Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] Domykanie szyb - pakiet komfort

uzi888
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:20

[B4 1Z] Domykanie szyb - pakiet komfort

Post autor: uzi888 » 03 mar 2010, 08:24

Witam!
Mam do was pytanie drodzy forumowicze, czy jest możliwość w naszych niuniach włączenie opcji domykania szyb? Jest to bardzo wygodne, widziałem to u kolegi który posiada Vectre B i jest to niezły bajer. Otóż wyglada to tak, po załaczeniu alarmu z pilota, automatycznie domykaja się szyby:) Czy jest taka możliwość zrobienia tego w naszysch niuniach :)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06 lis 2013, 21:02 przez uzi888, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 03 mar 2010, 08:43

W cabrio jest to w standardzie :) może da radę coś dokupić taniego od cabrio i dołożyć do innych B4?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 03 mar 2010, 09:24

uzi888 pisze:czy jest możliwość w naszych niuniach włączenie opcji domykania szyb?
Zwykła B4 nie a takiej możliwości. Musisz dokupić moduł domykania szyb.

Awatar użytkownika
marko009
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 296
Rejestracja: 20 wrz 2008, 19:31
Lokalizacja: CAL

Post autor: marko009 » 03 mar 2010, 16:25

kubik pisze:Musisz dokupić moduł domykania szyb.
A jak on jest opisany i gdzie go szukać? Czy to chodzi o przekaźnik pod kierą nr. 343 ,tego trzeba wymienić?Też myślałem nad tym patentem :roll:
1Z Pierburg+216+soft =127HP 290Nm <yes>

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 03 mar 2010, 18:17

moduły są dostępne na allegro.wpisz moduł domykania szyb i wyskoczy ci setki aukcji.sam mam taki w domu i już od 1,5 roku zamierzam go zamontować jednak nie mogę się do tego zabrać.co do podłączenia to wszytko jest opisane na instrukcji która dostaniecie z modułem.w skrócie podłączenie można opisać tak że: wpinasz się kablami z modułu w kable idące do szyb no i potrzebne będzie coś co da sygnał do domknięcia szyb np sygnał z alarmu i to wszytko...najgorsze jest to że trzeba wpiąć się w kable za przełącznikami czyli trzeba rozbierać wszystkie boczki gdzie mamy szyby które chcemy podłączyć.przynajmniej u mnie tak jest... a tu macie aukcje: http://www.allegro.pl/listing/search.ph ... kania+szyb

Awatar użytkownika
marko009
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 296
Rejestracja: 20 wrz 2008, 19:31
Lokalizacja: CAL

Post autor: marko009 » 03 mar 2010, 19:47

A czy taki moduł trzeba zakładać jak by założyć ten sterownik centralnego?
Z tego co tam wyczytałem to dodatkowy sterownik nie jest potrzebny :roll:
1Z Pierburg+216+soft =127HP 290Nm <yes>

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 03 mar 2010, 20:10

kurcze nie wiem bo pisze tam że jak się posiada funkcje komfort to wtedy ten sterownik się przyda a u nas nie ma funkcji komfort.coś mi się wydaje że musiał byś do tego dokupić moduł o którym wcześniej mówiłem i wtedy ten sterownik centralnego da sygnał na moduł by domknął szyby...

Awatar użytkownika
marbaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 224
Rejestracja: 13 lip 2007, 15:43
Lokalizacja: Krosno

Post autor: marbaj » 03 mar 2010, 20:44

Witam. marko009 ten sam sprzedawca posiada też moduły domykania szyb, więc zakup komplet i rezaj jak się czujesz na siłach, ale osobiście zlecił bym to specowi od alarmów bo to jednak instalacja. W mojej Niuni mam zamontowany wypasiony alarm: automatyczne zamykanie po zatrzaśnięci drzwi, domykanie szyb i szyberdachu, czujniki ruchu, wstrząsu i przechyłu a nawet chwilowe oświetlanie drogi. Teraz druga strona medalu: nie można pozostawić w samochodzie nikogo nawet psa, bo czujnik ruchu włącza alarm, nie zostawisz uchylonego szyberdachu w upały, bo się sam zamknie a jak automatycznie zamknęła się z kluczykami w środku, to przesądziło sprawę i został tylko centralny i domykanie szyb. Całość tego ledwo na siłę jest upchana nad nogami kierowcy. Samochód sprowadzony z USA

Awatar użytkownika
marko009
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 296
Rejestracja: 20 wrz 2008, 19:31
Lokalizacja: CAL

Post autor: marko009 » 03 mar 2010, 20:57

hudy pisze:że jak się posiada funkcje komfort to wtedy ten sterownik się przyda
Też mi się tak wydaje :roll:
Pomyślałem ,że 17sek. sygnał na domykanie wystarczył by żeby zamknąć szyby :-P Problem tylko bo nie wiem co by było jak szyba by była uchylona i na jej zamknięci wystarczy np.5sek. :roll: Pewnie może się coś zjarać :-/
A co steruje domykaniem szyb a Cabrio?
Myślę .że może to być w przekaźniku 343 bo niektóre auta mają jak wciśniesz przycisk to szyba leci do końca w dół sama .Gdzieś czytałem ,że do góry również istnieje :roll:
1Z Pierburg+216+soft =127HP 290Nm <yes>

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 03 mar 2010, 22:43

marko009 pisze:Problem tylko bo nie wiem co by było jak szyba by była uchylona i na jej zamknięci wystarczy np.5sek. :roll: Pewnie może się coś zjarać :-/
jeśli masz taki moduł to on ma funkcje wyłączania domykania jak szyba dojdzie do końca lub np. jeśli zatrzymasz szybę ręką...a druga sprawa to te moduły domykania szyb maja funkcję domykania pojedynczo szyb i wtedy nie nadwyrężasz instalacji...

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 03 mar 2010, 22:54

marko009 pisze:A czy taki moduł trzeba zakładać jak by założyć ten sterownik centralnego?
Z tego co tam wyczytałem to dodatkowy sterownik nie jest potrzebny :roll:
Lepiej kupić oddzielny "mikroprocesorowy" moduł domykania szyb żeby wyczuł kiedy szyba jest domknięta.
Swoją drogą fajnie jest pomyślane w BMW, kolega ostatnio mi powiedział że w jego E36 z 91r zawsze gdy otwarte są drzwi bez kluczyka w stacyjce można sterować elektrycznymi szybami. Sam myślę aby coś takiego zrobić w 80tce.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 04 mar 2010, 06:50

ATLAS pisze:W cabrio jest to w standardzie :)
nie w standardzie ale wiekszosc ma ;]
marko009 pisze:A co steruje domykaniem szyb a Cabrio?
ja nie mam pilota, ale jak przekrece zamek na zamkniecie i przytrzymam dwie - trzy sekundy to szyby wszystkie naraz sie zamykaja, podejrzewam ze to wspomniany modul komfortu...
aldi pisze:Swoją drogą fajnie jest pomyślane w BMW
swoja droga w bmw, ciekawe rozwiazanie ma cabrio e36... otoz gdy otworzysz drzwi przy dachu w pozycji top up, to szyba leciutko zjezdza na dol, a po zamknieciu podnosi sie, wszystko po to aby nie niszczyc uszczelki na dachu...
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
marko009
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 296
Rejestracja: 20 wrz 2008, 19:31
Lokalizacja: CAL

Post autor: marko009 » 04 mar 2010, 09:37

kolczat pisze:ale jak przekrece zamek na zamkniecie i przytrzymam dwie - trzy sekundy to szyby wszystkie naraz sie zamykaja, podejrzewam ze to wspomniany modul komfortu...
To jest właśnie ten moduł .Też tak mam w MK3
aldi pisze:kolega ostatnio mi powiedział że w jego E36 z 91r zawsze gdy otwarte są drzwi bez kluczyka w stacyjce można sterować elektrycznymi szybami.
No właśnie a w naszych bez kluczyka po otwarciu drzwi szyby przestają działać :-/ Wkurza mnie jak wyłączę kluczyk a pasażer otworzy drzwi a szyby na dole i trzeba znów kluczyk przekręcać :evil:
kolczat pisze:ciekawe rozwiazanie ma cabrio e36... otoz gdy otworzysz drzwi przy dachu w pozycji top up, to szyba leciutko zjezdza na dol, a po zamknieciu podnosi sie, wszystko po to aby nie niszczyc uszczelki na dachu...
Podobnie jest też w becieCoupe.Drzwi zamknięte ciągniesz za klamkę a szyba opuszcza się kilka cm. jak zamykasz to się podnosi :-P
1Z Pierburg+216+soft =127HP 290Nm <yes>

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 04 mar 2010, 14:23

aldi pisze:Swoją drogą fajnie jest pomyślane w BMW, kolega ostatnio mi powiedział że w jego E36 z 91r zawsze gdy otwarte są drzwi bez kluczyka w stacyjce można sterować elektrycznymi szybami. Sam myślę aby coś takiego zrobić w 80tce.
ja mam elektryczny szyberdach tak zrobiony że działa nawet bez kluczyka w stacyjce ale do momentu otwarcia drzwi.jak otworze drzwi to przestaje działać.myślę nad wpięciem się szybami pod szyberdach i wtedy będą działać podobnie chodź po otwarciu drzwi nie będzie się dało nimi sterować.jedyne rozwiązanie to jakoś szukać sterownik szyberdachu by nie przestawał działać po otwarciu drzwi...

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 04 mar 2010, 22:13

hudy pisze:ja mam elektryczny szyberdach tak zrobiony że działa nawet bez kluczyka w stacyjce ale do momentu otwarcia drzwi.
Masz dokładane elektryczne szyby? Bo tak jak opisujesz pracę szyberdachu tak też powinny działać el. szyby tzn. po otwarciu i zamknięciu drzwi (gdy zapłon jest off) przestają działać.
Ja ostatnio dokładałem sobie e. szyby i pod moduł szyb podpoiłem szyberdach (tak jak w oryginale) a moduł sterujący tylko dachem wywaliłem.

Co do tego patentu z BMW to go zrealizowałem z pozytywnym (jak na razie) skutkiem: https://audi80.pl/b3-b4-sterowanie-e ... t39605.htm

[ Dodano: 2010-03-04, 22:17 ]
Jeszcze ten moduł szyb/szyberdachu ma taką funkcję że po wyłączaniu zapłonu to 30 sekundach bez otwierania drzwi sam tak jakby usypia i wyłącza się oświetlenie przycisków ale gdy się któryś wciśnie znów pojawia się napięcie i zaczyna działać jak wcześniej. Nie wiem czy po kilkunastu minutach bez otwierania drzwi moduł od szyb całkowicie nie wyłącza zasilania bo można by odłączyć mu czujnik z drzwi... :roll:
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga