Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4] wymiana siłownika sprzęgła

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
ytrew
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2007, 08:36
Lokalizacja: Staszow

[B3/B4] wymiana siłownika sprzęgła

Post autor: ytrew » 25 lip 2007, 17:35

Witam , wczoraj zauważyłem olej na wycieraczce pod nogami ,okazalo się że to płyn hamulcowy i ze wycieka z siłownika sprzęgła . Chce wymienić cały siłownik ale niewiem jak to zrobić . może ktoś coś wie . z gory dzieki
Ostatnio zmieniony 26 lip 2007, 09:31 przez ytrew, łącznie zmieniany 1 raz.

krisch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:00
Lokalizacja: Scięgny

Post autor: krisch » 26 lip 2007, 07:01

Siłownik jest przy skrzyni biegów po lewej stronie . Trzyma sie tylko na jednej śrubce + wężyk metalowy z płynem.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 26 lip 2007, 08:46

Troche nieścicłości jest w waszych postach. Jeżeli mokre są wycieraczki wewnątrz kabiny to rozszczelniła się pompa sprzęgła, która jest przykręcona do aluminiowego uchwytu pedałów. siłownik jest natomiast przy skrzyni. Wymiana pompy nie jest trudna, trzeba odkręcic dwie śrubki M8 i odkręcić przewód doprowadzający ciśnienie do siłownika. Jak odkręcisz obudowę dodatkowych bezpieczników (półka nad nogami kierowcy) to wtedy wszystko zobaczysz.

ytrew
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2007, 08:36
Lokalizacja: Staszow

Post autor: ytrew » 26 lip 2007, 15:54

Racja dalem ciałka to faktycznie pompa sprzęgła. Ale chodzi mi o samą wymianę tzn czy z tego przewodu zejdzie płyn ,czy można go zacisnąć ,jak to odpowietrzyć czy to ma związek z ABSem no normalnie tak po kolei

krisch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:00
Lokalizacja: Scięgny

Post autor: krisch » 27 lip 2007, 07:03

Nie da rady zacisnąć bo jest metalowy. Możesz założyć np.plastikowy lub gumowy korek, zaślepke taka jak jest na odpowietrznikach hamulcowych. Kolega czarekj opisał ci jak to wymienić o odpowietrzyć trzeba właśnie przy siłowniku (patrz zdięcie) Robi sie to tak jak przy hamulcach.

ytrew
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2007, 08:36
Lokalizacja: Staszow

Post autor: ytrew » 27 lip 2007, 08:19

Dzięki śliczne za info , pompę już kupiłem (135zeta) dzisiaj biorę sięza wymianę może sie uda . Pozdro

gadzik90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 02 lip 2009, 15:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: gadzik90 » 02 wrz 2010, 00:20

ja napisze jak było u mnie, wymieniałem dzisiaj pompę sprzęgła w ABT, i do pompy szedł jeszcze plastikowy przewód od zbiorniczka wyrównawczego hamulców, który zdejmuje się od środka (tylko uwaga, jak sie go wypnie to zacznie się lać płyn hamulcowy, przygotujcie sobie naczynie, bo ja sobie cały samochód tym ulałem). Przewód metalowy jest w komorze silnika, i z niego aż tak bardzo nie leci płyn. Jak zakładałem przewód elastyczny na nową pompę, to najpierw zdjąłem go ze zbiorniczka wyrównawczego, przeciągnąłem go troche do kabiny, i założyłem na pompkę. Potem przewód podpiąłem z powrotem na zbiorniczek i przewód metalowy przykręciłem do pompy. Jak narazie sprzęgło chodzi, ale i tak trzeba będzie go odpowietrzyć (raz że nie chodzi tak jak sobie tego życzę a dwa że po prostu trzeba).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga