Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Po wymianie węża maglownicy brak wspomagania

ODPOWIEDZ
gadgad
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2012, 20:12

[B4 2.0 ABT] Po wymianie węża maglownicy brak wspomagania

Post autor: gadgad » 05 lip 2014, 18:19

Witam, ostatnio wymieniałem przewód pompa- magiel, bo przeciekał, więc zawiozłem do zakładu gdzie zakuwają nowe przewody na starych końcówkach i założyłem do auta. załałem nowy płyn. Z początku wspomaganie działa, odpowietrzyłem układ kręcąc w lewo i w prawo do oporu kilka razy. Ruszam na trasę przejechałem kilkadziesiąt km i zauważyłem że przy skręcaniu nie ma praktycznie wspomagania (bo są niskie obroty silnika zapewne) po zatrzymaniu na niskich obrotach ciężko kierą, nawet silnik nie odczuwa pracy pompy, gdy dodam gazu wspomaganie się pojawia. Znajomy mi powiedział, że w oryginalnym przewodzie jest kryza regulująca ciśnienie na pompie. Postanowiłem więc założyć używany wąż kupiony na szrocie zalałem nowy płyn i problem ten sam, z tą różnicą, że pompa nie wyje. Czy już pompa mogła już podziękować współpracy?

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 24 lip 2014, 11:54

Prawdopodobnie zawiesza się zawór przelewowy w pozycji otwartej i wspomagania wtedy brak. Jeśli pomaga ostre przegazowanie to na 100% to. Powodem są brudy w oleju lub wyrobiona pompa ale to można stwierdzić dopiero po rozebraniu pompy.
And on the seventh day God created... Audi 80.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 26 lip 2014, 21:34

Pompa papa. A to wszystko się pojawiło po zalaniu świeżego oleju pytanie jakiego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga