Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 COUPE 3A] Korek zbiorniczka wyrównawczego

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
DiegoKK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2012, 17:16

[B3 COUPE 3A] Korek zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: DiegoKK » 03 wrz 2012, 21:13

Witam, jak już gdzieś pisałem niedawno kupiłem Coupe '89 z silnikiem 3A i właściwie od początku borykam się z problemem wyciekającego płynu chłodniczego (gdzieś z okolic zbiorniczka). Przekopałem nieco forum i na pierwszy ogień postanowiłem przyjrzeć się korkowi. Ogólnie nie jest on w zbyt dobrej formie (z uszczelki została połowa, która też się kruszy), ale nie w tym rzecz. Mianowicie odkopałem w garażu korek prawdopodobnie pamiętający jeszcze rozbite już B3 moich rodziców i w tym miejscu się lekko zdziwiłem, gdyż jest on inny. Oba są na jakiś sposób oryginalne (mają fabryczne oznaczenia) ale różnią się spodem/wnętrzem, czy w każdym razie tym gdzie podobno jest ten zaworek. Moje pytanie brzmi - który był fabrycznie montowany w w/w samochodzie (a może w ogóle jakiś inny). Na razie założyłem ten znaleziony w garażu i postaram się sprawdzić czy pomogło. Ale jeśli nie pomoże to chciałbym wiedzieć który korek kupić?

Załączam zdjęcie tych korków, po lewej ten który był w moim coupe, po prawej ten znaleziony w garażu.
Obrazek

Z góry dziękuje za poradę.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 03 wrz 2012, 21:26

Jeden kij zasada taka sama jak sam widzisz tylko wyglądem się różnią bo ten co miałeś był nowszy a ten z podwójnymi zaworkami straszy typ.

Ważne żeby tylko był szczelny.

DiegoKK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2012, 17:16

Post autor: DiegoKK » 03 wrz 2012, 23:47

Dzięki za szybką odpowiedź. Bałem się, że w tym drugim korku jest jakaś inna zasada działania tego zaworka i różnica między nimi ma jakieś większe znaczenie, ale skoro tak nie jest to mogę spać spokojnie. Jeszcze raz dzięki. Dałem "Pomógł" a temat można zamknąć.

Awatar użytkownika
PiotrLublin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 262
Rejestracja: 06 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PiotrLublin » 04 wrz 2012, 17:46

Ja miałem tego starego typu co u Ciebie na zdjęciu nr.2, zamieniłem na en pierwszy i nie wywala mi płynu.

Dregan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1628
Rejestracja: 20 maja 2007, 00:48
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 JS
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: Dregan » 04 wrz 2012, 17:57

kupuj obojętnie który i będzie ok :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga