Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 all] Rzuca autem przy większych prędkościach

ODPOWIEDZ
paszczak5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 07 paź 2008, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

[b4 all] Rzuca autem przy większych prędkościach

Post autor: paszczak5 » 13 lis 2012, 14:48

Mam pytanie: jak się Wam prowadzi Audi na autostradzie, szczególnie przy wietrze bocznym?

Od pewnego czasu zauważyłem że przy prędkościach ponad 120 muszę często korygować tor jazdy na prostym odcinku drogi. Nie wiem czy jest to związane z bocznymi podmuchami wiatru czy coś się zużyło w zawieszeniu? Ostatnio podczas silnego wiatru musiałem zwolnić poniżej 100 km/h bo nie mogłem utrzymać toru jazdy. Podobne zachowanie (choć dużo słabsze) zauważam podczas wyprzedzania TIRów albo jak wyprzedza mnie osobówka ale z dużo większą prędkością.

Podczas badania technicznego diagnosta nie znalazł luzów w zawieszeniu.

Rok temu wymieniałem tulejki wahaczy z przodu. Ostatnio wymieniłem łącznik stabilizatora z prawej strony (nie miał luzu ale potwornie skrzypiał na zakrętach).

Od pewnego czasu słyszę też pojedynczy stuk jak kręcę kierownicą na parkingu. Dzieje się tak podczas zmiany kierunku kręcenia (najpierw kręcę w lewo a potem w prawo i wtedy jest stuk). Wymieniłem poduszki amortyzatorów wraz z łożyskami ale stuk nie zniknął.

Z góry dziękuję za wszystkie rady co mógłbym zrobić/sprawdzić żeby Audiczka prowadziła się lepiej.

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 13 lis 2012, 16:23

Jak rzuca to może końcówki drążków, albo sworznie się poluźniły w wahaczu? Ja doświadczonym kierowcą nie jestem, ale przy wyprzedzaniu tirów przy mijaniu się z nimi, albo przy mocnym wietrze wystarczy lekka kontra, nie muszę walczyć z autem, raczej jedzie tam gdzie ja chcę, nie odwrotnie.

Kamil3339
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2012, 21:51
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Kamil3339 » 20 gru 2012, 19:25

Też to miałem chociaż wszystkie gumy na wózku i wahaczach wymieniłem i reszta była dobra. Podłożyłem dopasowane podkładki nieoryginalnie pod śruby trzymające wózek aby ograniczyć ruch tych gum. Teraz jeździ się jak ta lala zostało mi tylko jakieś pukania na drobnych nierównościach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga