Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S PM] Buczenie w zbiorniku

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

[B3 1.8S PM] Buczenie w zbiorniku

Post autor: djandres » 09 mar 2010, 23:21

Witam koledzy serdecznie otoz z gory mowie juz ze podobnego tematu nie znalazlem w szukajce dlatego tez tworze nowy temat . chodzi mi o buczenie ( głośne buczenie ) z okolic zbiornika paliwa. Otóż sprawa wygląda tak iż posiadam pompkę elektryczną bodajże pod autem . Wsłuchiwałem się w jej prace i niemal wcale nie słychać aby to ona wydawała takie głośne buczenie . dlatego też zwracam sie z prośbą co może być przyczyną buczenia w zbiorniku , buczenia przez które dłuższa jazda staje sie męczarnią , prosze o podpowiedzi , Dzieki
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

Awatar użytkownika
Przemo80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1069
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Post autor: Przemo80b3 » 10 mar 2010, 06:30

a buczy na postoju, czy w trakcie jazdy ? bo u mego brata w b3 buczało tylko podczas jazdy, a spowodowane to było przez wypracowane łożyska w tylnych kołach

Awatar użytkownika
tajson0909
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 120
Rejestracja: 12 kwie 2009, 14:09
Lokalizacja: Mielec

Post autor: tajson0909 » 10 mar 2010, 07:27

to bedzie popa pewn ie kolega na oparach jezdzi albo jezdził albo tez moze byc pompa centralnego nad zbiornikiem po prawej stronie

never_tomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:35
Lokalizacja: Tychy

Post autor: never_tomek » 10 mar 2010, 09:13

Witam
Takie buczenie to tak jak napisal kolega tajson może być spowodowane małą ilością paliwa w zbiorniku. Powiem Ci szczerze ,że sam się z tym spotkałem w mojej B3. Jeżeli w baku jest ok 5 litrów to buczy i to dosyć głośno. Jeżeli dzieje się tak u Ciebie kiedy masz rezerwę to raczej będzie to przyczyną takiego buczenia :).
pozdro.

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 10 mar 2010, 09:31

kolego ale buczy mi caly czas czy jade czy stoje to buczenie jest nalalembeznzyny za 200 zł i nie powinno juz buczec a tu jednak nie zmienilo sie nic i co wy na to . a pompka centrlanego buczy caly czas ????
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

never_tomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:35
Lokalizacja: Tychy

Post autor: never_tomek » 10 mar 2010, 09:48

Może twoja pompka paliwa jest już do wymiany...Nie wiem , jeżeli kupiłeś B3 i od tego czasu ci buczy to może poprzedni właściciel zamontował tam zamiast oryginału inną bo jest taka możliwość albo to kwiesta wypracowania się mechanizmu. Czasami tego objawem jest również dosyć głośne typowe dla pomki paliwa syczenie .
pozdro

leopard
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2009, 00:14

Post autor: leopard » 10 mar 2010, 11:44

djandres pisze:kolego ale buczy mi caly czas czy jade czy stoje to buczenie jest nalalembeznzyny za 200 zł i nie powinno juz buczec a tu jednak nie zmienilo sie nic i co wy na to . a pompka centrlanego buczy caly czas ????
kolego B3 ma pompe przed tylnym prawym kołem zamontowaną na wieszaku w zbiorniku paliwa nie ma nic oprócz pływaka. Są dwie możliwości takiego stanu rzeczy zużycie łożysk pompy paliwa bo nie wiem jaki to hałas albo uskodzone gumowe poduszki pod wieszakiem pompy i wibracje przenoszą się na samochód sam musisz to sprawdzić jak masz jakiegoś znajomego który ma garaż z kanałem to będziesz wiedział co się dzieje ...a tak na marginesie bo nie wiem czy masz również instalacje LPG jak ich nazywają ogólnie gazownikami nawet na tym forum żaden z nich nie odłancza pomy paliwa na dodatkowym przekazniku tylko cały czas pracuje kiedy jezdzi się na gazie i to wykańcza pompe paliwa

Awatar użytkownika
ENZO_89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 244
Rejestracja: 18 lis 2009, 17:23
Lokalizacja: ETM/ERW/WGR
Kontakt:

Post autor: ENZO_89 » 10 mar 2010, 11:49

koledzy a u mnie cos brzeczy jak po dolkach jade :-? takie brzenczenie jakby to rejestracja byla....
mój bambusek ;] B3 RU https://audi80.pl/audi-b3-18ru-bambu ... ht=#378745 SPRZEDANA !

Moje obecne ABT azuritblau ;) https://audi80.pl/audi-80-b4-20-abt- ... htm#819311 ROZBITA ! ;/

never_tomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:35
Lokalizacja: Tychy

xxx

Post autor: never_tomek » 10 mar 2010, 12:34

Kolego , może właśnie dlatego wnoszącemu ten post wydaje się ,że to w baku coś brzęczy i dlatego pytanie o brzęczenie w baku. Pompka paliwa jak powiedziałeś znajduje się blisko zbiornika więc może być ją słychać a odnośnie odcięcia tego urządzenia podczas pracy silnika na LPG to muszę powiedzieć ,że u mnie pompka zostaje wyłączona .
Proponuje zdemontować i wtedy sprawdzić .Napewno to przyniesie efekty a tak wogóle to nowa pompa nie jest droga , powodzenia i daj znać co jest tego przyczyną bo jesteśmy ciekawi.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 10 mar 2010, 22:30

koledzy otoz tak wymienilem filtr paliwa na nowy firmy ALCO a mialem orginaly niemiecki knechta . w zbiorniku slychac mniejsze buczenie lecz dalej slychac minimalne buczenie . na 90 % jest juz wyeksploatowana pompka paliwa i dlatego paliwo ktore wraca do zbiornika bo jezdze na lpg wydaje takie buczenie. mam jeszcze jedno pytanie a czy w zbiorniku znajduje sia jakis filterek czy rurki nie sa niczym zakonczone . tzn paliwo ciagnie rurkami i wraca rurkami bez zadnych filterkow po drodze do zbiornika ????
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

never_tomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:35
Lokalizacja: Tychy

Post autor: never_tomek » 10 mar 2010, 23:30

Mogę się mylić ale z tego co widziałem w swojej B3 to jeden filtr paliwa i takie małe urządzenie chyba służy do wytwarzania ciśnienia podczas dostarczania paliwa do wtrysków oprócz pompki paliwa oczywiście i to chyba wszystko a filtr przy powrocie paliwa do baku chyba nie istnieje chociaż jak mówię mogę się mylić. Mówisz ,że wymiana filtra pomogła w dosyć znaczącym stopniu to dobrze a pompka ma swój przebieg więc lepiej i tak ją wymienić .
pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga