Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Audi 80 ,ściąga przy przyśpieszaniu ,szarpie pr

ODPOWIEDZ
DrivterGSI1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2016, 22:56

[B4 2.0 ABK] Audi 80 ,ściąga przy przyśpieszaniu ,szarpie pr

Post autor: DrivterGSI1 » 14 lut 2016, 23:21

Witam Panowie . Jestem tu nowy. Kupiłem audi 80 b4 ostatni rok produkcji i mam z nim mały problem . A więc tak byłem na przeglądzie i na szarpakach wykazało mi że mam do wymiany końcówki drążków i tuleje na przednim wózku . Tuleje na wahaczu są już dość stare z tego co widać ,ale powiedział ze nadają się jeszcze do jazdy . Po wymianie pojechałem na ustawienie zbierzności i kątów ,lecz na inną stacje ( mało polecanej ) i jest tak . Już przy wyjezdzie było tak jak prędzej czyli auto przy maksymalnie skręconych kołach w lewo ,z miejsca bardzo i to bardzo szarpało opony ,aż przeskakiwało . Auto przed ustawieniem ściągało podczas puszczenia kierownicy ,po ustawieniu już auto jechało prosto . Po ustawieniu nie ustawili kierownicy prosto ,a jest lekko w lewo . Przy ostrym przyśpieszaniu auto już po ustawieniu lekko ściągało w prawo. Teraz sytuacja wygląda tak ,że przy ruszaniu nawet delikatny auto nosi po drodze ,a przy mocnym przyśpieszaniu auto momentalnie idzie w prawo.Przy prędkości tak od 80 kmh już jest wszystko okej ,auto idzie fajne , Gdy puszczę kierownice to auto nadal jedzie prosto . Pojechałem aby poprawili mi kąty więc stwierdzil że oni ustawili dobrze ,że auto traci zbierzność podczas dodawania gazu i jest to on wybitych tulei na wahaczach . Tam gdzie sprawdzałem na szarpaku jest to naprawdę konkretna firma i nie przepuścili by najmniejszej wady. Mam wrażenie że koła z przodu są mocno pochylone i jedno jest prosto a drugie ucieka na prawo. Dodam jeszcze jedną rzecz ,że zaczęły piszczeć opony podczas skrętu w lewo ,a nawet piszczą czasami podczas powolnego przyśpieszania ze swiateł . Nawet do 3go biegu potrafi piszcześ jadąc delikatnie i prosto. Najgorzej jest na mokrym asfalcie ,na suchym jest lepiej ale i tak do dupy :) Nawet przy wjezdzie w kałużę autem rzuci . Co mam panowie zrobić ? Mi wydaje się ze to jest złe ustawienie kontów ,co waszym zdaniem ?

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 15 lut 2016, 07:18

Jak miałem wybite tulejki na wachaczach to też opony jęczały.Na rondzie to ludzie się oglądali idący chodnikiem.Podczas jazdy na wprost też potrafiły koła zapiszczeć.Tylko że u mnie tuleja była w takim stanie że przy demontażu wypadła z wachacza.

DrivterGSI1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2016, 22:56

Post autor: DrivterGSI1 » 15 lut 2016, 10:37

Możliwe że od tego . Dodam że gdy nacisne na hamulec to czuć jak przy pierwszym naciśnieńciu kierownica lekko szapnie np w prawo i dalej jest ok

hubert26w
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:34
Imię: Hubert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Szydłowiec/Maz.

Post autor: hubert26w » 15 lut 2016, 11:39

Siemano! Ja jak pojechałem w roku ubiegłym na geometrie to kazali mi właśnie tulejki wymienić bo lekko zmęczone były :-/ Takie ustawianie bez usunięcia luzów jest bez sensu bo auto i tak będzie pływać...

DrivterGSI1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2016, 22:56

Post autor: DrivterGSI1 » 15 lut 2016, 19:10

Byłem dziś na szarpakach i okazało się że panowie nie dokręcili sworzni gdy ustawiali kąty i całe sworznie chodziły na wahaczu po 2 cm... I wszystko się rozregulowało...

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 15 lut 2016, 20:56

Kolega miał tak samo w T4, też swożnia mu nie dokręcili na geometri.Wychodzi na to że po każdej ingerencji mechanika trzeba wszystko sprawdzać.Dla innego kolegi kiedyś w warsztacie chłodnice zmieniali to daleko nie zajechał bo zapomnieli opaskę na chłodnicy dokręcić :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga