Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI Cabrio] Domykanie szyb z kluczyka - a później...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebest
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2014, 01:28

[B4 1.9 TDI Cabrio] Domykanie szyb z kluczyka - a później...

Post autor: Sebest » 20 lis 2014, 16:25

Witam serdecznie,
Jakiś tydzień temu kupiłem nowy (używany) dach do mojego cabrio. I już na samym starcie zauważyłem, że szyby nie dochodzą do uszczelek (wcześniej też miałem ten problem). Więc postanowiłem w końcu to naprawić. Pobawiłem się w regulacje szyb i drzwi na zawiasie i udało mi się uzyskać satysfakcjonujący efekt. Do czasu... szyba fajnie leżała w uszczelkach i nie było szczelin jednakże pojawił się inny problem. Zamykając drzwi przygniatałem szybą uszczelkę, jedna mi nawet lekko pękła. Więc przez kilka dni jak ktoś wsiadał do samochodu otwierał drzwi, później mu lekko opuszczałem szybę, a jak zamknął drzwi domykałem ją i tym samym nie uszkadzałem uszczelki. Zacząłem szperać w internecie w poszukiwaniu jakiegoś sterownika, który opuszczałby szyby w momencie ciągnięcia za klamkę - znalazłem iż nazywa się to pakiet 'komfort', ale ze względu na to, że na razie było trzeba jeszcze jakoś funkcjonować pomyślałem, że jak pasażer będzie wychodził z samochodu to będzie lekko uchylał szybę ( to samo po mojej stronie ) a ja z zewnątrz będę domykał szyby z kluczyka. Spróbowałem, jednakże nie działa to u mnie co mnie zdziwiło, spróbowałem więc zaprogramować (w internecie szukałem jak) kluczyk. Spuściłem szybę na sam dół, a następnie podniosłem ją na samą górę i trzymałem tak jeszcze przez kilka sekund. Wyszedłem z samochodu żeby sprawdzić czy działa - niestety zero reakcji. Ku mojemu zdziwieniu kiedy wszedłem znów do samochodu, szyba pasażera przestała całkowicie działać. Co może być powodem? Teraz nie mogę ani domknąć szyby z kluczyka, ani spuścić ją ręcznie i jestem w kropce, a nie chce uszczelki jeszcze bardziej uszkadzać.

Podsumowując:
-czemu nie działa szyba? Nie mogę nic z nią zrobić?
-jak zaprogramować domykanie szyb z kluczyka (dodam, jeżeli ma to znaczenie, że mam tylko kluczyk serwisowy)
-czy da się wgrać do naszych samochodów pakiet 'komfort'?

Dzięki za odpowiedzi,
mam nadzieję, że komuś będzie chciało się to w ogóle czytać : )

pozdrowionka ; )

zzzagubiony
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 298
Rejestracja: 14 lut 2011, 13:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zzzagubiony » 21 lis 2014, 13:36

sprawdz jaki masz przekaznik do elektrycznych szyb tzn jego nr
cabrio z reguly mialo 367 i tam jest modul komfort ;) jesli masz 367 sprobuj od kogos pozyczyc na podmiane (ewentualnie mam jeden zapas do opchniecia )

jak przekaznik padnie a ktos nie dba o auto kupuje np 343 267 to sa przekazniki z sedana avanta i tam nie ma komfortu

jesli chodzi o opuszczanie szyb przed otwarciem drzwi to z tego co wiem to audi tego nie wymyslilo do 80
Dorian kiedys myslal o zamontowaniu i przerobieniu tego z jakiegos bmw ale chyba wczesniej auto sprzedal xD

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wysio » 21 lis 2014, 15:12

zzzagubiony pisze:sprawdz jaki masz przekaznik do elektrycznych szyb tzn jego nr
cabrio z reguly mialo 367 i tam jest modul komfort ;) jesli masz 367 sprobuj od kogos pozyczyc na podmiane (ewentualnie mam jeden zapas do opchniecia )

jak przekaznik padnie a ktos nie dba o auto kupuje np 343 267 to sa przekazniki z sedana avanta i tam nie ma komfortu

jesli chodzi o opuszczanie szyb przed otwarciem drzwi to z tego co wiem to audi tego nie wymyslilo do 80
Dorian kiedys myslal o zamontowaniu i przerobieniu tego z jakiegos bmw ale chyba wczesniej auto sprzedal xD
367 jest to przekaźnik od zamykania i otwierania wszystkich szyb , dziwna sytuacja że jedna szyba nie działa nie byłbym pewnien czy to ów przekaźnik , może nie masz styku gdzieś w przełączniku od szyb w drzwiach ? czy przycisk od wszystkich szyb powoduje działanie pozostałych szyb a tej nie ?
:!: CZĘŚCI DO AUDI B4 CABRIOLET COUPE - POTRZEBUJESZ CZEGOŚ PISZ :!:
POSZUKUJESZ CZĘŚCI DO AUDI 80 CABRIO/COUPE - NAPISZ PW

zzzagubiony
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 298
Rejestracja: 14 lut 2011, 13:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zzzagubiony » 21 lis 2014, 16:51

a nie ma w nim tez komfortu przypadkiem ??
wysio zaskocze cie w ostatnim cabrio byl zalozony przekaznik 343 i przycisk dzialal od 4 szyb gora dol ale za to z klucza nie bylo domykania

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 22 lis 2014, 00:01

W BMW e36 były dwa rodzaje styczników do uchylania szyby przy otwieraniu drzwi. Jeden rodzaj był umieszczony w klamce (w audi 80 w klamce była funkcja podgrzewania wkładki zamka). Drugi model uchylał szybę po impulsie ze stycznika otwarcia drzwi (w audi 80 też taki jest).

Na pewno jest to do zrobienia również w audi, ale szkoda, że nie pomyśleli o tym konstruktorzy.

PS w BMW e36 cabrio gdy przy otwartym dachu zamykasz drzwi, automatycznie zamyka się schowek pasażera :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga