Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] brak chłodzenia po uruchomieniu klimatyzacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sargon005
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:15
Lokalizacja: Katowice

[B4 2.0 ABT] brak chłodzenia po uruchomieniu klimatyzacji

Post autor: Sargon005 » 11 cze 2018, 16:36

Witam wszystkich klubowiczów, postaram się w miarę szybko opisać mój problem zaczynając od początku. Otóż wymieniłem silnik w swojej osiemdziesiątce (z ABT na ABT lecz z blokiem ABK) - autko jeździ bajecznie od tej pory, ale przechodząc do problemu, podczas zmiany silnika rozszczelniła się chłodnica klimatyzacji i wymieniłem ją na używany oryginał. Czynnik został nabity i klimatyzacja działała jakiś tydzień, chłodziła konkretnie. Niestety przestała chłodzić całkowicie po dłuższej trasie, po powrocie do domu zastałem luźne kable, te które są przypięte do przedniej belki, co za tym idzie 4 przewody się delikatnie przetarły podczas jazdy o koło sprężarki klimatyzacji (prawdopodobnie podczas jazdy wypadły z tych dwóch zatrzasków). Wszystkie przewody do chłodnic sprawdziłem i zaizolowałem na nowo więc są okej, złącze sprężarki również jest w porządku gdyż się załącza sprężarka po kliknięciu AC i dioda również się świeci, wentylatory tak samo załączają się normalnie, czynnik w układzie tak samo.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1030
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 02 lip 2018, 22:26

za mało czynnika ?? włącza a nie chłodzi, albo na tyle słabo. sprawdź węże jeden powinien być ciepły drugi zimny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga