Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] podłączenie elektrycznych lusterek

sandall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 03 lut 2012, 16:45
Lokalizacja: Małomice

[80 B4] podłączenie elektrycznych lusterek

Post autor: sandall » 08 lis 2012, 10:17

witajcie koledzy,

tematow juz przerobilem dosc sporo odnosnie podlaczenia lusterek, ale mysle nadal nie moge tego zrozumiec ;) jestem totalnym laikiem jesli chodzi o te sprawy dlatego prosilbym o najprostsze wytlumaczenie co gdzie wpiac ;)

wiec tak, mam wiazke + panel sterujacy, dzis badz jutro dojda lusterka, z kostkami nie bede mial problemu zeby podpiac bo bawilem sie bedac maly klockami lego a one dobrze pasuja do siebie :D problem bedzie z tymi kabelkami:
Obrazek

brazowy idzie do masy czyli byle gdzie byle do masy, i problem zaczyna sie teraz, czy w aucie ktore nigdy nie mialo lusterek elektrycznych ma wejscie na tego czerwonego plusa? i gdzie go w ogole podpiac, czy wystarczy pod kierownica odkrecic ta polke i tam znajde na to miejsce czy jak? to samo tyczy sie ogrzewania lusterek, wiem ze trzeba je podpiac do ogrzewania tylnej szyby, ale tez nie wiem gdzie to szukac, czy poprostu ten kabel ma byc wpiety do przelacznika od wlaczania podgrzewania tylnej szyby? (i czy jest tam na to taki pin?) w sobote chce sie za to zabrac i zrobic dlatego potrzebuje waszej pomocy, a i jeszcze jedno, czy moge na szybko sprawdzic przed montazem lusterka podlaczajac je pod akumulator? zeby nie bylo jajec ze zaloze a cos nie dziala ;) dziekuje i pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 lis 2012, 10:37

Czerwony to plus po zapłonie podłącza się pod styk M75AS pod skrzynką bezpieczników, tutaj masz rozpiskę: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 9dee5.html (nie sugeruj się strzałką bo pokazuje ona coś innego ale w pobliżu jest M75AS). Dostęp do spodu skrzynki będziesz miał po odkręceniu półki nad pedałami i przewieszeniu się prze próg.

Biały to podgrzewanie lusterek (podłącza się pod podgrzewanie tylnej szyby).
Ten trzeci na zdjęciu to czarny czy brązowy?

sandall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 03 lut 2012, 16:45
Lokalizacja: Małomice

Post autor: sandall » 08 lis 2012, 10:40

to nie moje zdjecie, ale u mmnie jest brazowy i ma typowe oczko aby przkyrecic do surby jakiejs, czyli te biale mam pociagnac do wlacznika ogrzewania tylnej szyby i tam go wpiac?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 lis 2012, 10:44

Zobacz pod półką czy nie masz pasującej wtyczki w kolorze zielonym, jeśli nie znajdziesz to trzeba będzie podłączyć kabel do tego grzania na dziko.
Chyba masz auto z 94 roku a tam była inna wersja przełącznika ogrzewania tylnej szyby. Z tego co pamiętam przycisk steruje przekaźnikiem a nie załącza prądu bezpośrednio do szyby.

sandall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 03 lut 2012, 16:45
Lokalizacja: Małomice

Post autor: sandall » 08 lis 2012, 10:50

no tak mam z 94, czyli powinienem gdzie indziej podlaczyc?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 lis 2012, 11:44

Dokładnie Ci nie powiem bo nigdy tego się nie dotykałem i znam ten system tylko z opowieści.
Włączaj i wyłączaj ogrzewanie tylnej szyby i słuchaj czy pstryka któryś z przekaźników. Albo najpierw zobacz włącznik ogrzewania czy dochodzą do niego grube kable... Chyba ten włącznik po włączeniu nie zostaje w pozycji wciśniętej ale to moje przypuszczenia.

sandall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 03 lut 2012, 16:45
Lokalizacja: Małomice

Post autor: sandall » 08 lis 2012, 22:50

zgadza sie wlacznik po wlaczeniu nie zostaje w pozycji wcisnietej, poprostu zapala sie trojkacik zolty, ktory nie wiem po jakim czasie gasnie sam, po czym moge znow go wlaczyc, a jeszcze 1 pytanie na ktore nie dostalem odpowiedzi, czy moge tak sprawdzic te lusterka jak pisalem w 1 poscie nie jest to niebezpieczne jakos dla lusterek?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 lis 2012, 23:01

No możesz spokojnie podłączyć pod akumulator do sprawdzenia.

sandall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 03 lut 2012, 16:45
Lokalizacja: Małomice

Post autor: sandall » 11 lis 2012, 13:29

znalazlem pin m75as podlaczylem sparwdzic czy dziala i jest cacy, nie znalazlem jednak wolnego zielonego pasujacego kabla do ogrzewania ich, przycisku jeszcze nie rozebralem, ale jesli tam tez nie bedzie nic zeby podpiac to dam zdjecie i zerkniesz czy tam gdzies mozna to dolutowac czy szukac po przekazniku, dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 11 lis 2012, 15:42

sandall pisze:nie znalazlem jednak wolnego zielonego pasujacego kabla do ogrzewania ich
I nie znajdziesz takiego, szukaj białej 1 pinowej wtyczki z grubym białym przewodem schowanej w okolicach nadkola ;-)

sandall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 03 lut 2012, 16:45
Lokalizacja: Małomice

Post autor: sandall » 11 lis 2012, 17:03

w okolicach nadkola pod skrzynka bezpiecznikow?

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 12 lis 2012, 00:39

Tak ;-)

sandall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 03 lut 2012, 16:45
Lokalizacja: Małomice

Post autor: sandall » 18 lis 2012, 15:51

dzis dopiero znalazlem czas zeby podlaczyc lusterka, ale niestety nigdzie nie znalazlem wolnej wtyczki ktora by pasowala do tej od ogrzewania lusterek rozebralem wiec wlacznik od szyby tylnej i wyglada to tak:

Obrazek

i co mam teraz podalczyc ten kabel od lusterek z czym?

Awatar użytkownika
radi88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 475
Rejestracja: 12 kwie 2007, 15:29
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia

Post autor: radi88 » 18 lis 2012, 16:34

sandall, Odkręć półkę na nogami kierowcy poszukaj wtyczki do której idzie ten biały gruby kabel od przełącznika ściągnij z niego trochę izolacji i przylutuj dokładnie kabel od lusterek (zielona wtyczka) musisz ją odciąć ładnie zaizoluj wszystko i gotowe.


p.s. sprawdź na którym pojawia się prąd po włączeniu ogrzewania i do tego kabla dolutuj lusterka.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 18 lis 2012, 18:01

Sądząc po grubości kabli zerknąłem w schemat i jednak w przycisk jest wbudowany przekaźnik, wcześniej mi się dziwnie ubzdurało że jest zewnętrzny. Możesz się podłączyć pod biały kabel.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga