Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3 1.8 PM]Stukanie zawiezenia

ODPOWIEDZ
konkas1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2007, 02:44
Lokalizacja: Zabrze

[80 b3 1.8 PM]Stukanie zawiezenia

Post autor: konkas1987 » 06 kwie 2008, 02:48

Wiatam! Mam problem z zawieszeniem.Podczas przejezdzania przez garby albo przez tory słychac mocne stuki w przednim zawieszeniu.Stuki nasilają sie przy skreconych kołach w lewo badz w prawo.NA samych dziurach nie jest to tak słyszalne.Wymienione w samochodzie jest chyba wszystko i nie wiem co to moze powodowac.Wymienione m.in tuleje wahacza,koncówki drązków kierowniczych,łaczniki stabilizatora(wymienione gdzies około 30 tys temu),amory plus poduszki,sworznie wahacza,gumy wew stabilizatora,gumy na saniach tez około 30 tys temu.Jakie elementy najczesniej ulegaja uszkodzeniu?JAk myslicie co moze byc przczyna tych stuków??Czyzby te łaczniki juz siadły bo jak je ogladałem to guma jest na nich lekko popękana.Poztym musze dodac ze przy małych szybkich ruchach kierownica słychac stuki ale nie pochodza one od koncowek drązków.Czy to swiadczy o tym ze przekładnia padła?Pozatym stukaniem to nie ma zadnych wycieków.Prosze o porade bo zwariowac mozna:D P.s czytajac posty dotyczace zawieszenie nie znalazłem odpowiedzi adekwatnej do mojej sprawy i dlatego ten wpis;d;d;d

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 06 kwie 2008, 08:10

Stawiam na poduszki pod kolumna Mcpersona, których zdaje sie nie wymieniłeś. Co do stuków przy szybkich ruchach kierownica lewo prawo najprawdopodobniej bedzie to wina luzu na przekładni kierowniczej.

pajak16k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwie 2007, 19:08
Lokalizacja: Mława

Post autor: pajak16k » 06 kwie 2008, 08:12

wedlug mnie powinienes sprawdzic jeszcze maglownice

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 06 kwie 2008, 09:15

Tak jak Solskier, mówi poduszki pod kolumna Mcpersona, u mnie mam tak samo, najszybciej to sprawdzisz jak podniesiesz autko złapiesz za koło i uniesiesz je ku górze i puścisz, jueśli to to będzie słychać stukanie i oczywiśćie czuć luz na tym, wymiana jednej to ok 60zł +ew. robocizna ;-)

Awatar użytkownika
djbeat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 22 cze 2007, 16:37
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: djbeat » 06 kwie 2008, 09:26

stukają Ci teflonowe tuleje na kolumnie kierowniczej. chyba że masz wspomaganie.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 06 kwie 2008, 10:58

a ja bym pojechał na stacje i sprawdził całe zawieszenie albo podnieś autko i jeżeli będzie duży luz to sam go zobaczysz a najczęściej padają poduszki amortyzatora i łączniki stabilizatora :-D

noorbi

Post autor: noorbi » 06 kwie 2008, 16:57

Raczej mało prawdopodobna aby po tak małym przebiegu stukały nowe części, chyba że szajs założyłeś...Czy po wymianie była cisza? Jeśli nie to obstawiam maglownicę czyli przekładnię kierowniczą. Spróbuj skasować luzy śrubą na maglownicy.

19Pablo88

Post autor: 19Pablo88 » 07 kwie 2008, 18:00

u mnie szykuje się naprawa zadka... z prawej strony coś klekocze i ogólnie jest głośno. części mam już kupione. co oprócz tulei tylnej belki, odboi i osłon amorka powinno się wymienić żeby było cicho... amorki nowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga