Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 JN] przekaznik/sterownik el. szyb

ODPOWIEDZ
Andrew^

[b3 JN] przekaznik/sterownik el. szyb

Post autor: Andrew^ » 26 lis 2007, 00:43

Witam,
Panowie czy ktorys z was posiada schemat el. szyb w ktorych serownikiem jest przekaznik 285 nr. audi 443 959 257, ew. moze mi podac do czego poprowadzone sa przewody wychodzace z pinow TKI i 61 ??
Ostatnio zmieniony 28 lis 2007, 08:30 przez Andrew^, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 28 lis 2007, 08:03

Witam
TKI- wyłącznik krańcowy drzwi kierowcy (wyłącza moduł po zamknięciu drzwi)
61 - impuls plusowy podczas pracy silnika (trzyma bieg silniczka, podczas zamykania szyby przy pracującym silniku) możesz go podłączyć do niebieskiego przewodu akustycznego sygnalizatora oleju styk nr 61 a w kostce 1.
pozdro
Bez ściemy, krótko i na temat.

Andrew^

Post autor: Andrew^ » 28 lis 2007, 11:55

Dzieki Mobilek :)
Masz moze opis calego tego przekaznika ew. schemat ukladu razem z przekaznikiem ??

Opisz mi dokladnie co sie dzieje po podaniu 12V pod styk 61 ??
Natomiast po podaniu masy na styku TKI rozumiem ze podnoszenie szyb dziala tak ??

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 28 lis 2007, 13:50

Witam
po wyłączeniu zapłonu moduł po chyba 1 minucie przechodzi w stan czuwania (gasnie podświetlenie przycisków) i jest tak do momentu włączenia ponownie zapłonu lub przyciśnięcia któregokolwiek przycisku podnoszenia szyb, i po to jest styk TKI żeby moduł wyłączyl się całkowicie po wyjściu z samochodu .(wtedy naciskanie przycisków już go nie wzbudzi tylko włączenie zapłonu).
Natomiast podanie + na styk 61 powoduje to że nie musisz trzymać palca na przycisku podczas podnoszenia szby (klikasz tylko na przycisk i szybka sama jedzie do góry).
W dół szybka jedzie sama(bez znaczenia czy silnik pracuje czy nie) i tyczy się to tylko szyby kierowcy, szyby pasażerów sterowane jest manualnie (trzymasz przycisk szyba jedzie, puszczasz szyba staje).Myślę że odpowiednio naświetliłem pracę sterownika, a schemat będzie jak naprawię skaner.
pozdro
Bez ściemy, krótko i na temat.

Andrew^

Post autor: Andrew^ » 28 lis 2007, 22:32

Mobilek co ja bym bez Ciebie zrobil :-D elektryku Ty :-D
Taki opis znalazlem na zagranicznych forach ale do konca nie moglem zinterpretowac wlasnie pinu 61 i TKI i nie doszukalem sie jeszcze nic na temat zalaczania 12V do podnosnikow po otwarciu drzwi tak jak to ma miejsce w innych przekaznikach.
Cos na ten temat wiadomo ?? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 29 lis 2007, 07:57

Witam
rozwiń temat bardziej bo nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym zasilaniem i otwieraniem, u mnie nie ma znaczenia czy dzrzwi są otwarte czy zamknięte, szybki jednakowo się podnoszą i opuszczają. :-/
Bez ściemy, krótko i na temat.

Andrew^

Post autor: Andrew^ » 29 lis 2007, 09:47

w niektorych przekaznikach jest/sa styki (TKII i TKIII) podaniu na nie masy tj otwarcie drzwi powoduje podanie 12v na silniki szyb i wtedy mozna steroiwac szybami, mimo braku zapalonego silnika czy braku kluczyka w stacyjce wystarczy otworzyc drzwi i dzialaja szyby.

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 29 lis 2007, 11:40

Witam
teraz mam jasność, w moim sterowniku 343 nie ma takiej opcji więc nie mogę Ci nic więcej powiedzieć.W sumie ciekawa funkcja ale podejrzewam że wycofali ją ze względów bezpieczeństwa.
Bez ściemy, krótko i na temat.

Andrew^

Post autor: Andrew^ » 29 lis 2007, 21:57

bardzo mozliwe pamietam ze wiele aut mialo taka funkcje ale to najczesciej auta z przed 1993 roku, chodz ;p merc z 95 mial to samo po otwarciu drzwi dzialaly szyby :P no ale nic jakos musze przezyc bez tych szyb po otwarciu drzwi :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga