Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

audi 80 b4[1z]Łozyska przednia diagnoza....

ODPOWIEDZ
Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

audi 80 b4[1z]Łozyska przednia diagnoza....

Post autor: Tomcionerwus » 29 mar 2016, 22:30

Witam. Od penwgo czasu meczei sie z oporami .. bo jak jade z gorki np 80km/h i droga zrobi sie poziona bez zadnych gorek to samochod zwalnia.... teraz kwestia co zrobiłem hamulce kompletny przeglad nic niehamuje. tylne hamulce tez kompletny przeglad. tylne łozyska wymienione bo strasznie było je słychac... teraz kwestia jak sprawdzic przedni łozyska.... bo szarpiac za kolo nic nieczuje... ale co zauwazyłem dzisiaj zamontowałem na probe alufelgi 205/65r15 i zauwazyłem ze lewe łozysko głosnije pracuje.... niebardzo mam pomysła jak to wykryc bo dosc ze srodkowa sruba co trzyma przegub to jeszcze wszystko jest mocno poskrecane i dlatego tez niemoge tego wykryc... co sadzicie o tym co zrobic aby cos wyszło, nieryzykujac swojego zycia na drodze lub niezabic kogos na drodze ... musze to szybko ogarnac bo w lipcu wybieram sie na wczasy....

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 30 mar 2016, 15:18

Tomcionerwus, wybacz ale nie do końca rozumiem bo tak opisałeś :shock:
Bez napędu nie pojedziesz bo auto zawsze będzie zwalniać inaczej było by to jakieś perpetum mobile ;-)

A jak trzyma coś koła to bardziej hamulce niż łożyska. A temat jak zdiagnozować uszkodzone jest - poszukaj.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
fumski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2015, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fumski » 30 mar 2016, 16:53

Ja jutro jadę na wymianę łożysk przednich. Jaka diagnoza? Straszny szum, toczenie metalu. W poprzednim samochodzie (Golf 3 z 95 roku) jak padło łożysko to było słychać przeskakiwanie, jeździłem aż dostała w tyłek piasta ;) Tak więc do puki nie usłyszysz przeskakiwania lub szumu dosyć głośnego to z łożyskami jest raczej wszystko ok ;)

Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

Post autor: Tomcionerwus » 30 mar 2016, 20:44

fumski pisze:Ja jutro jadę na wymianę łożysk przednich. Jaka diagnoza? Straszny szum, toczenie metalu. W poprzednim samochodzie (Golf 3 z 95 roku) jak padło łożysko to było słychać przeskakiwanie, jeździłem aż dostała w tyłek piasta ;) Tak więc do puki nie usłyszysz przeskakiwania lub szumu dosyć głośnego to z łożyskami jest raczej wszystko ok ;)

wszystko wynika ze to łozyska bo cos sie krzywi podczas hamowania tarcza sie ociera o jarzmo... ogolnie jak robie zakret to słychac tyrkotanie łozyska. juz łozyska zamowione tylko kwestia czasu kiedy to powymieniac....

Awatar użytkownika
fumski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2015, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fumski » 30 mar 2016, 21:38

To na 120% łożysko, takie same objawy miałem w golfie, tyrkotanie. Uważaj na piaste bo wtedy będziesz musiał i ją wymieniać ;)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 31 mar 2016, 17:07

Nie wiem, może mało widziałem ale o terkoczącym tak jak tu kolega opisuje łożysku nie słyszałem i nie widziałem :shock:
WRC is for boys.
Group B was for men.

Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

Post autor: Tomcionerwus » 02 kwie 2016, 19:28

PieterB pisze:Nie wiem, może mało widziałem ale o terkoczącym tak jak tu kolega opisuje łożysku nie słyszałem i nie widziałem :shock:


temat juz załatwiony bo si eokazało ze jednej strony łozysko konczyło swoj zywot ze szumioło. a drugiej było prawie na zatarciu bo smar z niego jakims cudem wyplyneło....
ale teraz sie jezdzi znakomicie i cichutko jest w aucie . takwiec ciagg dalszy dumania p-rzy aucie bedzie np.podsufitka elektryka i proba wyciagniecia z niego brakujacych koni... tzn sprawdzenie wszelkich wezykow podcisnieniowych i rur gumowych....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga