Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Panel sterowania szybami u kierowcy, nie działa

ODPOWIEDZ
qps666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2014, 22:16

[B4 1.9 1Z] Panel sterowania szybami u kierowcy, nie działa

Post autor: qps666 » 04 maja 2014, 22:28

Panel sterowania szybami u kierowcy nie działa jak powinien. Na innych stanowiskach przyciski i szyby działają normalnie. Na panelu kierowcy sterowanie przednią lewą szybą działa normalnie, ale dla innych szyb czasami działa, czasami nie. Zdarza się, że szybę można opuścić, ale podnieść już się nie da, trzeba ją podnosić przyciskiem dedykowanym. Dodatkowo zauważyłem, że niektóre przyciski nie są podświetlone, jedyne wyjście to wymiana panelu, czy można przelutować diody?

Awatar użytkownika
Daniel Choros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 744
Rejestracja: 08 gru 2011, 18:11
Lokalizacja: Kamionka/Chełm

Post autor: Daniel Choros » 04 maja 2014, 23:27

przycisk możesz rozebrać i wlutować nowe diody, poszukaj na forum jak to zrobić.spróbuj przełożyć ten sprawny przycisk w inne miejsca i zobaczysz czy szyby będą chodzić.jeśli dalej będą raz działać raz nie to raczej zimne luty w przekaźniku pod kierownicą

qps666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2014, 22:16

Post autor: qps666 » 05 maja 2014, 00:13

daniel110791 pisze:przycisk możesz rozebrać i wlutować nowe diody, poszukaj na forum jak to zrobić.spróbuj przełożyć ten sprawny przycisk w inne miejsca i zobaczysz czy szyby będą chodzić.jeśli dalej będą raz działać raz nie to raczej zimne luty w przekaźniku pod kierownicą
O ile się nie mylę, to przekaźnika od szyb nie ma, a przynajmniej nie do końca jest.
http://pokazywarka.pl/1jqrys/
Taki zabieg był przeprowadzony w ramach zaoszczędzenia na przekaźniku, szyba kierowcy nie chciała bodajże jechać do góry. Dzięki za odpowiedź, jutro zobaczę co i jak. Jeszcze jedno, te guziki to trzeba jakimś sposobem wyjąć? Z tego co pamiętam, to jakiś czas temu jak wyciągnąłem cały panel tak na szybko, żeby tylko rzucić okiem, to nie wiedziałem jak się z nimi rozprawić.

Awatar użytkownika
Daniel Choros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 744
Rejestracja: 08 gru 2011, 18:11
Lokalizacja: Kamionka/Chełm

Post autor: Daniel Choros » 05 maja 2014, 00:24

z panelu przyciski po prostu się wyciska a potem to już trzeba rozeprzeć żeby wyjąć z tej obudowy, jak wyjmiesz przycisk to obadasz dokładnie. przekaźników do szyb było kilka rodzajów więc musiałbyś poszukać oznaczeń i zobaczyć czy masz czy nie.to wolne gniazdo jakoś nie wygląda mi na to po przekaźniku od szyb, ale głowy nie dam :-P

qps666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2014, 22:16

Post autor: qps666 » 05 maja 2014, 01:21

daniel110791 pisze:z panelu przyciski po prostu się wyciska a potem to już trzeba rozeprzeć żeby wyjąć z tej obudowy, jak wyjmiesz przycisk to obadasz dokładnie. przekaźników do szyb było kilka rodzajów więc musiałbyś poszukać oznaczeń i zobaczyć czy masz czy nie.to wolne gniazdo jakoś nie wygląda mi na to po przekaźniku od szyb, ale głowy nie dam :-P
Chodzi o te kabelki na zdjęciu na lewo od gniazdka.
A to gniazdko to nie wiem czy nie jest na bezpiecznik wentylatora od chłodnicy, możesz to potwierdzić? Od zakupu samochodu nic tam nie było, a wentylatora nigdy nie słyszałem.

Awatar użytkownika
Daniel Choros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 744
Rejestracja: 08 gru 2011, 18:11
Lokalizacja: Kamionka/Chełm

Post autor: Daniel Choros » 05 maja 2014, 08:14

qps666 pisze:Chodzi o te kabelki na zdjęciu na lewo od gniazdka.
to chyba troszkę za małe to jest bo przekaźnik od szyb jest wielkości paczki fajek.
zobacz czy masz na półce pod kierownicą naklejkę z rozpiską przekaźników i bezpieczników.będziesz wiedział co od czego ;-)

qps666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2014, 22:16

Post autor: qps666 » 05 maja 2014, 21:40

daniel110791 pisze:
qps666 pisze:Chodzi o te kabelki na zdjęciu na lewo od gniazdka.
to chyba troszkę za małe to jest bo przekaźnik od szyb jest wielkości paczki fajek.
zobacz czy masz na półce pod kierownicą naklejkę z rozpiską przekaźników i bezpieczników.będziesz wiedział co od czego ;-)
To jest przekaźnik od szyb, a raczej jego prowizorka :)
Wyciągnąłem wszystkie przyciski, przedmuchałem, popsikałem WD40 i hula, mam nadzieję że szybko nie przestanie. Jedynie nie mogłem dostać diod do podświetlenia, z lutowaniem będę się musiał wstrzymać. Problem rozwiązany

Damik1992
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 12 maja 2014, 16:33

Post autor: Damik1992 » 13 lip 2014, 12:29

ja lutowałem u mnie nowe diody, przycisk wystarczy delikatnie rozebrać i masz całkiem przyzwoite dojście do diody ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga