Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] Przy skręcie w lewo prawe koło ucieka z toru jazdy

ODPOWIEDZ
Wojtazzz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:11
Lokalizacja: Nisko

[B4 ABT] Przy skręcie w lewo prawe koło ucieka z toru jazdy

Post autor: Wojtazzz » 03 gru 2009, 21:08

Witam serdecznie,

mam kłopot z trakcją i zawieszeniem.
Z zawieszeniem już się poddałem, bo stukało dość solidnie na nierównościach, wymieniłem wszystko, co było do wymiany i nie tylko, ale stuka dalej.

Rzecz która mnie wnerwia to zmiana toru jazdy jednego koła przy skręcie w lewo, w prawo chyba tez ale w duzo mniejszym stopniu. Zauważyłem, że to koło "ucieka" co jeden obrót, najbardziej odczuwalne jest, gdy chćę uciec ze skrzyżowania w lewo i ruszę gwałtownie, wtedy mało nie sciągnie opony. Przy jeździe na wprost słyszalny jest miarowy szum koła również co jeden obrót.

Dodam dla ścisłości, że zbieżność i geometria były regulowane wielokrotnie pod tym kątem, przy samochdzie uniesionym do góry i laserami na kołach nie ma żadnego bicia, punkciki laserów ani drgną.

Proszę mądrych o wypowiedzenie się w tym temacie.
Dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
deFF
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 06 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: deFF » 03 gru 2009, 21:13

ja mialem podobny problem przy krecie w lewo jak ruszalem to tak jak by mi wlasnie kolo uciekalo jestem ejscze przed zbierznoscia wiec moze tam sie to wyjasni...bardzo interesujacy watek czekam na wypowiedzi wszech wiedzacych :)

Awatar użytkownika
Jasiu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 200
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:00
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Jasiu » 03 gru 2009, 22:57

<piwo> Witam.
Sprawdzić dokładnie kąt wyprzedzenia swożnia zwrotnicy.To jedna z czynnosci która wchodzi w skład regulacji geometri przedniego zawieszenia.Dobry pomiar i regulacja to nie tylko bicie koła i zbiezność.
Jasiu

zwierzak213a2

Post autor: zwierzak213a2 » 04 gru 2009, 13:45

Lozysko gorne na personie to raz a drugie przegub zewnetrzny .

serial28
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:12
Lokalizacja: ostróda

Post autor: serial28 » 04 gru 2009, 15:32

Witam. O łożysku górnym na personie Wojtazzz dowiedział by się na zbieżności.Z reszta pisał że wymienił wszystko :-) Prędzej obstawiał bym luźna kolumnę Mc Persona która lubi się poluzować (ja tak miałem po wymianie poduszek).

Wojtazzz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:11
Lokalizacja: Nisko

Post autor: Wojtazzz » 04 gru 2009, 21:24

Tak, łożyska są wymienione, chyba że zdążyły sie juz wybić po kilku miesiącach. Wymieniłem również kompletny wahacz i łącznik stabilizatora z prawej strony, sworzeń i tuleje wahacza z lewej strony, tuleje sań, wszystko na nic, dalej tłucze i koło ucieka. Porażka. <buu>

Serial28 napisał:
"Prędzej obstawiał bym luźna kolumnę Mc Persona która lubi się poluzować (ja tak miałem po wymianie poduszek)."

Masz na myśli górne mocowanie amortyzatora na kielichu?

serial28
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:12
Lokalizacja: ostróda

Post autor: serial28 » 05 gru 2009, 08:07

Witam. Wojtazzz pisze:

Tak, łożyska są wymienione, chyba że zdążyły sie juz wybić po kilku miesiącach.
Wszystko zależy od tego na jakie łożyska wymieniłeś.Jeśli były to jakieś tanie podróbki to całkiem możliwe ze się już wyrobiły :-)

"Masz na myśli górne mocowanie amortyzatora na kielichu?"
Chodzi mi o tą nakrętkę z dwoma rowkami na specjalny klucz . Znajduje się ona pod pierwszą nakrętką od góry tą samo kontrującą .Sądząc po objawach jakie opisujesz to luz jest dość spory i myślę ze da się go wyczuć podnosząc auto do góry i ruszając kolumną góra dół.

[ Dodano: 2009-12-05, 08:16 ]
Mam jeszcze małe pytanie : jak wyglądają oponki, jakie mają ciśnienie i jak się auto prowadzi? Ciąga nim na jakieś strony lub czy jest jakieś bicie?A co do przegubów zewnętrznych to istnieje taka możliwość lecz raczej ją wykluczam bo raczej byś słyszał uwalony przegub :-)

Wojtazzz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:11
Lokalizacja: Nisko

Post autor: Wojtazzz » 05 gru 2009, 15:47

serial28 pisze:jak wyglądają oponki, jakie mają ciśnienie i jak się auto prowadzi? Ciąga nim na jakieś strony lub czy jest jakieś bicie?
Zauważyłem jakby zaczęło ścinać delikatnie opony od wewnętrznej strony. Ciśnienie jest odpowiednie, samochód trochę ciąga na boki w niewielkich koleinach, na gładkim jest dobrze, tylko ten miarowy szum co jeden obrót koła.
Sprawdzę jeszcze raz łożyska na personach, w razie 'wu' jakie mógłyś polecić?

serial28
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:12
Lokalizacja: ostróda

Post autor: serial28 » 07 gru 2009, 09:16

Witam. Ja mam Lamfordery kupione w maju za 40 zł sztuka i na razie nie narzekam :-) Są jeszcze Febi ale niektórzy sobie je chwalą a niektórzy narzekają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga