Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9 TDI 1Z] elektryczne szyby przód-problemy

ODPOWIEDZ
przemli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 19 paź 2007, 12:04
Lokalizacja: stargard

[80 B4 1.9 TDI 1Z] elektryczne szyby przód-problemy

Post autor: przemli » 02 lis 2007, 10:26

Witam!
Wiem ,że już były podobne posty ale przejrzałem je i nie na wszystko znalazłem odpowiedź.
Przede wszystkim czy szyby powinny już działać po pierwszym włączeniu zapłonu czy dopiero po uruchomieniu silnika?
Zdemontowałem nad nogami kierowcy półkę wyjąłem przekaźnik termiczny i wsadziłem zwykły bezpiecznik 15A. I jest to samo po pierwszym przekręceniu kluczyka na "zapłon" szyby nie chodzą. Nie wiem czy coś w tej półce mam jeszcze sprawdzać czy już mogę ją zamknąć i grzebać w obu drzwiach. Choć było by to dziwne raczej że jednocześnie drzwi od kierowcy i pasażera mają niesprawne szyby. Może coś jeszcze mam sprawdzić w tej półce może jeszcze ten większy przekaźnik ?
Dodam że na wyjętym termicznym przekaźniku jest napis na tej srebrnej części: DOMINICAN REP. - czy może ten skrót REP. to repairiren że było coś reperowane?;-) Sam się trochę z siebie śmieję. Ale proszę o porady z góry dziękuję.
pozdrawiam przemli
p.s. w ogóle szyby chodzą ale dopiero po jakimś czasie np. jak kilka razy uruchomię silnik, po jakimś czasie podczas jazdy itp.

[ Dodano: 2007-11-02, 13:28 ]
Dobra słuchajcie już problem rozwiązany.
Znalazłem jeszcze ten przekaźnik tamto to był bezpiecznik termiczny.
Faktycznie w przekaźniku był zimny lut.
Przygotuję materiał i zamieszczę tutaj żeby na przyszłość dla kogoś z podobnym problemem było to pomocne-bo muszę przyznać ze z innych postów poruszających ten problem to są same poszlaki. Opiszę wam wszystko dokładnie bo słabo jest ze schematami opisami zdjęciami do elektrycznych szyb-jak ktoś twierdzi inaczej to niech zamieści materiały.
Pozdrawiam Przemli
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI automat 1995 wasborn in Ingolstadt

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 02 lis 2007, 16:34

Dobrze że sobie z tym poradziłes i juz działaja szybki, jak bedziesz miał opis z fotkami lub sam opis to wrzucaj smiało ;-)

przemli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 19 paź 2007, 12:04
Lokalizacja: stargard

Post autor: przemli » 02 lis 2007, 18:09

TUTAJ PODAJĘ ADRES DO OPISU USUNIĘCIA USTERKI:
viewtopic.php?p=81874#81874
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI automat 1995 wasborn in Ingolstadt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga