Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Zapowietrzające się sprzęgło.

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
silver4400
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2011, 21:21

[B4 1.9 1Z] Zapowietrzające się sprzęgło.

Post autor: silver4400 » 06 wrz 2014, 14:27

Witam, mam problem ze sprzęgłem w swojej B4 1.9 TDi , otóż ostatnio w trakcie jazde pedał zawiesił mi się w połowie o tą osłone/półke nad nogami kierowcy, wrzuciłem na luz odczepiłem pedał tam gdzie był zahaczony i próbowałem ruszyć, jednak bez skutku, sprzęgło wogóle nie wysprzęgłało, zgasilem silnik, pompowałem pedałem po czym odpaliłem, udało sie ruszyć normalnie jednak sprzęgło zaczynało brac nisko, przy samej podłodze, jakos udało mi się dojechac, w domu próbowałem odpowietrzyć, robiłem to kilka razy, efekt ten sam, po odpowietrzeniu auto jedzie sprawnie przez jakis kilometr po czym sprzęgło zaczyna wogóle nie wysprzęglać, płynu nie ubywa, wycieków nie zauważyłem, pedał nie zostaje w podłodze, wygląda to że ciągle się zapowietrza, jaka może byc przyczyna? Pompa? Wysprzęglik? Złe odpowietrzenie? Dodam że jeśli zgasze auto, przepompuje około 10 razy pedałem sprzegla to po odpaleniu bierze bardzo nisko ale wysprzęgla. Normalnie sprzęgło brało w okolo połowie skoku, tarcza docisk i łożysko wymieniane około 1,5 roku temu.

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 06 wrz 2014, 15:06

prawdopodobnie po objawach pompa sprzegła ta za pedałem 99% (i tez sie nie dało odpowietrzyc, pedał wpadl, wycieków zadnych)... przerabiałam u siebie to niedawno

[ Dodano: 2014-09-06, 15:08 ]
jak sie potwierdzi i bedziesz kupowac pompe, uwazaj na chinskie zamienniki, lepiej juz wziac ori uzywke z gwarancja rozruchowa, bo jak zamiennik nowy, to ponizej 140 nawet nie patrz, bo to chinszczyzna najgorszego sortu - np. maxgear, hans pries - topran sa na allegro ponizej 100 takie pompy i tego unikaj, nie kupuj, bo to badziew chinski, mnie tez ostrzegali
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2014, 15:11 przez Gosia, łącznie zmieniany 1 raz.
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów – Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

silver4400
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2011, 21:21

Post autor: silver4400 » 06 wrz 2014, 15:11

A czy wadliwa pompka nie powinna cieknąć gdzieś w okolicy pedałów? Dodam że czasem na pedale sprzęgłą wyczuwalny jest taki delikatny przeskok, nie wiem jak to opisac, tak jakby ciśnienie nagle gdzieś uszło na ułamek sekundy, jednak po położeniu się pod auto i wcisnieciu sprzegła przez drugą osobę widze i czuje że wąż idący do wysprzeglika twardnieje co znaczy ze pompka jakies tam cisnienie daje..

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 06 wrz 2014, 15:14

moja nigdzie nie ciekła wcale (mam jasne dywany - ta najjasniejsza tapicerka i bylo by widac jakiekolwiek zacieki - a tam nic i suchutko), mam ją w komórce nie wyrzuciłam, moge zrobic zdjecie jak pomoze, tylko z zewnatrz ona wygląda normalnie

[ Dodano: 2014-09-06, 15:16 ]
objaw u mnie był taki, ze pedał wpadł tak do koło 4 cm przy podłodze, i nie mozna było odpowietrzyc na wysprzegliku tego układu i nie łapało sprzegło

[ Dodano: 2014-09-06, 15:23 ]
a od kolo trzech miesiecy wstecz zanim sie wysypalo całkiem zrobił sie luz na pedale od góry - koło 3-4 cm, tylko to nie pogłebiało sie, to zbagatelizowałam i pewnego dnia po nocy wsiadam wciskam sprzeglo i juz nie odbiło wcale

a wczesniej przed pojawieniem sie tego luzu było cale sztywne sprzegło i teraz po wymianie pompy tez jest całe sztywne - i teraz juz wiem o co chodzi, ze ten luz to pierwsze objawy były ;)
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów – Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

silver4400
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2011, 21:21

Post autor: silver4400 » 06 wrz 2014, 16:34

u mnie pedał wogole nie wpada, jest cały sztywny, a powiesz może czy miałaś luz poprzeczny na pedale sprzegła? u mnie jest jakies 1cm na prawo i na lewo tak jakby tłoczek w pompce miał luz

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 06 wrz 2014, 18:35

poprzecznego luzu napewno nie było, tylko od gory pedału koło 3-4cm wczesniej zanim padło na dobre

[ Dodano: 2014-09-06, 18:44 ]
ta pompka jest mocowana za pedalem tak, na koncu jej tam sa takie widełki i przyblokowane sa trzpieniem takim... a jak masz luz poprzeczny moze to mocowanie cos nie trzyma?

[ Dodano: 2014-09-06, 18:53 ]
Obrazek
zdjecie zapozyczone z googla
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów – Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

silver4400
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2011, 21:21

Post autor: silver4400 » 08 wrz 2014, 19:46

pojawil sie nowy objaw, auto wogole juz nie wysprzegla, a pedał zaczął chodzić bardzo ciężko, jakby płyn był gdzies blokowany..na dniach rozbiore pompke i wysprzeglik, podejrzewam wysprzeglik..

Czy jest jakis sposob aby sprawdzic pompke? mam juz ją na wierzchu, jedyna niepokojąca rzecz jaką zauważyłem to straszny syf pod gumką na tłoczku, po przytrzymaniu palcem pompka nie przepuszcza..

Pompka i wysprzeglik zmienione, uklad odpowietrzony, brak jakiegokolwiek efektu, pedał ciężko chodzi ale odbija normalnie do samej góry, nie wysprzęgla wogóle, w okienku skrzyni widac minimalny ruch sprzegła po wciśnięciu, ok 2-3 mm, jakieś pomysły co dalej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga