Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1,6TD] Problem z odpaleniem

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
dragho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2007, 09:18
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[80 B3 1,6TD] Problem z odpaleniem

Post autor: dragho » 30 lip 2007, 16:43

WITAM
może ktoś z was będzie wiedział co to bo pytalem wielu mechaników i nikt nie wie co to moze byc
mianowicie mam audi 80 b3 diesel
i od jakiegos czasu jk wkładam kluczyk swiece sie grzeją ja przekrencam dalej a tu cisza ??? dziwne ejst to że jeżeli jest chlodniej na polu to pali bez problemu problemy sie pojawiają keidy auto np stoi na słońcu lub jest ciepło to nie można go odpalic, trzeba sie menczyc i dopiero za parenastym razem dopiero zapali
a czasami to za pierwszym razem i pali
co to może być ? cos z stacyjką czy kostką ??? czy może jakis zimny lut ???
POZDRAWIAM i z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony 30 lip 2007, 18:45 przez dragho, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 30 lip 2007, 18:49

Sprawdź czy podczas rozruchu dochodzi napięcie na świece. Wyjmij przekaźnik od świec i sprawdź czy nie masz wybitych lutów.

matula
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2007, 16:50
Lokalizacja: Skoczów/śląskie

Post autor: matula » 31 lip 2007, 19:08

Sprawdź kable na rozruszniku! To podstawa.
Miałem podobnie. Myśli miałem podobne do Twoich ale...Czyszczenie styków na rozruszniku pomogło i teraz znowu jest OK.

pozdrawiam
Tomasz Matula [B4 2,3E NG '94 automat]

dragho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2007, 09:18
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: dragho » 02 sie 2007, 20:30

jednak kostka na stacyjce, była peknieta , plastik sie nagrzewac jak było cieplej i nie łączyło, wymieniłem i hula :)) dzieki za rady przydały sie :))
POZDRAWIAM

[ Dodano: 2007-08-02, 20:32 ]
tylko dalej mam problemy z grzaniem świec, mianowicie rano przekrecam kluczyk i nie gzreje swiec, przekrece dalej az rozrusznik zaskrzeczy, wylanczam i wlanczam spowrotem i juz grzeje, dziwne ale nie wiecie co to moze byc ??? przekaznik ???

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 02 sie 2007, 20:51

dragho pisze: tylko dalej mam problemy z grzaniem świec, mianowicie rano przekrecam kluczyk i nie gzreje swiec, przekrece dalej az rozrusznik zaskrzeczy, wylanczam i wlanczam spowrotem i juz grzeje, dziwne ale nie wiecie co to moze byc ??? przekaznik ???
Do grzyba Pana, mam to samo w AAZ...

Odczekaj chwilę i potem znowu pokręć to zobaczysz że nie będą grzały... odczekaj ok 1-2min
Przekaźnik wymieniłem i mam to samo (kupiłem oryginał, ale używkę)... zostaje czujnik, albo "choinka" w elektryce...

A dlaczego się zapalają po przekręceniu kluczyka, zaraz po tym jak zgasisz silnik? Bo przekaźnik powinien dogrzewać świeczki jeszcze przez ok 3 min po odpaleniu zimnego autka, a sygnał o tym że silnik jest zapalony bierze stąd że podczas rozruchu prąd idzie do rozrusznika i do przekaźnika, w chwilą gdy następuje brak prądu na rozruszniku przekaźnik odbiera to jako odpalenie auta (bo zapłon jest wciąż włączony). :-/

Powiedz jaki masz numer przekaźnika (ta liczba białym kolorem napisana) i jaki jest numer przekaźnika wg Etki

dragho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2007, 09:18
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: dragho » 11 sie 2007, 01:13

przepraszam ze tak późno pisze ale miałem wakacje hhehe a ja właśniewymieniłem cuzjnik temp i dalej to samo i teraz to mam banie bo piszesz ze wymieniłeś przekażnik a ja myślałem ze to na 1000% wina przekaźnika :)) dalej mam to samo i nie wiem co to moze byc :/ czyli po przekreceniu pierwszy ras stacyjki knie grzeje mi świec
przepisze nr przekaźnika w wolnej chwili i napisze
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga