predkosci. Nie ważne czy dodaje gazu czy ujmuje oraz czy jade na luzie czy na biegu. Kierownicą nie szarpie tylko czuć na niej tak samo jak na każdym innym elemencie auta drgania (fotele itd.. wszystko drży jednym słowem)
Problem tak jak widze zaczął się po wymianie linki ręcznego , (ponieważ stara zacinała sie w pancerzu i ręczny nie odpuszczał.) i paru razach szaleństw w sniegu na dośc nierównym placu. Nigdzie nie uderzyłem jak pamiętam w krawęznik.

Czy zacząc od wyważenia kół bądź chwilowej zmianie na letnie? Czy jakieś elementy zawieszenia typu gumy sworznie itd mogły sie wytłuc tak nagle? Mam miniminimalny luz na kołach z tyłu jak poruszam na boki ale łożyska nie wyją.



Problem myśle rozwiązany. Dokrecilem śruby przy tylnych lozyskach i założyłem chwilowo z tylu letnie opony---- drgania ustaly. Wywaze jeszcze zimówki i powinno być ok

Awatar użytkownika
lobos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 27 lis 2012, 23:24
Lokalizacja: PL

Post autor: lobos » 23 gru 2012, 11:37

Poduszki silnika, tuleje, sworznie lub inne gumowe elementy zawieszenia, u mnie było tak że po przekroczeniu 90 km drżała kierownica i fotel, wymieniłem tuleje na wahaczach i gumy na stabilizatorach i jest o wiele lepiej.

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 23 gru 2012, 13:34

mario00760 pisze:Problem myśle rozwiązany. Dokrecilem śruby przy tylnych lozyskach i założyłem chwilowo z tylu letnie opony---- drgania ustaly. Wywaze jeszcze zimówki i powinno być ok
Jeżeli wyważenie nie pomoże, może po prostu któraś z opon ma guza.

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 23 gru 2012, 19:31

Dlatego warto wrzucić inne koła, ale myślę, że to wina wyważenia. Podobny efekt daje, gdy pośmigamy trochę po śniegu, a ten zostanie na feldze. Wibracje bardzo podobne.
http://www.youtube.com/watch?v=QaSenfJ6DgE Mój kibelek :)

http://chomikuj.pl/adrianlbd - trochę pdfów do audi i innych bzdur

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga