Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 1.8PM] sciaganie auta, a łożyska przód

ODPOWIEDZ
MrKovski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:59
Lokalizacja: SJ / SRB

[b3 1.8PM] sciaganie auta, a łożyska przód

Post autor: MrKovski » 21 lut 2015, 12:36

witam
czy ściągnie auta może mieć jakiś związek z łożyskami przód(np siła z jaką sie dokręci)
bo od czasu wymiany w warsztacie łożysk z przodu auto ściąga mi w prawo(kierownica obraca się w prawą stronę)
wcześniej tego nie było, nie jest to na 100%wina opon, ani zawieszenia, bo było robione w lipcu i jest wszystko dobrze, zbieżność była robiona 2 razy, cała geometria też była sprawdzana i panowie w warsztacie wkońcu sie poddali i oddali mi auto bo nie wiedzą co to może być
jeszcze nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale po odbiorze auta z warsztatu po wymianie łożysk, jak jechałem powyżej 70km/h niesamowicie trzepało mi całą budą, co ustało po tym jak wziołem klucz i kawałek brechy i z obu stron dociągnąłem te śrubę co idzie do przegubu

edit.
dodam jeszcze wydruk który panowie mi dali po ustawianiu geometrii, jeśli miałby on komuś pomóc, bo ja tak średnio orientuje sie w tym
Obrazek

lszyper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2011, 14:16
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: lszyper » 27 lut 2015, 21:39

Przypuszczam, że telepanie było od tego że jak panowie wyciągali zwrotnice i po wprasowaniu łożyska składali to nie wyczyścili piasty i tarcza równo nie dolegała. A co do ściągania to może zacisk trochę któryś trzyma wtedy też będzie ściągać. Sprawdź czy felgi się nie grzeją.

[ Dodano: 2015-02-27, 21:47 ]
jak będziesz jechał to sprawdź jak zjedziesz na lewy pas czy auto wtedy nie ściąga w lewo. Kumpel tak miał i próbowaliśmy wszystkiego, a okazało się że jest taka śrubka w maglownicy na klucz 10mm do regulacji luzu. Dokręciliśmy ją delikatnie kierownica i ok jak ręką odjął. Jak za mocno dokręcisz to kiera będzie ciężko chodzić wtedy trzeba popuścić. Śruba znajduje się pod serwem.
przekładka na pierburga (MUNIOR)+ czip ,pompa i wtryski AFN, kat i egr out.

MrKovski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:59
Lokalizacja: SJ / SRB

Post autor: MrKovski » 17 mar 2015, 15:27

faktycznie zaobserwowałem, że minimalnie grzała sie prawa felga, przesmarowałem te prowadnice w zacisku, rozruszaliśmy tłoczek, znowu troszke lepiej, ale to jeszcze nie to co być powinno,
wczoraj wrzuciłem letnie i sprobuje zaobserwować jak autko sie bedzie zachowywalo na letnich oponkach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga