Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1.9tdi 1z] poduszki amortyzatora

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

[b4 1.9tdi 1z] poduszki amortyzatora

Post autor: hudy » 08 lis 2007, 21:17

witam.panowie w przednim zawieszeniu słychać straszne stukanie na nierównościach lub podczas jazdy przy szybkich ruchach kierownica w prawo i lewo.przy wymianie kół na zimowe zauważyłem że koło strasznie sie rusza na boki i do góry.stwierdziłem że poduszki amortyzatora sa do wymiany.kupiłem poduchy i łożyska firmy sachs jednak zastanawiam się co jeszcze warto wymienic podczas wymiany tych elementów...??

Awatar użytkownika
maciek12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 616
Rejestracja: 07 wrz 2007, 14:03

Post autor: maciek12 » 09 lis 2007, 10:31

na boki??? to może masz też problemy z końcowką drążka sterowniczego? Zobacz też na kolumne kierowniczą, czy czasem ci sie tam drążki nie poruszają. A może podczas skręcania przy większej prędkości masz uczucie pływania ( autko po prostu buja się na lewo i prawo)? Jeśli tak, to napewno coś jest z tymi drążkami. Co do wymiany tych poduch i łożysk, to raczej nic tam już nie ma do wymiany. (chyba, że chcesz zmienić całe amory). POZDRAWIA :mrgreen:

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 10 lis 2007, 09:09

byłem w tamtym tygodniu u diagnosty i stwierdził tylko zurzyte te poduchy.mówił że reszta jest ok.w sumie w kwietniu robiłem całe przednie zawieszenie wiec tam nic nie powinno do tego czasu sie rozwalić.podczas skrecania nie ma uczucia pływania,wiem o co chodzi bo przed robota przodu tak właśnie mi sie działo...ok dzieki za odpowiedx

Awatar użytkownika
krecik_20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:20
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: krecik_20 » 14 lis 2007, 14:05

Umnie tez były stuki w przednik zawieszeniu... po podniesieniu auta, przednie kolo ruszało sie, góra-dół i na boki. Na przeglądzie nie stwierdzono zadnych luzów. Postanowilem wymienić górne mocowanie amorka. Po wymianie górnego mocowania stuki nadal były (nieco mniejsze), po podniesieniu auta kolo nadal ruszało sie ale juz tylko na boki.... Wymieniłem amorki i zadnych stuków ani luzow niema.... ( dodam tylko ze stare amorki mialy sprawnośc okolo 80%...) :-D . Aha, przed wymianą amorkow trzęsło mi kierownicą powyzej 90 km/h(nie mocno, ale trzesło) PO wymianie amorków zadnych drgań niema....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga