Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 2.3 NG] zapach benzyny w srodku

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fr0do
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2011, 18:10

[B3 2.3 NG] zapach benzyny w srodku

Post autor: fr0do » 20 kwie 2011, 20:02

Witam!

W mojej Qpejce co jakis czas czuc benzyne w srodku. Jest to najbardziej odczuwalne jak postoi na sloncu, otworze drzwi i wsadze glowe do srodka. Po chwili zapach ulatuje i w czasie jazdy rzadko sie pojawia ale czasem cos zawieje. Mozliwe, ze przy ostrzejszej jezdze ale tego na 100% na razie nie moge potwierdzic. Mam wrazenie, ze zrodlo jest gdzies z tylu ale nie potrafie go zlokalizowac. Sprawdzilem bagaznik, sprawdzilem co jest pod tylna kanapa - nie smierdzi stamtad. Wyglada, ze nie ma dostepu do pompy paliwa od srodka, przewodow paliwowych tez przeciez w srodku nie ma, bak nie jest mokry, w komorze silnika tez nic nie czuje i przewody paliwowe wygladaja ok. Macie jakis pomysl skad ten smrod moze pojawiac sie w srodku. Dodam, ze auto mam dopiero od kilku dni wiec wszystko jest mozliwe wlacznie z tym, ze poprzedni wlasciciel cos rozlal w srodku albo czyscil jakies elementy ale zapach pojawia sie i znika wiec stawialbym, ze to raczej nie jest ta kwestia.

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 20 kwie 2011, 20:18

Kolego, sprawdź bardzo dokładnie przewody paliwowe pod maską, zwłaszcza te gdzie jest podawane paliwo pod ciśnieniem. Sprawdź dokładnie cały układ wtryskowy i obejrzyj WSZYSTKIE przewody paliwowe szczególną uwagę poświęcając tym od wysokiego ciśnienia. Nieszczelność po stronie wysokiego ciśnienia grozi pożarem, który będzie bardzo trudno ugasić :!:

Awatar użytkownika
fr0do
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2011, 18:10

Post autor: fr0do » 20 kwie 2011, 21:54

Przewody dzisiaj sprawdzalem. Ok - moze nie wystarczajaco dokladnie. Jutro jeszcze raz obejrze i powacham pod maska. Wiem czym grozi nieszczelnosc wysokiego cisnienia ale obstawialbym, ze zrodlo smrodu mam jednak gdzies z tylu...

Awatar użytkownika
MIODEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3818
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIODEK » 20 kwie 2011, 22:02

pawelrybak15 pisze:Nieszczelność po stronie wysokiego ciśnienia grozi pożarem, który będzie bardzo trudno ugasić :!:
Obrazek


:arrow: https://audi80.pl/audi-90-23e-koniec ... &start=300

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 20 kwie 2011, 22:06

Miodek, mogłeś nam oszczędzić oglądania tak strasznego widoku po raz kolejny :-(
Ale niech to będzie motywacją dla każdego posiadacza auta z mechanicznym wtryskiem żeby bardzo pilnować tego ustrojstwa i nie dopuścić do jakiejkolwiek nieszczelności w układzie paliwowym.
DeLorean DMC-12 też miał K-Jetronic i też wiele z nich z tego powodu się spaliło :-(

Awatar użytkownika
TYGRYSQ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 440
Rejestracja: 05 maja 2007, 08:21
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: TYGRYSQ » 20 kwie 2011, 22:28

spr. okolice filtru paliwa

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 20 kwie 2011, 22:30

Wypadałoby też zerknąć pod spód i zobaczyć w jakim stanie są przewody paliwowe idące od zbiornika do komory silnika :-)

Awatar użytkownika
fr0do
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2011, 18:10

Post autor: fr0do » 20 kwie 2011, 22:34

Filtr jest na zewnatrz wiec raczej mala szansa, ze on jest zrodlem smrodu. Na zewnatrz nie wali. Obejrzalem go dzisiaj na postoju i nie zauwazylem nieszczelnosci. Jutro sie przejade kawalek i od razu po jezdzie na zapalonym silniku oblookam wszystkie newralgiczne miejsca. Mam nadzieje, ze cos znajde.

[ Dodano: 2011-04-24, 23:23 ]
Przejrzalem przewody pod maska, dodatkowo w warsztacie przy okazji robienia innych rzeczy sprawdzili caly uklad od baku do wtryskow - wszystko ok. Pozostaje wierzyc, ze to jednak jakies pozostalosci w srodku. Dzisiaj troche powietrzylem auto - zobaczymy co bedzie jutro...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga