Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Po wymianie skrzynki bezpieczników, nie działa

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Norbxxx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2018, 22:30

[B4 2.0 ABT] Po wymianie skrzynki bezpieczników, nie działa

Post autor: Norbxxx » 07 lip 2018, 22:53

Witam, jest to mój pierwszy post, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w starych tematach. Posiadam od niedawna audi 80 b4 2.0 90km abt 92r w lpg. Z powodu braku podświetlenia zegarów, zabrałem się za zlokalizowanie usterki, okazało się że gniazdo bezpiecznika nr.14 jest zniszczone i nie ma możliwości wpięcia bezpiecznika. Jako że jestem dość uparty i zawsze staram się zrobić wszystko sam postanowiłem wymienić całą skrzynkę bezpieczników. Niestety tu pojawia się problem po przełożeniu skrzynki i wpięciu wszystkich kostek i przewodów(niestety wpinałem je z pamięci), samochód przestał chodzić na benzynie, licznik nie pokazuje stanu paliwa, pompa paliwa nie działa, wygląda to tak jakby cała instalacja benzynowa nie dostawała prądu. Samochód chodzi tylko na gazie. Niestety przestały działać tylne światła pozycyjne. Podświetlenie zegarów dalej nie działa ale doszedłem już że, jest to wina przepalonej płytki.
Schematy czytam dość średnio, a nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia lub opisu jak prawidłowo wpiąć wszystkie kolorowe kostki i przewody do skrzynki bezpieczników. Dodam tylko, że wszystkie bezpieczniki są całe i nie przepalone. Zastanawiam się czy mogłem coś poważnie przepalić, i czy przełożenie prawidłowo przewodów rozwiąże problem.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 07 lip 2018, 23:13

Zobacz czy kostkę H (czarną) masz dobrze wpiętą: https://audi80.pl/download.htm?id=11761 bo tam są światła pozycyjne i zasilanie pompki.
Masz też kolory kostek podpisane po niemiecku na tym rysunku (gelb, shwartz, rot itd).
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Norbxxx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2018, 22:30

Post autor: Norbxxx » 10 lip 2018, 00:09

Wielkie dzięki, okazało się ,że nie wpiłem tej kostki bo zaginała mi w kłębie kabli. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga