Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Cieknący szyberdach

ODPOWIEDZ
MatiChojnice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:53

[B4 2.0 ABT] Cieknący szyberdach

Post autor: MatiChojnice » 29 lis 2016, 23:15

Cześć wszystkim,

Po przeczytaniu miliona tematów i po nieudanych próbach naprawy, zdecydowałem się założyć nowy temat. Moje auto to B4 95' avant, szyberdach elektryczny. Mój problem polega na zbierającej się wodzie na podsufitce nad głową kierowcy i pasażera, a następnie splywajacej przednimi slupkami na dywanik.
Problem zniknął, gdy zakryłem folią tylną krawędź szyberdachu, więc podejrzewałem odczepioną rynienkę, ale ona jest zaczepiona i bardzo mocno się trzyma. Lejąc bezpośrednio na nią wodę (przy uchylonym szyberze), woda zbiera sie na podsufitce i nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób ona tam trafia... Podczas mycia na myjni samochod jest suchy, jednak po mocniejszym deszczu podsufitka robi się mokra, a gdy tylko ruszę do przodu i zahamuje, to pojawia się charakterystyczne "zabulgotanie" i zaczyna sie istna powódź (slupki kolo szyby i tylna krawedz podsufitki szyberdachu wypuszczają strumień wody). Sytuacja dotyczy obu stron samochodu, jednak zdecydowanie bardziej strony nad głową kierowcy.

Macie jakieś pomysly? POMOCY!!!

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 30 lis 2016, 07:15

Odpływy drożne?Mi to kiedyś ciekło na łączeniu uszczelki szyberdachu.Przy otwartym to tylko odpływy przychodzą mi do głowy.

MatiChojnice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:53

Post autor: MatiChojnice » 30 lis 2016, 07:28

Myślę, że drożne, bo woda "gdzieś" spływa, ale chyba część tej wody dostaje się nie tam gdzie ma. Tych tylnich odpływów nawet nie widac niestety.

A z tymi szczelkami to o które dokładnie chodziło?

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 30 lis 2016, 11:24

Chodziło mi o uszczelkę pokrywy dachu.W twoim przypadku to raczej nie odprowadza Ci wody.Ja zawsze myślałem że odpływy są tylko z przodu dachu mysli_

[ Dodano: 2016-11-30, 11:24 ]
Teraz znalazłem że są cztery odpływy.Dwa tylne wychodzą na tylnych błotnikach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga