Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Stuki podczas obracania kołami z przodu

ODPOWIEDZ
ciemny11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 133
Rejestracja: 29 mar 2017, 21:12

[B3 1.8 PM] Stuki podczas obracania kołami z przodu

Post autor: ciemny11 » 07 cze 2018, 17:27

Witam. Od pewnego czasu mam pewien problem. Zaczęło się od tego że zaczęły mi wyć przednie koła, chyba prawe bardziej, w sumie nadal nie wiem które. Wyje tak najbardziej przy prędkośći 70-80km/h i czuć na kierownicy takie wibracje lekkie. Już myślałem że to łożyska lecz dzisiaj podnosze samochód i obracam kołami. Najpierw prawa strona do góry, kręce kołem i słysze że podczas obrotu koła coś stuka, pomyślałem że może przegub czy coś więc skręcam kierownice w lewo - stuka nadal w dodatku koło obraca się z troche większym oporem. Skręcam w prawo i.. nie stuka. Z drugiej strony samochodu jest podobnie tylko stuka troche ciszej. Już sam nie mam pewności czego to może być wina. Łożysk czy przegubów? A może coś innego. Prosze o pomoc. Wycie kół nie jest głośne, najbardziej słyszalne właśnie w tym przedziale prędkości i brzmi tak jakbym jeździł na jakichś starych nalewkach zimowych (opony też zmieniałem i nie pomogło). Gdy jade szybciej albo wolniej to trzeba się dobrze wsłuchać żeby cokolwiek usłyszeć lecz taki rezonans na kierownicy czuć.

[ Dodano: 2018-06-07, 17:27 ]
Dodam że przy hamowaniu wycie się nasila. Nie wiecie o co moze chodzić?

Awatar użytkownika
Dawid1995
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 13 wrz 2016, 13:05
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Dawid1995 » 07 cze 2018, 17:46

A przeguby wewnętrzne sprawdzałeś? One najczęściej pukają przy jeździe na wprost.

ciemny11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 133
Rejestracja: 29 mar 2017, 21:12

Post autor: ciemny11 » 12 cze 2018, 09:44

A jak je sprawdzić? Właściwie nic nie puka podczas jazdy tylko wyje coś przy około 80km/h no i przy obracaniu kół na podnośniku postukuje tak jak opisalem wyżej (nie stuka nic gdy skręce kierownice w odpowiednią strone)

[ Dodano: 2018-06-12, 09:44 ]
Przeguby mi strzelają podczas cofania i skręcania także to na pewno do wymiany. Pytabie czy przeguby mogą być przyczyną tego lekkiego wycia

noorbi

Post autor: noorbi » 23 cze 2018, 09:31

Zrób przeguby i będziemy myśleli co dalej, bo one także mogą powodować wycie kół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga