Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 ACE] kilka pytań wyposażenie

Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi 80/90/Coupe/Cabrio.
marcin840
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2019, 00:06

[80 b4 ACE] kilka pytań wyposażenie

Post autor: marcin840 » 21 kwie 2019, 13:53

Znalazłem 80 b4 - tylko mam problem z rozpoznaniem wersji - coś jest pomieszane moim zdaniem - słabe zdjęcia - ale innych nie mam. Może ktoś się orientuje z jakiej wersji to kierownica? Nie pasują mi też boczki - głośniki na drzwiach były przerabiane? Wygląda to nieźle i na oryginał:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 11 sie 2011, 10:31
Imię: Maciej
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: SBE

Post autor: Maciek. » 21 kwie 2019, 18:16

Kierownica to Raid Silberpfeil, popularna w tuningowanych niemieckich samochodach np. RUF. Ktoś musiał ją dołożyć tak samo jak boczki, bo nie występowały oryginalnie.
| było '95 sedan ABK LZ5U | jest '09 S204 C220 CDI |

marcin840
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2019, 00:06

Post autor: marcin840 » 21 kwie 2019, 19:50

Dziękuję bardzo, pół dnia szukałem w necie tej kierownicy, ale szukałem tylko zdjęć Audi - dlatego nie mogłem jej znaleźć. Co prawda pojawiła się na chyba w dwóch rs2 - ale coś mi do końca nie pasowało. Znalazłem ją w jednym rs2 na forum: https://audi80.pl/topics127/audi-po ... t38070.htm - ale wygląda na to, że też właściciel zmienił oryginał na tą Raid. Poszukiwania utrudniało zmienione logo raid w tej "mojej", bo wyglądało na ori audi. Tak czy inaczej jeszcze raz wielkie dzięki piwoa80

EDIT: podsumowując - coś pokombinowane, niech mnie ktoś poprawi, bo się dopiero uczę ;) kierownica raid, boczki i fotele od sport edition b3 , bo b4 sport edition nie było? Tapicerka w takie paski była w zwykłych b4? Jakiś custom na boczkach drzwi z głośnikami, i jeszcze te 3 zegary na dole środkowej konsoli - to też ori b4 ? Po prostu b4 ze srodkiem od b3 sport edition z inną kierownicą?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 kwie 2019, 20:49

Cos namieszałeś że hej.. Tu nic nie ma z sport edition to wszystko to przeróbki home to zwykła b4 po modach boczki sa poliftowe B4 po przerobieniu a wszystko zależy od rocznika auta bo były dwie zmiany pierwsza to to co widać deska przedlift boczki głęboka kieszeń i druga zmiana deska polift i boczki głęboka kieszeń ..

Daj wiecej zdjec...

marcin840
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2019, 00:06

Post autor: marcin840 » 21 kwie 2019, 21:22

Niestety nie mam więcej zdjęć i nie mam jaki ich zrobić (te dwa z pierwszego postu to foto, a nie ściągnięte). Ostatnie, które dostałem od właściciela to takie:
Obrazek- tutaj twierdzi, że był naklejony znaczek sport edition - też nie wiem czy w to wierzyć, ale to na końcu nie wygląda na 80, tylko 40 i te paski po bokach - te, które znalazłem w internecie wyglądają inaczej.
Zdaję sobie sprawę, że jakość fatalna itd, ale to wszystko co mam na tę chwilę

Reszte mogę to tylko opisać i podeprzeć się fotami z netu. Fotele są takie:
Obrazek - dokładnie taka tapicerka i ksztalt, myślałem, że to tylko w sport edition (pewnie się mylę, bo temat 80 b4 to dla mnie nowość i naczytałem się i mogę coś mieszać)
Boczki jak widać, kierownica jak widać.

Przepraszam, bo zdaję sobie sprawę, jak mało jest info, i jakiej jakości, ale na podstawie tego jak kompletny laik próbuję rozkminić co to za audi i czy warto sobie w ogóle tym zawracać głowę. Stan blacharski jest niezły, środek lekko obszarpany no i ACE, które miało gaz, ale już jest zdemontowany. Przejechałem się tym, wydaje się, że jeździ ok, za pierwszym razem silnik (samochód był zimny) nie chciał odpalić bez delikatnego dodania gazu, później już ok. Z góry dzięki wszystkim ;)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 kwie 2019, 21:49

Nie było b4 sport edition ale było b4 competition to była własne kontynuacja b3 sport edition tylko to niestety było quatro...

Masz quatro??? masz tylna lotke??

marcin840
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2019, 00:06

Post autor: marcin840 » 21 kwie 2019, 21:54

No nie, ten egzemplarz zdecydowanie ma napęd tylko na przód - zajrzałem pod spód, z tyłu żadnych półosi ani śladów napędu :) Za to lotka jest, ale na dwóch podpórkach po bokach.

EDIT:
Jeszcze 2 foty tego samochodu - z tyłu doklejone obok 2.0 jakieś znaczki, na błotniku z przodu też.
Obrazek

Obrazek

I dwa słowa wyjaśnienia, bo może to wygląda dziwnie. Wyjechałem na Święta, przy okazji na głębokiej wiosce u rodziny żony, jakiś sąsiad pozbywa się audi. Zobaczyłem je wczoraj i się przejechałem, on gdzieś tam wyjechał, my już też wyjechaliśmy kilkadziesiąt km dalej :) Trochę się podjarałem i nagła myśl: a może by tak sobie kupić taka zabawkę. Żonę udało się przekonać, pieniądz niewielki - więc siedzę i myślę, czy jutro wracając jej nie kupić :D Zdjęć więcej zrobić nie ma jak, człowiekowi pół dnia dupę zawracam i podsyła mi co tam ma. A ja zawracam dupę na forum :P
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2019, 22:08 przez marcin840, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 kwie 2019, 21:59

pokaż zdjecie przodu lampy zderzak maska jak zamknięta i silnik

czy nalepka w bagazniku wskazuje na ACE? który rok produkcji?? ile ma KW w dowodzie?

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5440
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 21 kwie 2019, 22:02

marcin840, _powitania

marcin840
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2019, 00:06

Post autor: marcin840 » 21 kwie 2019, 22:11

Krzysiek 84 pisze:marcin840, Zanim dołączysz do Polskiego Klubu Audi 80, powinieneś regulaminowo przedstawić się i przywitać w dziale Powitań. Miło by było gdybyś przedstawił nam również swoją 80tkę w dziale Moje Audi 80
Rękę bym dał sobie uciąć, że to zrobiłem, zanim napisałem temat - ale coś się nie wysłało? Już naprawiam swój błąd.
@Jarewa - 1994 rok, 140KM
jeszce foto silnika:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 21 kwie 2019, 22:50

EE to zwykła b4 sedan tylko trochę pomodzona na competition ...

marcin840
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2019, 00:06

Post autor: marcin840 » 21 kwie 2019, 23:06

Jarewa pisze:EE to zwykła b4 sedan tylko trochę pomodzona na competition ...
Nie spodziewałem się, że to competition, ale temat audi dopiero zaczynam badać i nie mogłem się w tym odnaleźć, łudziłem się, że jakaś fajna wersja :D Jeszcze zastanawia mnie pompa abs - bo widzę na fotach w necie, że są dwa rodzaje. OK, czyli podsumowując - zwykłe b4 - tylko co w niej jest od competition? środek? deska? fotele? Te zegary na środkowym tunelu? lotka? Jednym zdaniem ulep i nie zawracać sobie nią głowy?

Awatar użytkownika
Maciek.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 11 sie 2011, 10:31
Imię: Maciej
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: SBE

Post autor: Maciek. » 22 kwie 2019, 01:33

Na pewno nieseryjne są tutaj kierownica i taszki pod głośniki w drzwiach. Fotele jeżeli nie mają napisu quattro tak jak te >>LINK<< to mogły być oryginalnie w tym aucie (tego nie jestem pewien, ale była możliwość zamówienia kubełków oraz możliwość zamówienia tapicerki z żakardowej satyny do normalnego sedana, ale nie wiem czy można było to łączyć). Spoiler oraz dodatkowe zegary widniały w dodatkowych opcjach wyposażenia. Pewność czy było to od początku w tym samochodzie, czy ktoś to dołożył można sprawdzić tylko poprzez naklejkę we wnęce koła zapasowego. Deska jest taka sama jak w większości innych 80tek.
Odnośnie pytania czy zawracać sobie nią głowy - nawet jeżeli te rzeczy były dokładane nie oznacza to że auto jest ulepem. Większość z tych rzeczy to elementy bezinwazyjne. Największym problemem może być lotka, która w oryginale jest montowana na 4 śrubach, co wymaga wykonania otworów w klapie, ale klapę zawsze można wymienić. Auto samo w sobie nie jest jakimś mega rarytasem - zwykły sedan w ośce z silnikiem na mechanicznym wtrysku, który niezadbany może sprawiać problemy z którymi niewiele osób potrafi sobie poradzić (ale są także metody "niekonwencjonalne" typu przeróbka na elektroniczny wtrysk).
Wszystko zależy czego od tego auta oczekujesz - może i nie jest najszybszym ani najlepiej prowadzącym się samochodem, ale zadbane potrafi odwdzięczyć się bezawaryjnością i dzięki swojej prostocie oraz jakości wykonania daje jako taką przyjemność z jazdy. Jeżeli auto jest w dobrym stanie, cena jest odpowiednia, tobie się podoba i masz ją gdzie trzymać oraz za co utrzymywać to nic tylko brać i się cieszyć jazdą! :-)
| było '95 sedan ABK LZ5U | jest '09 S204 C220 CDI |

marcin840
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2019, 00:06

Post autor: marcin840 » 22 kwie 2019, 18:02

Dziękuję za odpowiedź. Ok, obejrzałem samochód jeszcze raz - właściciel twierdzi, że to wersja sport (nie sport edition) - i tak wyszedł z fabryki. Nie wiem, może były jakieś pakiety wyposażenia. Naklejka z bagażnika - sprawdzam, ale nie wiem czy dobrze, wychodzi na to, że te kubły zamontowane fabrycznie, fabrycznie sportowe zawieszenie - nie wiem co to oznacza, ale pewnie jakaś lekka gleba i inne amorki, co ciekawe samochód ma dwutłoczkowe zaciski z przodu. Znaczki wyglądają tak, i naklejka z bagażnika:

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Ogólnie na moje oko zdrowa sztuka, trochę zapuszczona :)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 22 kwie 2019, 18:21

Wersje sport w b4 to są tylko competition tylko one dostały homologacje do DTM... Innych wersji sport nie było...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi 80/90, Coupe, Cabrio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga