Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9 1Z] Problem z el szybami...

ODPOWIEDZ
funnyboy88

[80 B4 1.9 1Z] Problem z el szybami...

Post autor: funnyboy88 » 05 cze 2009, 22:45

Witam, przepraszam, że zakładam nowy, kolejny post do elektrycznych szyb, ale może ktoś mi pomoże znaleźć odpowiedź na pytanie ( gdyż sam się nie doszukałem, być może nie potrafię ), otóż mam następujący problem: Od strony kierowcy mam dwa przyciski, jeden dla szyby kierowcy, drugi dla pasażera. Od kierowcy wszystko jest OK, jednak u pasażera zaczynają się cyrki... wcześniej ich nie miałem bo przełącznik nie działał, lecz teraz gdy kupiłem nowy ( sprawny na 100% bo w innych drzwiach działa normalnie ) gdy otwieram okno pasażera otwiera się jednocześnie także okno tył prawy, gdy zamykam okno pasażera zamykam tył prawy również... Czy ktoś jest w stanie mi pomóc??

Awatar użytkownika
wujo1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3937
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Sk-Ce

Post autor: wujo1 » 05 cze 2009, 23:44

może źle jest podłączone lub gdzieś zlutowane :-/

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 06 cze 2009, 00:47

Ale to oznaczałoby, ze ktoś szperał tam już przede mną.... a nie wydaje mi się =| Ciężka sprawa, przeglądnę dokładnie kable, myślę ze to gdzieś u kierowcy, bo każde szyby ze swojego przełącznika działają normalnie..

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 06 cze 2009, 05:42

funnyboy88 pisze:myślę ze to gdzieś u kierowcy, bo każde szyby ze swojego przełącznika działają normalnie..
Wszystkie kable przechodzą najpierw przez drzwi kierowcy masz na 100% pogmerane przy tym przycisku lub gdzies dalej są one połączone.

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 06 cze 2009, 11:36

Mam nadzieję, że gdzieś na widoku.. Nie uśmiecha mi się rozbierać pół auta, a czy jest jakiś główny sterownik tych szyb? Jak tak, to gdzie?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 06 cze 2009, 13:57

funnyboy88 pisze:czy jest jakiś główny sterownik tych szyb? Jak tak, to gdzie?
Nie ma żadnych sterowników, jesli ele. szybki wkładała fabryka to jest tylko prymitywny moduł komfortu ale tylko na szybę kierowcy. Reszta szyb działa manualnie tzn. ile trzymasz tyle jedzie.
Jak kumasz troche elektryke to ściągnij schemat z centrum audi.
Kable sterujące szyby z tyłu idą od drzwi kierowcy. Ściągnij pólkę nad nogami i tam zacznij szukać, rozbierz rączkę drzwi i zobacz czy nie ma żadnych mostków. Układ kabli do przełączników jest prosty na jeden przełącznik ma być pięć i tylko pięć pojedynczych przewodów.

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 17 lip 2009, 11:55

Kupiłem panel do sterowanie 4ma el szybami i blokadą i nie wiem jak podłączyć! W drzwiach kierowcy jest tylko 9 przewodów do el szyb. Sprawdzałem to zwarcie o którym mowa na razie we wszystkich drzwiach i nic nie znalazłem poza dziwnymi mostkami w drzwiach kierowcy... właśnie z powodu 9 a nie 10 przewodów.. , rozebrałem także progi, tam wszystko wygląda OK cisza... Nie wiem jeszcze jak w półce pod nogami

dobo26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2007, 21:56
Lokalizacja: RBR/Domaradz

Post autor: dobo26 » 19 lip 2009, 11:01

TY MASZ KOLEGO ROZPISANE GDZIE CO MA BYC PODŁACZONE DO PRZYCISKU. jak tak podłaczysz przysisk to ma ci pieknie wszystko działac nie potrzebujesz zadnych przekaznikow.

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 19 lip 2009, 12:15

Rozumiem że między kablami ma nie być żadnych mostków itp? I jeżeli mam 4 przyciski to wiązka ma zawierać 4*5 = 20 przewodów?

Awatar użytkownika
basu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 06 sty 2008, 13:41
Lokalizacja: DKL

Post autor: basu » 19 lip 2009, 14:14

dokładnie tak. a jeśli już masz mostek to napisz co z czym zmostkowano, to się może da poprawić

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 19 lip 2009, 14:55

basu pisze:dokładnie tak. a jeśli już masz mostek to napisz co z czym zmostkowano, to się może da poprawić
Dwie masy do jednego kabla z masą od przycisku pasażera w drzwiach kierowcy ( brązowe przewody) i 4 złączone razem, 2 wychodzące z drzwi złączone z dwoma z przycisku, o ile pamiętam też masy ale to już łącznie przycisk odpowiadający za okno pasażera z oknem kierowcy.

Awatar użytkownika
basu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 06 sty 2008, 13:41
Lokalizacja: DKL

Post autor: basu » 20 lip 2009, 21:43

czyli o ile dobrze przeczytałem to z przodu masz panel od strony kierowcy tylko do sterowania przednimi szybami, czy tylnymi też?

Jeśli masz tylko sterowanie przednimi, to wystarczy odłączyć tylne drzwi od tych przełączników i podłączyć przełącznik w tylnych drzwiach wg schematu podanego przez dobo26 i wszystko powinno działać. Dołącz + po stacyjce (wtedy nie będą ci przełączniki ciągnęły całą dobę prądu) a jeśli przełącznik szyby będzie działał na odwrót to zamień przewody prowadzące do silnika miejscami. Tak poza tym to wszystko musi działać poprawnie. Ktoś po prostu dorabiał tylne szyby w prądzie i trochę namieszał.

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 20 lip 2009, 21:52

basu pisze:czyli o ile dobrze przeczytałem to z przodu masz panel od strony kierowcy tylko do sterowania przednimi szybami, czy tylnymi też?
Teraz już mam panel na 4 szyby i tylne będę podłączał, ale zwarcie było już w panelu z przyciskami na 2 okna. Szyby z prawej strony się mijają gdy naciskam przycisk od pasażera. Przód w górę, tył w dół, przód w dół to tył w górę...

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 25 lip 2009, 09:28

funnyboy88 pisze:Teraz już mam panel na 4 szyby i tylne będę podłączał, ale zwarcie było już w panelu z przyciskami na 2 okna.
Przednie szyby u Ciebie były w oryginale czy dokładane :?:
Jak dokładane to z ori przekaźnikiem czy bez :?:
Miałeś tylko sterowanie tylnych szyb tylko z tyłu :?:
Na początek sprawdź sobie podłączenie przednich szyb:
Zasilanie (czerwono-niebieski) powinno być podłączone do przełączników pin nr 4 (nie ma znaczenia jaki to jest przełącznik czy od kierowcy czy od pasażera)
Masa (od strony kierowcy) pin nr 3 i 5
Przewód (biały) pin nr 1 z przełącznika od strony kierowcy do pinu nr 3 przełącznika od strony pasażera
Przewód (czarno-zielony) pin nr 2 z przełącznika od kierowcy do pinu nr 5 przełacznika od pasażera
Silnik podłącza się do pinów 1(czarny) i 2 (czarno-zielony) przełącznika od pasażera.
Po sprawdzeniu napisz co i jak.

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 25 lip 2009, 15:19

Mobilek pisze:Przednie szyby u Ciebie były w oryginale czy dokładane :?:
Jak dokładane to z ori przekaźnikiem czy bez :?:
Miałeś tylko sterowanie tylnych szyb tylko z tyłu :?:
Przednie raczej na pewno były w oryginale bo był panel na 2 szyby tylko u kierowcy, a z tyłu są boczki z parapetem, czyli gdzieś 95 rok. Zatem sterowanie tylnymi szybami było tylko z tyłu. Dopiero niedawno kupiłem panel kierowcy do sterowania 4ma szybami, ale jeszcze nie podłączyłem. Jak sprawdzę to, o czym napisałeś, dam znać. Oby pogoda naszła do mnie jak najszybciej..

[ Dodano: 2011-08-22, 22:04 ]
Przestała mi działać tylna lewa szyba, co może być przyczyną skoro pozostałe działają bez problemu ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga