Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] stuki z okolic prawego przodu

ODPOWIEDZ
kuropatnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 12 lis 2007, 11:49
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

[B4 ABT] stuki z okolic prawego przodu

Post autor: kuropatnik » 07 sie 2008, 16:50

Na początek żeby nie było, że się lenię. Przegrzebałem całe forum ale nic tak nietypowego jak u mnie nie znalazłem więc proszę o pomoc.
Jak w temacie - metaliczne stuki z okolic prawego przodu. Wygląda to tak. Jadę nic się nie dzieje i w pewnym momencie zaczyna stukać jakby coś się o coś obijało, głośność stukania narasta i w pewnym momencie przestaje jakby coś wskoczyło na swoje miejsce i juz nie stuka. Czasem nie stuka 5 minut czasem 2 dni ale znów się pojawia. Głośność stukania zwiększa się też przy hamowaniu silnikiem. A jak wcisnę sprzęgło podczas jazdy to momentalnie przestaje, puszczę i jest znowu. Nie ma znaczenia czy jadę po wybojach czy po równej drodze. Tuleje wahacza nowe, łącznik stabilizatora nowy, przegub zew. nowy, ale to chyba nie jest wina tych elementów. Gdyby tak było stukałoby ciągle a nie z takimi przerwami. To musi być coś związane z obracaniem się półosi (chyba). Jeśli ktoś miał podobny problem i zna jego rozwiązanie to bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 10 sie 2008, 09:20

Miałem bardzo podobne objawy i wykukałem że to właśnie nowy przegub zewnętrzny. Stukał i się wystukał więc narazie nic z tym nie robie.

kuropatnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 12 lis 2007, 11:49
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Post autor: kuropatnik » 10 sie 2008, 19:24

No tak, ale najlepszym i zarazem najbardziej wiarygodnym sprawdzeniem przegubu zewnętrznego jest skręcenie kół i mocne ruszenie. Jak tyrkota to znaczy, że walnięty jak cisza to ok. A u mnie po wymianie w mocnym skręcie jest cicho tak jak być powinno. A wymieniony zaledwie ze trzy tygodnie temu. I bądź tu mądry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga