Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B41Z] Dźwięk trzeszczących sprężyn przy wciśnięciu sprzęgła

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Spietyq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:56
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Tczew

[B41Z] Dźwięk trzeszczących sprężyn przy wciśnięciu sprzęgła

Post autor: Spietyq » 14 wrz 2009, 22:51

Witam. Od jakiegoś czasu przy wciśnięciu sprzęgła pojawiają się dźwięki trzeszczących sprężyn i tylko przy wciśnięciu pedału czy poszło łożysko czy pękły sprężynki na tarczy, czy mogę póki co tak jeżdzić czy trzeba wymienić sprzęgło? Nadmienie, że wysprzęgła dobrze. Ale brzęczy. Ewentualnie jakie sprzęgło polecilibyście: Sachsa, Luk, Valeo czy coś innego. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 15 wrz 2009, 07:12

Jezeli tylko przy wcisnieciu sprzegla, to moim zdaniem lozysko oporowe sie konczy. Jesli wymieniac to chyba komplet. Wiem ze to juz troche kosztuje. Mozesz to rozebrac, zobaczyc w jakim stanie jest tarcza i docisk. Jesli beda ok to wymien tylko lozysko. Na wszystkich tych firmach dlugo pojezdzisz, ale ja bym bral sachsa.

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 18 wrz 2009, 11:16

Wg mnie także to wygląda na łożysko oporowe... Jeżeli będziesz miał wyciągnięte sprzęgło to radzę wymienić komplet (no chyba, że reszta w bardzo dobrym stanie ;-) ) aby za jakiś czas znowu tej samej roboty nie robić... Także polecam sachs'a. :-)

Awatar użytkownika
bob232
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 595
Rejestracja: 29 wrz 2008, 14:00
Lokalizacja: kluczbork

Post autor: bob232 » 19 wrz 2009, 15:42

Zrób kompletne sprzeglo i bedziesz mial spokój. Polecam ci valeo, jest napewno tańsze od sachsa a wcale nie gorsze

Awatar użytkownika
Łysy_18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 466
Rejestracja: 21 sie 2007, 23:11
Lokalizacja: Siennica

Post autor: Łysy_18 » 25 wrz 2009, 09:28

Raczej kompletne sprzęgło. Polecam sachsa albo luka.

mariusz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 250
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:31
Lokalizacja: Biecz

Post autor: mariusz8282 » 28 lut 2010, 17:53

Zdecydowalem sie odswiezyc temat gdyz mam wlasnie podobny problem. Wczoraj wciskajac sprzeglo na sucho (przy zgaszonym silniku) dosyc glosno slychac wydobywajace sie dzwieki ze sprzegla (tuz przy skrzyni). Wszedlem do kanalu, odkrecilem plastikowa obudowe podwozia bo myslalem ze to jakas linka trzeszczy i mozna posmarowac WD 40 i przejdzie. No ale nie zauwazylem tam zadnej takiej linki i przysluchujac sie wychodzi na to ze dzwiek wydobywa sie z wnetrza obudowy zarowno przy wciskaniu sprzegla jak i puszczaniu. jest to taki drażniacy dzwiek skrzypienia jakby rozciagania sprezyn. Przy zapalonym silniku nieslyszalny ze wzgledu na halas silnika. Czy to bedzie to samo co u autora tego postu? Czy pojezdze na tym jeszcze czy do wymiany sprzeglo na gwalt?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga