Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 tdi audi80] piski podczas skrętu w prawo

ODPOWIEDZ
rysiek500
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2008, 09:18

[1.9 tdi audi80] piski podczas skrętu w prawo

Post autor: rysiek500 » 21 gru 2009, 16:54

Witam
Mam taki problem,podczas skręcania w prawo nawet lekko daje się słyszeć ciche piski,dochodzace z przednich kół dzieje się to podczas jazdy,wczesniej podczas dodatnich temperatur tego niebyło .Proszę o jakąś podpowiedz

Tag ma być na początku teamtu.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2009, 17:24 przez rysiek500, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pablo_SC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 29 mar 2008, 20:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Pablo_SC » 21 gru 2009, 17:31

Opisz dokładniej te objawy, bo to, że z przednich kół to nic nie mówi :roll: Po pierwsze jakie to piski? Opon? Czy może bardziej metaliczne? Bardzo wysokiej częstotliwości czy trochę niższej? Pomyśl do czego podobny jest ten dźwięk. Występuje to jak skręcasz kierownicą czy jak skręca auto a kierownica jest nieruchomo (już skręcona). Nasilają się im mniejszy promień skrętu, a może im szybciej jedziesz, a może nasilają się jak hamujesz? A może wtedy ustają? :mrgreen: Zbadaj temat dokładnie, otwórz sobie okno żeby lepiej słyszeć i podaj więcej szczegółów, bo powodów jest nieskończona ilość.

Ale jakbym się miał założyć to obstawiam hamulce :lol:

rysiek500
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2008, 09:18

Post autor: rysiek500 » 21 gru 2009, 21:43

Pablo_SC pisze:Opisz dokładniej te objawy, bo to, że z przednich kół to nic nie mówi :roll: Po pierwsze jakie to piski? Opon? Czy może bardziej metaliczne? Bardzo wysokiej częstotliwości czy trochę niższej? Pomyśl do czego podobny jest ten dźwięk. Występuje to jak skręcasz kierownicą czy jak skręca auto a kierownica jest nieruchomo (już skręcona). Nasilają się im mniejszy promień skrętu, a może im szybciej jedziesz, a może nasilają się jak hamujesz? A może wtedy ustają? :mrgreen: Zbadaj temat dokładnie, otwórz sobie okno żeby lepiej słyszeć i podaj więcej szczegółów, bo powodów jest nieskończona ilość.

Ale jakbym się miał założyć to obstawiam hamulce :lol:
kierownica bez ruchu ze skręconymi kołami podczas jazdy,gdy puszcze pedał gazu tak jakby ustaje,pisk podobny do takiego jakby łożysko nie jest to strasznie głośne,tydzień temu wymieniłem klocki i chamulce więc to odpada ,przed wymianą też były te piski,pytałem mechanika powiedział że to nie łożysko tylko w przegubie jest jakaś uszczelka czy coś i to może powodować ten dzwięk.Jeśli chodzi o wyciszenie tego po 20 km to znika oczywiście szybszej jazdy.Myślałem że wspomaganie ale na postoju kręce kierownicą i nic nie słychać .

Awatar użytkownika
maniek75
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1244
Rejestracja: 28 sie 2007, 20:18
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: maniek75 » 22 gru 2009, 17:43

Podłącze sie pod temat.
Mam dokładnie to samo, u mnie pisk jest w prawym przednim kole ( cwierkające Jaskółki o poranku :roll: ) Piszczy pod czas jazdy na wprost i przy skręcie w lewo, w prawo przestaje i jak puszczę gaz. Jak gaz dodaję to zaczyna ćwierkać, latem tego nie było. O co kaman?
Macie jakieś pomysły?

TRZMIELU240684
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 226
Rejestracja: 13 lis 2008, 15:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: TRZMIELU240684 » 22 gru 2009, 18:57

Koledzy ja miałem podobny problem. w moim przypadku był luźny pasek na pompie wspomagania i piszczała mi dmuchawa powietrza jak włączałem nawiew.

Awatar użytkownika
Pablo_SC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 29 mar 2008, 20:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Pablo_SC » 23 gru 2009, 14:55

Rysiek a jak wymieniałeś hamulce to sprawdziłeś czy zasiski dobrze odbijają, wymieniłeś te gumki i dałeś świeży smar? Bo to najczęstsza przyczyna takich pisków, sam tak miałem, dopiero regenaracja zacisków pomogła, nowe tarcze i klocki nie pomagały. Szczególnie jeśli mówisz, że po czasie to ustaje, bo może być tak, że jak się rozruszają to wtedy jest lepiej. Zdejmij koło i obejrzyj wszystko, sprawdź małe gumki na tych bolcach czy się nie rozpruły, sprawdź też tą większą na zacisku i w ogóle czy prawidłowo odbija.

Przegub to na pewno nie jest, bo trudno było by to nazwać piszczeniem.

rysiek500
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2008, 09:18

Post autor: rysiek500 » 23 gru 2009, 19:23

Pablo_SC pisze:Rysiek a jak wymieniałeś hamulce to sprawdziłeś czy zasiski dobrze odbijają, wymieniłeś te gumki i dałeś świeży smar? Bo to najczęstsza przyczyna takich pisków, sam tak miałem, dopiero regenaracja zacisków pomogła, nowe tarcze i klocki nie pomagały. Szczególnie jeśli mówisz, że po czasie to ustaje, bo może być tak, że jak się rozruszają to wtedy jest lepiej. Zdejmij koło i obejrzyj wszystko, sprawdź małe gumki na tych bolcach czy się nie rozpruły, sprawdź też tą większą na zacisku i w ogóle czy prawidłowo odbija.

Przegub to na pewno nie jest, bo trudno było by to nazwać piszczeniem.
Przestalo piszczeć po ustąpieniu mrozów!!!

Awatar użytkownika
Pablo_SC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 29 mar 2008, 20:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Pablo_SC » 24 gru 2009, 14:50

Można się tego było spodziewać, bo przestawało po rozgrzaniu. Bardzo prawdopodobne, że to hamulce. W każdym razie na wszelki wypadek zaopatrz się w zestaw naprawczy do zacisku, czyli te gumowe osłonki (2 zestawy na na 2 koła) i pastę do układów hamulcowych. Zrób to sobie, bo koszt to niewielki (w sumie wyjdzie góra 40 zł). Ponoć po świętach powrót zimy...

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 25 gru 2009, 17:19

Także mam problem z piskami dochodzącym z przednich kół. Jest to tarcie metaliczne, na pewno nie niskei, raczej pomiędzy niskim a wysokim tonem. Słychać tarcie, tak jak by metalu o metal, podczas jazdy - ost. skończyła mi się benzyna 100 m. przed stacją benzynową, więc podczas pchania miałem możliwość słuchania tego. Dźwięk jest cykliczny, tak jak by ciągle obcierał o tą samą rzecz.

Drugi rodzaj pisku/zgrzytu (ciężko to określić) to jest przy mocnym skręceniu kierownicą w lewo (w prawo chyba też). Najlepiej to słychać w garażu, cisza i każdy dźwięk odbija się od ścian.


Wie ktoś co to może być? Ostatnio wymieniałem klocki, myślałem, że to pomoże - jednak nie.

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 26 gru 2009, 08:21

quick, może prowadnice już przyrdzewiałe... Można by było zaciski dobrze przesmarować bo może nie odbijają Ci... A co do tego mocnego skręcania i piszczenia to czasem nie piszczy pompa wspomagania?? :roll:
Forum A6Klub i Audi80

rysiek500
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2008, 09:18

piszczenie

Post autor: rysiek500 » 08 mar 2010, 10:51

Witam
Koledzy piszczenie z powrotem wróciło mimo dodatnich temperatur,teraz piszczy nawet przy jeżdzie na wprost a najbardziej przy skręcie w prawo jak zdejme noge z gazu przestaje.Niemam już pomysłu gdzie szukać.hamulce się nie grzeją troche tylko drga mi kierownica podczas hamowania.

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 09 mar 2010, 02:50

Może tarcze lekko falują (stąd bicie) a tłoczek delikatnie nie odpuszcza (stąd popiskiwanie). Jak popiskuje a dacie ostro w hamulec to przestaje? Jak tak to właśnie tłoczek, warto przeczyścić. Mi tak popiskuje w trasie jak długo nie hamuje, przestaje po przyhamowaniu.
Linki do tematów z naszymi autami TYLKO na naszym forum: audi-80-90-b4/

kamaz456
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2013, 09:02

Post autor: kamaz456 » 08 lip 2013, 23:52

u mnie jest podobnie jadą na wprost popiskuje metalicznie i podczas skrętu w prawo lub lewo nie zawszesa takie obiawy :roll:

mateuszjkl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:17

Post autor: mateuszjkl » 07 maja 2016, 19:13

U mnie przyczyną metalicznych cyklicznych dźwięków była blacha osłaniająca tarcze hamulcowe. Ręczne odgięcie pomogło. Ten sam problem miałem przy dwóch kołach.

Awatar użytkownika
darekmalickiwp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 26 kwie 2014, 20:00
Imię: Darek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Wilkołaz woj. lubelskie

Post autor: darekmalickiwp » 23 cze 2016, 21:31

Jeśli to niemetaliczne piski to proszę sprawdzić zbieżność.
Darek Malicki <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga