Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B2a sedan DZ] nie równo ustawione koła

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

[B2a sedan DZ] nie równo ustawione koła

Post autor: bloku » 27 sie 2008, 13:27

Witam,

szukałem szukałem ale nic nie znalazłem na poniższy problem. U znajomego jest bardzo dziwnie ustawione któreś z przednich kół. Otóż ostatnio wymienialiśmy swożnie i gumy wahaczy. Po złożeniu pojechał na ustawienie zbieżności i sprawdzenie czy wszytsko jest okey.

Dziś przez przypadek zauwazyłem u niego dziwne ustawienie przednich kół. Jedno koło jest bardziej wysuniete z nadkola. Jak ustawiomy koła prosto jedno jest schowane a drugie lekko wystaje poza nadkole. Pozsprawdzałem luzy na wszystkich możliwych miejscach i jest okey. I tu moje pytanie może komuś coś przyjdzie do głowy co może być tego przyczyną. Różnica jest jakieś 1cm.

Na początku myślałem że półoś źle jest osadzona ale przecież to wahacz ustawia w odpowiedniej odległości koło. Jest możliwe że jest jakiś zły kąt koła...a może coś na wózku się reguluje?
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 27 sie 2008, 18:21

sprawdź czy sprężyny dobrze siedzą w górnym mocowaniu mcphersona. Jeśli tak to jedynie źle ustawiony kąt pochylenia koła na dolnym sworzniu wahacza (jeśli jest taka możliwość bo w B4 jest), ewentualnie lipton całkowity czyli skrzywiony mcpherson.

Awatar użytkownika
pawelbicz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 377
Rejestracja: 05 sty 2007, 03:35
Lokalizacja: Katowice/Krzeszowice

Post autor: pawelbicz » 27 sie 2008, 18:23

Też się nad tym zastanawiałem bloku.. lewe koło troszkę bardziej wystaje, a prawe jest tak dziwnie pochylone :lol: Jeździłem z tym po wielu warsztatach geometrii i każdy twierdził, że jest igła na wystawę.. :evil: i tak ma być!! Więc dałem sobie spokój hehe
było: 5000 (C3) AVANT '84
jest: 80 B2 1.8 '85 topic: https://audi80.pl/viewtopic.php?t=683

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga