Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 NG COUPE] problem z temperaturą

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

[B3 NG COUPE] problem z temperaturą

Post autor: shellah » 19 paź 2007, 09:45

witam ma coupe 2.3 z 89 roku i mam problem z wskaźnikiem lub czujnikiem temp.
Chciałbym żeby ktoś mi dokładnie wytłumaczył gdzie jest ten czujnik-jedni mówią że jest szary a ja mam taki czarny na górze przy rurze odchodzącej od wierzchu chłodnicy.ma on 2 przewody.Jak sprawdzić czy działa?Co to są tzw zimne luty?
Rozbierałem wskaźnik i nic nie znalazłem.Już kompletnie mi odbiło na tym punkcie :shock:
ratujcie!!!

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 19 paź 2007, 11:11

Czujnik wskaznika temperatury nie znajduje sie w chlodnicy (ten wlancza wentylator) tylko na glowicy! jesli rozebrales wskaznik to sprawdz palcem czy lekko chodzi wskazowka czy sie nie zacina jesti tak to kropelke oleju i przeczysc nozki stabilizatora napiecia jest to tranzystor (3 nozki) znajdziesz go po lewej stronie zestawu wskaznikow

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 19 paź 2007, 15:57

shellah, Czujnik w 2.3 NG który odpowiada miedzy innymi i nie tylko za pokazywanie temperatury na blacie, to ten co jest w kroćcu wody, który wychodzi z glowicy (jak patrzysz z góry to tuż pod poniżej wlewu korka oleju) i to jeste ten czujnik z pod spodu, który obciągniety jest gumową osłoną, jak ściagniesz wtyczke to masz albo 3 albo 4 piny w tym czujniku (były rózne wersje) z tego co wiem to 4 pinowy był do wersji z klimą, ale pomijajac ten szczegól to jest ten czujnik kolr wtyczki brązowy czujnika również, producent VDO (w orginale). I najlesze cena orginału 400zł podróba 150-200zł :mrgreen: ALe polecam kupić używany sprawny za około 100 w orginale. Sprawdź również czy styki na czujniku nie są zaśniedziałe bo czesto tak własnie jest pod tą guma. Ale jak czujnik ma ślady puszczania płynu to jest do śmieci. PS. Ten czujnik z tego co wiem to jest az cztero funkcyjny, wiec bez niego dzieją sie rózne dziwne rzeczy :-? A jak chcesz sprawdzić licznik to połacz na którtko kabelki z kostki czujnika jak działa to wskazówka wychyli sie na maxa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga