Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Wszystkie] przegub

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
facienek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 05 cze 2007, 18:43
Lokalizacja: Hrubieszów-Trzesz.

[Wszystkie] przegub

Post autor: facienek » 18 sie 2008, 21:21

witam,
niedawno sprzedałem moje audi 80 b4 i kupiłem audi a3 1.8, jednak nie zamierzam zmieniać forum ponieważ nie ma lepszego forum niż klub audi 80.

mam taki problem a mianowicie jak dodaje gazu na prostej drodze i jak delikatnie skręcę w lewą stronę to bije mi po pedałach i po kierownicy. przeczuwałem że to lewy przegub zewnętrzny ale po wymianie jest to samo i zastanawiam się czy to nie przegub wewnętrzny? mechanik powiedział mi że przeguby wewnętrzne się nie psują i już sam nie wiem co to może być, a pół oś może powodować te bicie?

Mam jeszcze drugie pytanie w lewym kole jak wpadne w dół to mi stuka, wymieniłem tulejke w wahaczu i to samo, czy to może być zużyta końcówka amortyzatora ?

marcinelk13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1567
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:05
Lokalizacja: ...

Post autor: marcinelk13 » 18 sie 2008, 21:27

to masz niezłego mechanika :-/ wewnętrzny przegub nie pada tak szybko jak zewnętrzny, ale tak samo pada <ok> a co do stuków to musisz obadać i poszukać luzów ;-)
...

AndrzejRU

Post autor: AndrzejRU » 18 sie 2008, 21:43

stuki moga być z amortyzatora, z luzów na drązkach, ew. z wewnetrznego przegubu,
z ogolnego kończenia sie polosi

powodow jest duzo

dobrze wejsc pod auto i szukac, machac kołem itd...

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 19 sie 2008, 11:16

Jeżeli podczas jazdy na zakręcie bije Ci po pedałach i kierownicy,to oznacza że masz bicie-drganie na McPershingu.Trzeba teraz zobaczyć co jest podczepione do tego Pershinga i w jaki sposób,czy połączenia są trwałe,czy gdzieś nie ma luzów,co powoduje że nim trzepie?
Wyłączamy oczywiście sprawy hamulcowe,bo nic o tym nie piszesz.
Teraz tak.-bicie masz przy skręcie w lewo i podejrzewasz też lewą stronę-dlaczego np. nie prawą?
Na wszelki wypadek nie wyrzucaj wymienionych części,odsprzedasz je jak nowe.Skoro wymiana ich nie pomogła nie muszą być zużyte.
Niestety,bardzo często bywa że bicie z kierownicy przenosi się niepotrzebnie na kieszeń i portfel.

Awatar użytkownika
robertas1.8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 436
Rejestracja: 08 cze 2008, 14:50
Lokalizacja: slask

Post autor: robertas1.8 » 19 sie 2008, 11:25

antoni pisze: Teraz tak.-bicie masz przy skręcie w lewo i podejrzewasz też lewą stronę-dlaczego np. nie prawą?
portfel.
A no dlatego że jak skręcone są koła w lewo to ciągnie lewa strona, a jak w prawo to ciągnie prawa. :-P

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 19 sie 2008, 12:37

robertas1.8 a nie ciągnie przypadkiem ta strona która jest odciążona?
Sprawdź która ciągnie w sytuacji kiedy prawa strona jest niżej od lewej a koła skręcone są w prawo :-D
facinek sprawdz przegub wewn., możliwe że stanowi całosć z półośką.

Awatar użytkownika
dexx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 567
Rejestracja: 28 lut 2008, 15:59
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: dexx » 19 sie 2008, 18:36

rczopik2 pisze:robertas1.8 a nie ciągnie przypadkiem ta strona która jest odciążona?
facinek sprawdz przegub wewn., możliwe że stanowi całosć z półośką.
Tak, jak postawisz sobie na podnośniku jedna strone, wrzucisz bieg, to będzie się kręcić to koło w powietrzu <ok>

facienek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 05 cze 2007, 18:43
Lokalizacja: Hrubieszów-Trzesz.

Post autor: facienek » 19 sie 2008, 20:28

dzięki koledzy zabieram się do roboty, najpierw wymienie przegub wewnętrzny

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 04 wrz 2008, 19:28

Mam trzaski z lewej strony na przegubie-jak spwawdzić,czy to wewn.,czy zewnętrzny?Trzeszczy przy skręcie w prawo z lewej strony i gdy auto jedzie z góry albo na prostej-jak "ciągnie" jest cicho.

Awatar użytkownika
mario2560
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 418
Rejestracja: 19 lut 2007, 17:53
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Post autor: mario2560 » 04 wrz 2008, 19:41

mireko pisze:Mam trzaski z lewej strony na przegubie-jak spwawdzić,czy to wewn.,czy zewnętrzny?Trzeszczy przy skręcie w prawo z lewej strony i gdy auto jedzie z góry albo na prostej-jak "ciągnie" jest cicho.
Jeśli trzeszczy przy skręcie to zewnętrzny, tzn ten od strony koła. Tylko nie kupuj badziewia, a np. Spidana.

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 05 wrz 2008, 17:12

A czy od padniętego zewnętrznego przebubu może być bicie po kierownicy?(bo od wewn. podobno może być)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga