Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1z] łożyska i poduszki macphersona a znoszenie pojazdu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

[b4 1z] łożyska i poduszki macphersona a znoszenie pojazdu

Post autor: ignac112 » 01 kwie 2013, 11:47

Siema, mam problem ze sciąganiem raz w prawo, raz w lewo. Jest to nie zależne czy daje gazu, czy ujmuję, czy jadę ze stałą prędkością czy hamuję. Sprężyny mi strzelają, raz jedna raz druga. Mi się wydaję, że po przeskoczeniu sprężyny (zależy w którą stronę skręcę fajerą na maks po wyjeździe z parkingu) ściąga odpowiednio raz w lewo albo raz w prawo. Nie ma takiej sytuacji, że w trasie jak jadę to ściąga mnie w lewo a zaraz w prawo, jak już wyjadę to ściąga cały czas w lewo, albo cały czas w prawo. Dopiero jak wjadę na parking, albo doprowadzę do strzału sprężyny to kierunek ściągania może się zmienić. Czasem jest tak, że jak puszczę kierownicę to ściąga nieznacznie, ale czasem jest tak, że jak puszczę kierownice to ona od razu sama skręca, jakby się wyrywała. Zbieżność wykluczam, bo auto by myszkowało, albo by ściągało cały czas w 1 stronę. Gumy na wahaczach to chyba auto by ściągało różnie zależnie czy przyspieszam, czy hamuję. Kwestia teraz tego czy łożyska i poduchy macphersona mają na to wpływ, bo jak nie to bardzo bardzo niedobrze.

teko

Post autor: teko » 01 kwie 2013, 12:15

Poduszki i łożyska mają na to wpływ, lecz u mnie po wymianie zmniejszyło się nieznacznie takie ściąganie. Obawiam się, że przekładnia też już może coś u mnie zaczynać szwankować. Poduszki nie są drogie, więc warto je wymienić, choć trochę roboty z tym jest. Nie kupuj najtańszych tylko coś z lepszych firm, np. Lemforder.

Awatar użytkownika
damianek1234561
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 605
Rejestracja: 27 maja 2009, 18:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: damianek1234561 » 01 kwie 2013, 12:17

jak najbardziej kolego a nie zmieniales przypadkiem poduszek bo widzialem juz przypadki odwrotnego zamontowania heh to byla masakra jesli poduchy i lozyska beda mocno zuzyte to jak najbardziej takie sytuacje sa mozliwe i mimo wszystko sprawdzilbym reszte zawieszenia

Kamil91
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:52

Post autor: Kamil91 » 01 kwie 2013, 12:38

U mnie tez przeskakiwało. i sciągało raz w prawo raz w lewo. owszem masz do wymiany poduszki z lozyskami. lepiej sie pośpiesz u mnie łożysko gdzie strzelała sprezyna doszło lozysko do stanu brak łożyska i metal tarł o metal i prawie przetarło mi górne mocowanie sprezyny z lozyska zrobił sie " masa jak pasztet "
Owszem po wymianie wszystkiego na nowe czyli amortyzatorów poduszek i lozysk nic nie strzela wszystko pieknie działa tylko jest problem gdzies po drodze zgubiłem zbieznosc, i tu okazauje sie ze czeka mnie zrobienie tulejek wozka i wahaczy.

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 01 kwie 2013, 14:09

Tylko właśnie tam nie grzebałem, a to, że będzie lekko ściągać to już sobie wyreguluję przez zbieżność. Chodzi mi o to, żeby usunąć te śmieszne zjawisko, bo nawet nic ustawić się nie da, bo raz mi pokaże tak, a po skręcie zupełnie inaczej. Łożyska już dawno miałem wymienić, bo strzelajom <ok> czasem, aż ludzie podskakują ze strachu. Poza lemforderem warte jest coś uwagi? Np: febi? Chciałem na to przeznaczyć 100zł, ale widzę że nawet połowa mi zostanie :) Już tyle kasy władowałem, że już to nie robi parenaście, paredziesiąt zł na części, na marce też mi nie zależy, chcę dobre, żeby 2x nie robić.

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 01 kwie 2013, 14:19

ignac112 pisze:Tylko właśnie tam nie grzebałem, a to, że będzie lekko ściągać to już sobie wyreguluję przez zbieżność. Chodzi mi o to, żeby usunąć te śmieszne zjawisko, bo nawet nic ustawić się nie da, bo raz mi pokaże tak, a po skręcie zupełnie inaczej. Łożyska już dawno miałem wymienić, bo strzelajom <ok> czasem, aż ludzie podskakują ze strachu. Poza lemforderem warte jest coś uwagi? Np: febi? Chciałem na to przeznaczyć 100zł, ale widzę że nawet połowa mi zostanie :) Już tyle kasy władowałem, że już to nie robi parenaście, paredziesiąt zł na części, na marce też mi nie zależy, chcę dobre, żeby 2x nie robić.
nie chcesz dwa razy robic omijaj febi z daleka najgorsza tandeta jaką widziałem opisywałem to juz kilka razy na forum jeden komplet wytrzymal ok 300 km drugi ok 500 km wiec na jednym komplecie po 2 dniach bedziesz miesem rzucał
lemofrder moze byc ,jak chcesz miec calkowity problem kup w aso ja smigam na poduchach z aso i mam spokoj od ok 3 lat raz demontowalem mc persony i nie widzialem śladu by byly wybite febi po chwili guma siada ok 5-7 mm i tlucze wszystko warto sie zastanowic czy za jakies 30 zł febi czy dla swietego spokoju wydaj ok 125 zł za jedną ori boge

Awatar użytkownika
Jarek3601
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 269
Rejestracja: 25 gru 2008, 12:18
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Jarek3601 » 01 kwie 2013, 14:19

Przyczyną takiego ściągania raz w jedna a raz w druga stronę mogą być zużyte tuleje ławy, wtedy całe zawieszenie przemieszcza się. :-/

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 01 kwie 2013, 16:08

Jarek3601 pisze:Przyczyną takiego ściągania raz w jedna a raz w druga stronę mogą być zużyte tuleje ławy, wtedy całe zawieszenie przemieszcza się. :-/
No właśnie, ale mnie jak ściąga to ściąga cały czas w 1 stronę, chyba, że doprowadzę do strzału sprężyny. Tak mi się przynajmniej wydaje. Tak czy siak muszę to wymienić, jak nie pomoże to strzelać przynajmniej nie będzie. A co do tulei ławy i wahaczy, a z tego co wiem, zanim ją kupiłem były wymieniane gumy z przodu. No ale kto wie co tam zostało włożone, nie pomogą poduchy to wezmę się za gumy wahaczy i ławy.

Co do części to jeśli nie lemforder to co innego?

Awatar użytkownika
Jarek3601
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 269
Rejestracja: 25 gru 2008, 12:18
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Jarek3601 » 01 kwie 2013, 16:23

boge, lemforder.

popatrz tutaj :arrow: https://audi80.pl/all-niezbednik-pos ... t50207.htm

Ja mam jakieś tanie poduszki za 15 zł, gdy rozsypały mi się łożyska to zakupiłem łożyska INA (18 zł) i jest dobrze, co więcej ta poducha zachowuje się tak samo jak poduszka febi, chodzi o twardość i elastyczność gdy się ja przyciśnie ;-)

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 01 kwie 2013, 16:42

Dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że to tylko to ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga