Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1.9tdi 1z] sprzegło

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

[b4 1.9tdi 1z] sprzegło

Post autor: hudy » 10 lis 2007, 13:45

witam.byłem wczoraj u mechanika w związku z tym tarkotaniem podczas gaszenia silnika których wielu z nas meczy.gdy wcśniemy sprzęgło to nic nie słychać.mechanik poobsłuchiwał wszystko i stwierdził że to łożysko podczas hamowania obciera o słoneczko i dlatego wydaje taki dźwięk.chciałem was zapytać jak to jest w naszych samochodach bo chyba łożysko powinno byc w pewnej odległości od słoneczka...

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 10 lis 2007, 20:23

U mnie też tak klekocze a mam benzynkę. Ostatnio wymienialiśmy z kolegą całe kompletne sprzęgło w A4 a kupił ori w serwisie, i po zgaszeniu silnika jest taki sam klekot jak był wcześniej. Moim zdaniem to poprotu zrobił się już lekki luz międzyzębny w skrzyni i to ona wydaje takie dźwięki. Przy wciśniętym sprzęgle tego nie słychać bo skrzynia jest poprostu odlączona. To jest moje zdanie i zawsze mogę się mylić :roll: Pozdrawim

Awatar użytkownika
k44761
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 16 kwie 2007, 21:41
Lokalizacja: DLU / DKA

Post autor: k44761 » 12 lis 2007, 14:07

kokolino1, skrzynia na luzie nie jest do konca odlaczona od silnika, pomimo ze sprzeglo jest wcisniete. skrzynia na luzie ma bardzo male opory i ruch obrotowy przenosi sie z silnika przez sprzeglo. Sprobuj podniesc przod auta (obydwa kola) odpalic silnik i wrzucic na luz i wcisnac sprzeglo. Kola i tak lekko beda sie obracac. oczywiscie mozna je bez problemu zatrzymac reka. Przynajmniej tak bylo u mnie w golfie 3 i obecnym audi. i mam nadzieje ze tak byc powinno :mrgreen:
Audi A8 D2 4,2 2001 AQF QUATTRO
Audi A3 8L 1,9 1999 AHF
BMW 5 E39 2,5 TDS

Elektronika/elektryka samochodowa. Serwis klimatyzacji LUBIN tel. 510-861-605
Problem z akumulatorem? Zapraszam.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 12 lis 2007, 14:38

kokolino1 pisze:U mnie też tak klekocze a mam benzynkę. Ostatnio wymienialiśmy z kolegą całe kompletne sprzęgło w A4 a kupił ori w serwisie, i po zgaszeniu silnika jest taki sam klekot jak był wcześniej. Moim zdaniem to poprotu zrobił się już lekki luz międzyzębny w skrzyni i to ona wydaje takie dźwięki. Przy wciśniętym sprzęgle tego nie słychać bo skrzynia jest poprostu odlączona. To jest moje zdanie i zawsze mogę się mylić :roll: Pozdrawim
Masz rację, dodać można tylko tyle, że ten dźwięk wydają koła od 3 i 4 biegu.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 12 lis 2007, 17:23

no dobrze ale jak to jest z ułożeniem elementów sprzegła ?? czy łożysko powinno miec jakąś określona odległość od słoneczka czy nie a jesli jest za blisko to co można z tym zrobić??

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 12 lis 2007, 19:10

hudy pisze:no dobrze ale jak to jest z ułożeniem elementów sprzegła ?? czy łożysko powinno miec jakąś określona odległość od słoneczka czy nie a jesli jest za blisko to co można z tym zrobić??
Siłownik sprzęgła będzie zawsze dociskał łożysko oporowe do słoneczka.

Jedyne miejsce gdzie możesz coś podregulować przy sprzęgla to punkt podparcia łapy wyciskowej. Wszystko inne ma wymiary stałe i nie podlega regulacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga